reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Coż... o mnie tez nikt nie pyta, ale pochwałę się, ze zadzwonili z przychodni, gdzie robiłam badanie wolnego DNA płodu i powiedzieli, że dzieciak zdrowy. Kamień spadł mi z serca po raz drugi ( pierwszy raz to było po usg genetycznym i teście PAPPA).
Z tych emocji zapomniałam o płeć zapytać ;). Nic to -jutro kurier przywiezie mi wyniki to będę wiedziała. Jutro idę tez do ginekolog, zobaczymy co tam u naszego
Coż... o mnie tez nikt nie pyta, ale pochwałę się, ze zadzwonili z przychodni, gdzie robiłam badanie wolnego DNA płodu i powiedzieli, że dzieciak zdrowy. Kamień spadł mi z serca po raz drugi ( pierwszy raz to było po usg genetycznym i teście PAPPA).
Z tych emocji zapomniałam o płeć zapytać ;). Nic to -jutro kurier przywiezie mi wyniki to będę wiedziała. Jutro idę tez do ginekolog, zobaczymy co tam u naszego dzidziusia.
Super! Milo się czyta takie wiadomości. :) Ja jeszcze dwa tyg musze poczekać.
 
reklama
Cześć dziewczyny, u mnie po staremu, czyli nuda, choć ostatnio mam wilczy apetyt (no jakbym wcześniej nie miała), mogłabym jeść non stop, ale staram się to balansować basenem, stosownymi ćwiczeniami... no i też dobrze się zakumplowałam z tą staraczką z mojego miasta, wspominałam x stron temu o niej, ona chwilę była w szpitalu, problem z plamieniami, ale już się unormowało i czeka na syneczka... jak wam pomóc? Jak poprawić humor, wesprzeć? Nie mam kompletnie pomysłu...
 
Witam się z tymi, z ktorymi jeszcze się nie witalam :)
Mam wynik AMH 9,52 :) Czyli o ile nie stwierdzi dr PCOS to rezerwę mam chyba sporą :) a tak się bałam.
Nie wiecie może czy jesli proporcja LH/FSH jest bliska 1 przy wyniku ciut powyżej 8, to to wyklucza PCOS?
Jeszze progesteron w przyszłym tygodniu i będziemy mądrzejsi.
Żeby jeszcze tylko jajowody były drożne. Niestety miałam 3 lata temu usuwanego miesniaka macicy i może być roznie

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny, u mnie po staremu, czyli nuda, choć ostatnio mam wilczy apetyt (no jakbym wcześniej nie miała), mogłabym jeść non stop, ale staram się to balansować basenem, stosownymi ćwiczeniami... no i też dobrze się zakumplowałam z tą staraczką z mojego miasta, wspominałam x stron temu o niej, ona chwilę była w szpitalu, problem z plamieniami, ale już się unormowało i czeka na syneczka... jak wam pomóc? Jak poprawić humor, wesprzeć? Nie mam kompletnie pomysłu...
Witaj Bozena fajnie ze maz kolezanke Z ktora mozesz pogadac . ThTy wiesz juz czy dziewczynka ,czy chlopakp
 
Któraś z was pytała o suplementy. Ja od kilku dni stosuje Viridian Fertility. Cena nie zabija jak niektóre, choć tanie nie jest. Mam nadzieję, ze coś to pomoże :) Link do: Suplement na płodność dla kobiet | Fertility for woman Viridian

Jest też wersja dla Panów i chyba na to też się przerzucimy, bo teraz kupiliśmy Profertil, który niestety kosztuje 170zł :/

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tymi suplementami bym uważała...mój maz brał różne i okazało się ze przedawkowal witaminy...stawy zaczely doskwierać i już myśleliśmy ze może za dużo pracuje...radze najpierw przebadać ewentualne braki i wtedy decydować...owszem przy niedoborach pomoga ale nadmiar szkodzi...najważniejsze jest zdrowe odżywianie i brak używek...tak nam lekarz zalecił...Ja biore leki ale tez najpierw bylam badana,wiec na swoja reke raczej nie brałam bym zadnych suplementów...
Mój maz stosuje cynk i selen.
Ja w piątek ide na ponowne badania...i cos czuje ze tarczyca mi dostwiera i to dlatego nie mogę zajść w ciaze...ale pozyjemy zobaczymy..
Milego dzionka kobietki :)
 
Annauelle - pewnie masz rację, tylko zbadanie wszystkich niedoborów, każdego mineralu i witaminy, to wyszedlby jakiś majatek. Seba próbował rzucić palenie ale nie udało się, jedynie na epapierosa się przestawił i gin mówił że to już i tak dużo lepiej. Tyle że efekty rzucenia widać po roku

A orientujecie się, na przedawkowanie czego trzeba uważać? Bo niektóre składniki generalnie są bezpieczne

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Monia nie wiem jaki jest koszt badan ale w labolatorium napewni doradza jakie wit. i mineraly w nadmiarze szkodzą...
Mój maz nigdy nie palil wiec z tym nie mamy problemu...wiem ze brał Fertilman i zwykły i ten plus a w tych preparatach jest wlasnie sporo skladnikow które wzmacniają płodność...stad gin kazał brac tylko selen i cynk,ktore sa bezpieczne i również wzmacniają plemniki oraz sprawiają ze jest ich więcej...z tym ze na efekty trzeba niestety poczekać...
 
reklama
Tak, wiem, efekty po 3 miesiacach :/
Wezmę na wizytę ulotkę i zobaczę co dr powie.
Wiesz, inne dawki są zalexane normalnie a inne przy staraniach, a jeszcze dochodzi ograniczona przyswajalnosc suplementow

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry