reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Polka mój Lewek cały czas się kręci, raz na badaniu jest główkowo, a nastepnego dnia poprzecznie, a znów następnego znów główkowo, lekarze na Ligocie się śmiali ze maluszek jest niezdecydowany :-D a na poród sn nie mam szans, powiedzieli mi, ze mają za duzo spraw w sądzie i nie będą ryzykować...tak więc nastawiam się na cc....a bardzo tego nie chcę, napatrzałam sie na kobietki po cc i to była masakra...ja po sn 2 godz po porodzie już jadłam, byłam w łazience, fakt byłam słaba i nie umiałam sie ukąpać, no ale po 2 nieprzespanych nockach to całkiem normalne, ale z rana już byłam pod prysznicem.....

Zenia nie chcą mi założyć, bo twierdzą że jest to za duże ryzyko w ciąży bliźniaczej, że może mi całą szyjkę rozerwać....mówiłam im ze koleżanka (Eevlee) miała zakładany szew i trzyma, że nic złego się nie dzieje, ale oni twierdzą że jest to 50/50 i nie chcą ryzykować, na szczęście nie jest tak tragicznie, ale jak na następnej wizycie znów się skróci to będę szukać szpitala który mi go założy.
 
reklama
Witajcie :)

Dytko - ja w zeszłym tygodniu byłam na sterydach - też 3 dni musiałam leżeć (lekarz mi wprost powiedział że to dlatego że nfz nie zapłaci za mnie jak mnie po 2ch dniach wypuszczą...). A zastrzyki dostawałam tak jak dziewczyny - domięśniowo raz na 24 godz. Zastrzyki są dwa. Nic strasznego. Tylko sam pobyt w szpitalu jest mało przyjemny...ale wszystko da Maluszków :)

Co do ruchów - u mnie też tak szaleją czasami - pępek mi się zapada i po dwóch stronach takie wypięte dupki tylko sterczą :) śmieszne :)
 
dzień dobry :) jestem Dominika mam już jednego synka w wieku lat czterech a teraz wyzwanie przed sobą w postaci bliźniąt;-) mam nadzieję że pozwolicie mi się troszkę zadomowić :)
 
Odnośnie sterydów to ja je dostałam na dzień przed cc, jeden rano , a drugi wieczorem. Według wyliczeń szpitalnych miałam ukończony 37 tc. Według mnie te zastrzyki nie są takie bolesne.
 
Witaj Nik_i :-) bardzo się cieszę,że nareszcie nie jestem ostatnia na liście ;-) oczywiście żartuje - cieszę się,że jest nas więcej, gratuluje dwóch skarbów!
 
Witaj niki:-) jak reakcja na to ze beda blizniaki? Bo u mnie na poczatku to byl szok i zaskoczenie wielkie mimo ze w rodzinie sa blizniaki i szansa byla:-)
Bibiana Twoje to ruchliwe szkraby moje to cos sie ociagaja z ruszaniem, jest spokojnie a lewek bardziej sie rusza. Co do cc to tez w sumie nie wiem jak to bedzie po bo nigdy nie mialam ale z opowiesci wiem ze jest duzo gorzej niz po sn. Jedynie strach o maluszki sklania mnie w strone cc,a w szpitalu to nie wiem jakie podejscie maja do porodow blizniaczych.zobaczymy z czasem jak to bedzie wszystko.
Dzis bylam na glukozie,do przezycia choc te 2 godz czekania troche meczace.
Nadal zadnych wiesci od eevlee? Widocznie zadnej nie zostawila namiarow na siebie i musimy cierpliwie czekac
 
Niki witaj.

U mnie właśnie odbywają się harce. Moje dzieci dzisiaj łagodniejsze są bo kilka dni temu aż płakałam z bólu...
 
Ja jestem po dwóch cc po kazdym dochodziłam do siebie dość długo i długo chodziłam zgarbiona. Miałam powikłania po drugim cc i mam uszkodzony kręgosłup teraz ,mam nadzieje że trzecie cc będzie inne tzn lepsze:baffled: bo to jak nie patrzeć 7 lat różnicy sporo czasu ,ja miałam sterydy w zeszłym tyg 2 zastrzyki w odstepie 24 h nie leżałam w szpitalu ,po pierwszym nie spałam całą noc bo mi serce omało nie wyskoczyło z piersi (podobny stan mam po fetonerolu czy jak to sie tam pisze ten lek przeciwskurczowy) mogłam odmówić drugiej dawki ale przeciez to dla dzieci zniose wszytsko dowiedziałam sie póżniej że to jeden z efektów ubocznych jeżeli ktoś ma lub miał problemy z sercem .Wczorajsze ktg trwało 20 minut byłam w szoku niech już tak do końca współpracuja:-)i siedza jak najdłużej u mnie
 
reklama
Niki - witaj na forum - gratuluję dwóch Szkrabów :-) i życzę spokojnych 9ciu miesięcy i donoszenia minimum do 36tc :-)

Mama290 - aż tak źle wspominasz cc?? Chociaż faktycznie - jak piszesz to 7 lat temu to było - to w medycynie od tego czasu na pewno sporo się zmieniło...inne leki, inne materiały (nici)... Boję się tej cesarki..choć z drugiej strony boję się rodzić sn ze względu na ryzyko komplikacji przy porodzie drugiego Maluszka...ehhh...tak źle i tak niedobrze :baffled:
Oby wszystko było ok. DObrze że Maluszki grzecznie siedzą w brzusiu - i jak najdłużej niech tam będą :)

Tigla - a jak Wy sobie radzicie? Karmisz piersią? Jak po cc się czujesz?

Eevlee - czekamy na wieści...

A moje Szkraby wiercą się strasznie - jeden znacznie więcej niż drugi (co mnie oczywiście bardzo martwi :baffled: ale moze to kwestia charakteru/ułożenia..nie wiem..)...
Przeszłam się dzisiaj na spacer, piękna pogoda jest - masakra jakaś tak szybko się męczę...i zadyszkę łapię od razu :) jak staruszka starowinka :)
 
Do góry