reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

U mnie problem jest w tym ze chodze do lekarza na nfz i jak na razie to mialam usg robione w 13 tyg i teraz w 22 tyg. Lekarz sluchal serduszka i nie widzial nic niepokojacego,a teraz kolejne usg na nfz to nie nie wiem kiedy mnie czeka. A moze zamiast tego 3d wybrac sie na takie po 20 tyg ze szczegolowa analiza budowy malenstw.juz kurcze sama nie wiem co robic bo niby nic dziwnego lekarz teraz nie wychwycil a z tego co slysze od Was to macie zdecydowanie czesciej usg niz ja.
 
reklama
polka6 - każda ciąża jest trochę inna. Ja bardzo często byłam na usg i robiłam też echo serca ze względu na jednokosmówkowość, żeby wykluczyć lub jak najszybciej wyłapać ewentualny syndrom podkradania; Przy ciążach dwukosmówkowych takie ryzyko odpada. Jeżeli Cię na to stać i chcesz być spokojniejsza to może warto umówić się prywatnie do jakiegoś dobrego ginekologa, np. takiego który ma też praktykę w szpitalu, który fachowo wykona usg? Struktury serduszek widoczne są najlepiej pomiędzy 18 a 25 tygodniem ciąży i ja wtedy byłam na takie badanie kierowana.

Wskazaniem do echokardiografii jest też przekroczenie przez mamę 35 roku życia, więc w takim przypadku powinna być możliwość wykonania takiego badania w klinice na nfz. U mnie, tak jak mówiłam, wskazaniem była jednokosmówkowość.
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje Asiek. Moja ciaza jest dwokosmowkowa wiec podkradanie odpada i jak dotychczas nie slyszalam od lekarza zadnych niepokojacych informacji ze cos moze byc nie tak i byc moze dlatego nie ma wskazania.do czestszego usg.nad tym usg 3d zastanawiam sie z czysto pamiatkowych doznan ze tak powiem:-) w poprzedniej ciazy takiego usg nie robilam i nawet nie mam wyobrazenia i porownania jak to wyglada...
 
Pewnie gdyby coś było nie tak to sam by Cię skierował na dodatkowe badanie. A jak myślisz o pamiątce to może warto poczekać jeszcze parę tygodni, aż twarzyczki dzieci będą wyraźniejsze. Moje chłopaki niestety schowały się za łożyskiem i dodatkowo zakryły buzie łapkami, więc mimo szczerych chęci mam tylko 1 fotkę z twarzyczką i żeby było śmieszniej to nie wiem któregom, bo wtedy jeszcze miały dużo miejsca w brzuszku i zamieniały się stronami...
 
Chcialabym poczekac jeszcze troche ale tez sie nie napalam ze dzieciaczki sie pokaza w calej okazalosci i z kazdej strony:-) bo to roznie bywa na zwyklym usg jedno buzka sie odwrocilo i nie chcialo pokazac twarzyczki
Cos Eevlee trzyma nas mocno w napieciu,mam nadzieje ze u niej wszystko dobrze
 
Zenia, Bibiana co u Was dziewczyny???

Aha mam jeszcze pytanie czy robiłyscie moze usg 3d/4d? jesli tak to w ktorym tyg? bo ja ostatnio bylam na normalnym usg a chcialabym sie wybrac tez na to 3d tylko nie wiem kiedy najlepiej?

Ja żyję :-) Korzystam z pogody, większość dnia siedzę na działce z książką :-D
polka na usg 3d poczekaj tak minimum do 25tc bo dzieci mają już wtedy trochę ciałka i lepiej wyglądają. Ja właśnie idę w poniedziałek i wrzucę zdjęcia potem :-)

nikt nie ma kontaktu z eevelee?
 
elala póki nie puchna ci dłonie i twarz to nie ma na to lekarstwa tzn nic w uk nie dają w pl zreszta tez , odpoczywac nózki w góre a nie w truskawkach siedzieć:-) u mnie niestety żle przeływy coraz gorsze w pon kolejne usg i licho to widze:no: co drugi dzień mam ktg które wykańcza mnie psychicznie rekord to 4 h leżałam ciężko jest im znaleść bicie serca dwójki na raz ,dzieci mają dużo płynu są bardzo ruchliwe tyle dobrego ,spakowałam walizkę spisałam wszytskie wytyczne w domu co i jak i czekam na pon a jutro kolejne ktg
 
Ja mam usg robione na każdej wizycie- od połowy ciąży mniej więcej dwiema głowicami. Tylko ja prywatnie chodzę.
Ale moja przyjaciółka z kolei miała robione usg też raptem ze 3 czy 4 razy w ciągu całej ciąży, mimo że też orywatnie chodzi. Na wizytach gin bada ją ręcznie i specjalnym przyrządem bada czy słuchać puls maluszka. Ja osobiście wolę podejście mojego gina, bo w przeciwnym razie zamartwiłabym się, że coś jest nie ok.

Mama290- trzymam za Ciebie mocno kciuki, żebyś dotrzymała jak najdłużej i żeby nie zabierali Cię do szpitala, bo w domku zawsze przyjemniej.

Mnie ostatnio coraz częściej boli podbrzusze jak na okres- nocami głównie. I kłuje bardzo podczas leżenia na boku.
Wczoraj robiłam badania- morfologia mi się znacząco polepszyła, ale zmartwiły mnie ketony w moczu.. chyb któraś z dziewczyn na forum też je miała? Dręczy mnie teraz to i zastanawiam się co to znaczy.. dodam, że ok 24 tc miałam test obciążenia glukozą i wyszedł prawidłowy, później glukoza na czczo też ok.. No a teraz akurat glukozy nie robiłam.
Dobrze, że jutro wizyta u gina, bo i tak już się zamartwiam, że dzieci się za mało ruszają, albo za mało urosły...
 
Hej dziewczyny :)

Eevlee nadal nie dała znać...pewnie nie ma czasu i siły - ma się kim zajmować :) Mam nadzieję że wszystko jest ok i się wkrótce odezwiesz Eevlee :-)

Netka, Bibiana - jak tam u Was??? Dawno się nie odzywałyście się...:eek:

Ja byłam wczoraj u lekarza - wszystko jest ok. Chłopaki brykają sobie w brzusiu. Szynka 50mm :szok: lekarka mówi że wygląda wszytsko ok i są szanse donosić do 37-38tc :) Mam nadzieję :)
 
reklama
mama290 - ktg potrafi być męczące, więc z jednej strony człowiek jest monitorowany, a z drugiej ma już tego wszystkiego dosyć, serdecznie Ci współczuję tych godzin leżenia pod ktg! Ja mam cały "pakiet" badawczy w poniedziałek: a więc ktg, usg, wizytę kontrolną... A jak się skończy chodzenie do lekarza i badania ciążowe to zacznie się pewnie rajd po pediatrach i tym podobne, takie to już jest życie.

Kibicuję Twoim maluszkom, żeby pływały w brzuszku jak najdłużej, ale 28tc to juz ładny wynik i z każdym dniem większa waga!najważniejsze, że jesteś pod stałą opieką!&&&&&!!!!
 
Do góry