reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Gotadora, ja mam pessar od 30 tc założony w szpitalu. Mój gin natomiast nie jest fanem u mimo tego że od 22 tc szyjka się skracala to poza fenoterolem i leżenia nie polecał nic. Dopiero w 29 tc jak z szyjki nie zostało prawie nic dał mi skierowanie do szpitala a tam zaordynowali pessar. Mój gin uważa że pessar oprócz komfortu psychicznego nic nie daje a szwu nie uznaje wogole. Jak będziesz chciała jakieś szczegóły to daj znać. Ile twoja szyjka ma cm?
 
reklama
Glorienne dziękuje. Mój dr powiedział,że nie ma badań potwierdzających to,że pessar/szew faktycznie pomaga. Idę do szpitala na sterydy w środę, na pewno tam będą mi robić usg, jednak wiem że nic nie zrobią bez zalecenia mojego doktora, ma on tam wielkie poważanie. Muszę zdać się na niego, wiem że to bardzo dobry lekarz. Z opisu wizyty to moja szyjka miękka o dł do 22mm, ujście zewn. zamknięte ( lejek UW 15 x15mm) i tak to wygląda:
ciekawe czy to może minąć, czytałam,że niektórym dziewczynom szyjka to się skraca to wydłuża
lejek.jpg
 

Załączniki

  • lejek.jpg
    lejek.jpg
    17,1 KB · Wyświetleń: 115
Gotadora wiem z doświadczenia ze leżenie jest najlepszym sposobem na szynkę. Ja lejek taki jak ty mialam w 29tc i duzo leżąc wytrzymałam do 37,5tc. Luteina to mój ciążowy przyjaciel. Poza tym w naszym szpitalu niechętnie zakładają szew czy pessar. Nie słyszałam zeby ktoras z 7pietra miala a tam to na prawdę ciężkie przypadki są. Dużo leż i nie siluj się z Alma przypadkiem!!!
 
Gotadora, prawda jest taka że najlepsze jest uczciwe leżenie. Ja leżę od 22 tc a tak super uczciwie tj. tylko z wyjściem do wc, lekarza i pod prysznic od ok 6 tyg.
Szyjka się nie wydłuży niestety,wszystkie zmiany na plus są pozorne spowodowane błędem mierzenia,stopniem zapełnienia twojego pęcherza skurczu macicy itd. niestety jestem dość dobrze obeznana z tematem :-( 22 mm to mało podobno, ja z taka długością trafiłam do szpitala więc doskonałe się składa że Ty tam teraz trafisz.już się tam tobą najlepiej zaopiekują :-) moja rada jest taka,lez póki co ile możesz!!! U mnie każde powstanie choćby po to żeby przegrzać obiad skutkowało skróceniem :-( unikaj zaparć,siedzenia po turecku i stresu. Tyle wiem :-)
 
Cześć dziewczyny. Jestem nowa na tym forum. Mój termin porodu to 29 listopada. Jeszcze nie wiem dokładnie jakiej płci będą dzieciaki ale mam nadzieję że dowiem się w środę:)
 
Paolka witaj :-) a bliźniaki będziesz mieć jedno czy dwu jajowe?

gotadora wg mnie pessar mógłby cię uspokoić... szew z tego co wiem z reguły nie zakładają przy bliźniakach bo ci może szyjkę porozrywać :/ Więc chyba pozostaje ci leżenie. Sterydy dostaniesz na pewno z maluchami będzie wszystko dobrze a ty będziesz jak to pisała MissCinname "leżeć, czytać, odpoczywać i czekać na dwóch najważniejszych gości w Twoim życiu" :)

PS Ładny mam dziś suwaczek :-D
 
Zenia - sciskaj kolana!!! juz meta!!!:-D

Gotadora - lez, lez i lez, duzo jeszcze tego lezenia, ale jaka nagroda pozniej!!! wynagrodzi Ci wszystko

pozdrawiam Was kobietki, u mnie upal, nareszcie!!!
 
Ostatnia edycja:
Zenia gratulacje 36go tygodnia! :) aż zazdroszczę normalnie:p


Paolka witaj:) 3mam kciuki zeby malenstwa pokazały co maja miedzy nogami ;)


Goradora chyba najlepsze jest lezenie. Moja lekarka nawet nie wspominała o tym zeby zakładać passar tylko mam leżeć grzecznie ;) idzie sie przyzwyczaić:)


Ja wózek bede zamawiać w sierpniu -tfk twinner tekst duo;) jak sa tu jakieś forumowiczki które maja ten wózek to napiszcie jakieś opinie;)


Anika222 ale slodziaki z Twoich szkrabow! :)
 
reklama
Już się nie moge doczekać kiedy i ja będe w 36 tygodniu :)
Narazie moje dziewczyny w 21 tygodniu ważyły 346g i 379g. :)Za tydzień kolejne Usg , co ile macie wizyty? Bo my jeździmy co 2 - 2,5 tygodnia do Lublina.:) Będzie ktoś rodził w Lublinie? :)
 
Do góry