reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

dytko ja mialam podawane sterydy na rozwiniecie plucek u maluszkow to nic innego jak zastrzyk domięśniowy w pupe pierwsza dawka a po 12 godz druga
ja mialam co 2 tygodnie takie zastrzyki
powodzenia:-):-)
 
reklama
E to po co wogóle ładują aż na 3 dni do szpitala ? Nie można by było przyjeżdżać po prostu raz czy 2 razy dziennie na zastrzyk ?
 
dytko - ja też 2 zastrzyki w odstępie 24h, a w szpitalu bo jednak to sterydy... No a jak położą to nie moga na dzień bo pewnie nfz by im kasy nie zwrócił:happy: tylko na 3dni :happy:
 
Hej!
Jutro wybieram sie na glukoze i mam nadzieje ze jakos przetrwam te 2 godz czekania bo samo wypicie nie jest takie zle.
Wizyta w szpitalu na sterydy tez mnie chyba bedzie czekac ale to za troche, bo ginka mnie uprzedzala ze tak byc moze trzeba bedzie zrobic, a w ogole to sie okazuje ze moje dzieciaczki leza glowkowo i teoretycznie jest szansa na sn tylko ze ja tego nie chce:wściekła/y: mam nadzieje ze do tego czasu choc jedno sie okreci i bedzie wskazanie do cc,

Dytko milego pobytu w szpitalu, 3 dni szybko mina i bedziesz z powrotem w domku:-)

Palm, Bibiana, Mama kciuki mocno za was zacisniete!!!!
 
Czesc Mamusie:) Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych i zacisniete kciuki za wszystkie w kolejce:) Dziewczyny u mnie sie tak pozmienialo, ze czasu nie moge znalezc na odwiedzenie forum:/ szczerze sie przyznam , ze nie wiem dokladnie ktore z Was maja swoje szkraby przy sobie. Wiem , ze Lilonka i Tigla sa juz szczesliwymi mamusiami, czy jest Was wiecej? Niestety z grzecznych i spiacych maluszkow pozostalo wspomnienie. Male daja mi tak popalic,non stop placza. Nie maja kolek, po prostu wciaz chca byc w moich ramionach. Przestalam karmic, bo bylam wyczerpana. Wyschlam na wior:/ ojjj oby do tych magicznych 3 miesiecy:))

Dziewczyny jesli znajdziecie czas pochwalcie sie kiedy i z jaka waga urodzily sie Wasze malce na drugim watku : https://www.babyboom.pl/forum/mamus...u-i-z-jaka-waga-urodzily-sie-blizniaki-43203/ chetnie poczytam jak znajde czas... a z tym roznie;/ Pozdrawiam
 
Witajcie:)

Pachnąca, u mnie na wyniku dokładanie ta sama sytuacja:) Lekarz poradził mi jedynie więcej pić no i kontrolować mocz co wizytę, czyli co 2 tygodnie. Dziwne, bo ja piję jak smok, pochłaniam hektolitry wody mineralnej, tak że mąż nie nadążą z dostarczaniem do domu zgrzewek:)
Nic nie pisałaś o wizycie, jak tam rosną Twoje panny, chyba, że nie miałaś teraz pomiaru. Na wysoką hemoglobinę u mnie wpłynęły zapewne dwie kapsułki żelaza, które dość długo łykałam (Vita Ferr od Femibionu). Teraz mam brać tylko jedną dziennie:) Co do szynki, to trochę się skróciła , ale wg ginka jest w normie i wynosi 2,75 cm. Twardości nie sprawdzał, mówiąc, że na tym etapie to może byc różnie i badanie nie ma sensu, więc się tym nie stresuje. A jak sprawa szynki ma się u Ciebie?

Lilonka, jeśli pamiętam masz poduszkę kojec z Motherhood. Czy uzywasz jej do równoczesnego karmienia maluchów, czy karmisz pojedynczo. Mam te poduchę, czasem z nia śpię, ale bardziej przyda się chyba do karmienia. Choć ponoć lepsze do tego celu są poduszki wypełnione granulatem. Jak uważacie dziewczyny?

Dobrej nocki:)
 
mama290 palam00 trzymajcie sie w trójpaku jak najdłużej a my będziemy trzymac za Was kciuki:tak:Różyczka super, że wszystko ok z dzieciaczkami i szyjak dłuuugaśna :-)
Bibiana czemu ci szwu nie chcą założyć? Leż dużo i dbaj o siebie
Lilonka super dzieciaczki rosną :-) a karmisz oboje naraz czy pojedynczo??
gotadora ładną liczbę już masz na suwaczku :tak: jak tam dolegliwości pierwszego trymestru minęły?? Zdjęcia brzuszka już sobie cykać zaczęłaś?;>
Dytko gratuluję chłopców :-)

Ja wczoraj miałam przegląd, szyjka trzyma ale nadal jest miękka... lekarka stwierdziła, że być może to taka uroda i wyraziła zgodę na sex :-) ale tylko na pół-gwizdka.
Dzieciaki już też opanowały mi cały brzuch, leżą tak dziwnie jeden głową w górę drugi w dół i kopią mnie po całym brzuchu, a jak pod pępkiem kopią to już boli. Ciekawe co to będzie dalej.
Łożyska mam oba z przodu więc nie dość, że czuję wszystkie ruchy to można z kilku metrów już je zobaczyć od kilku tygodni a po 30tc zaczniemy kręcić filmiki jak brzuch faluje :-D
 
reklama
Zenia.mi dziękuje :-) ja miałam bardzo mało dolegliwości ciążowych, bez wymiotów i bóli,brzuszek szybko mi się pojawił, ale póki co mało mam zdjęć - jednak wstawiłam nawet w moim internetowym pamiętniku ( link jest w mojej stopce: nasza historia) ... jednak jak mąż dojedzie, a dojedzie 12 maja mamy zamiar to nadrobić i zrobimy zdjęcia brzuszkowe, nawet w plenerze, no takie plany, zobaczymy jak nam wyjdzie ;-)

Zenia zazdroszczę czucia ruchów maluszków, ja czasami coś odczuwam, szczególnie koło północy, a że wizytę miałam już jakiś czas temu to nie mogę doczekać się kolejnej, aby je zobaczyć, ide 6 maja

pozdrawiam Was wszystkie i życzę miłego dnia :-)
 
Do góry