reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

kretowinka,jest tylko "haczyk" z tym planem porodu - ciąża i poród muszą przebiegać fizjologicznie - sama definicja nie jest doprecyzowana, i trudno dopasować ją do naszych przypadków, więc trzeba o tym indywidualnie rozmawiać z położną i lekarzem. Ja to będę omawiać z ginem 6go kwietnia.
Tu jeszcze trochę info (patrz na zakładkę z boku):
Co to jest Plan Porodu? - Plan Porodu - Fundacja Rodzić po Ludzku
i warto przeczytać ten dokument:
http://mlekomamy.pl/uploads/prawo_profesjonalisci/zal_opiek_24092010.pdf


A co do torby, to fajną oglądałam na żywo, ale dość droga:
Torba Skip Hop Duo Double Deluxe Edition - cena: 309.00zł - SkipHop - PODWÓJNE SZCZĘŚCIE :: Tublu.pl sklep mamy, taty i dziecka
 
reklama
Magii dzieki za aktualizacje listy - dobrze wiedziec kto gdzie jest i czego sie trzymac :-)

Mi rowniez zgaga daje popalic w doslownym sensie. Nic nie pomaga :-(
 
Ah zgaga... moja nieodłączna towarzyszka... ja zapijam ją wodą... małymi łykami i jakoś obywam się bez leków.
Maggi - no niestety wyniki z usg są średniawe. Bo wyszło że Maciek urósł niewiele a Zuzik niby nic. Ale byłam na pogaduszkach z miłą panią doktor i zrobią mi usg jeszcze w środę albo czwartek. Ale ktg mam dobre, przepływy też były oki, więc na razie mam się nie martwić. Widocznie maluchom nie służy szpitalna dieta. Generalnie chodzi o to że nawet jeśli nie ma dużego wzrostu wagi, to i tak rozwijaj się narządy wewnętrzne.
Czekam teraz na pobranie krwi na pròby wątrobowe, bo mnie wczoraj taka swędzawkadopadła że masakra.
Novamama - no piękne podejście - na razie planuje podzierżyć palmę pierwszeństwa jmnimimum tydzień. A nawet 2. I proszę mi się nie wpychać w kolejkę, tylko grzecznie czekać. To samo do Kretowinki i Tigli :-)
 
Lilonko tak długo czekałaś aby byc pierwszą więc chyba nikt nie będzie miał odwagi aby się wpychać....byłoby to niestosowne :-D

dytko co do parasolek to są bardzo przydatne...teraz wózki nie maja przekładanych rączek a wątpie ze w czasie spaceru będziesz gondolki przepinać, a parasolka uchroni przed niechcianym słoneczkiem które razi dzieciaczka.

Eevlee a migdały jadłaś na tą zgagę? mi jeszcze mleko pomaga.
 
Hej dziewczyny :)

Widzę że jestem 13ta na liście :)))) Kurcze - ale czas leci - niedługo w pierwszej 10tce będę :) Maggi - dobrą robotę z tą listą odwalasz :)

Lilionka - trzymam kciuki żebyście do 6.04 dotrzymali w brzusiu :)

Moje wyniki krwi są ok - oczywiście za mało żelaza/hemoglobiny/erytrocytów - ale to norma u mnie :)
Glukoza też ok :) Jutro wizyta u lekarza. Doczekać się nie mogę... Chcemy zobaczyć co z tą stupką u jednego z naszych Maluszków...
Poza tym jeden z chłopców niesamowicie się wierci - a drugi baaardzo rzadko się rusza :/ nie wiem dlaczego :baffled:
 
rozyczko- nie martw sie tymi ruchami, one sie jeszcze nasila, jesli na usg wychodzi wszystko ok, to tak jest, zazwyczaj jeden blizniak jest schowany glebiej i nie czuje sie tak ruchow. w pozniejszej ciazy bedziesz juz duzo lepiej czula wesola dwojke ;) &&&&&&&&&&&&&&&&&&& za stopke!

lilonko- my grzecznie czekamy na swoja kolej! ani nam do glowy nie przyjdzie zeby sie przed ciebie wpychac. chociaz- tigla- snilo mi sie ze urodzilas i ci pisalam zes sie pospieszyla nieco :-D, co tam na ktg?

novamama- dzieki za te informacje o planie porodu, w czt mam wizyte u mojej gienki na nfz i tam bedzie tez moja polozna ze szpitala, w ktorym rodze, znajoma zreszta, to sie jej wypytam czy u nas w ogole to jest praktykowane.

wspolczuje tej zgagi, dziewczyny, ja nie wiem co to jest, ale nadal mam moj ciagnacy sie od 8 miesiecy katar, szczegolnie wieczorem i w nocy, tak ze nie moge oddychac... sol morska juz slabo pomaga, bo nos mam suchy na wior. to pewnie jakas alergia, ktora w ciazy dostalam, ale juz pod koniec nie chce mi sie sprawdzac na co, mam nadzieje ze po porodzie minie.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, ja tak na chwilke. Nadrobie moooze pozniej. Malutkie malo spia. Ale to przez to, ze mam malo pokarmu. Nie najadaja sie.Musimy je dokarmiac.Ja dalej w szpitalu.Wszystko jest ok. Dziewczynki slodkie i duze,kochane! Opieka super! dodam zdjecie i uciekam, czekam na lekarza:)Pozdrawiam i zycze powodzenia pozostalym mamusiom. To nie taki straszne;))
lik.jpg
 

Załączniki

  • lik.jpg
    lik.jpg
    16,6 KB · Wyświetleń: 62
Kretowinka żeby Twój sen nie okazał się proroczy ;-). Na ktg jestem umówiona na 11.
Co za kosmetyki masz dla dzieci ? Ja chce kupic oilatum+krem z tej samej serii (albo balneum), octanisept i mam próbki 2 rodzajów kremów na odparzenia i nic więcej na początek.
 
Margaret ale fajne dziewczynki, te okrąglutkie policzki aż się proszą żeby je troszkę skubnąć :tak:.
Co lekarze powiedzieli na różnicę w wadze ?
 
reklama
Lilonka - była niedziela palmowa, a nasza palma pierwszeństwa w Twoich rękach. Ja jej nawet nie zdążyłam dotknąć;-) . Nie martw się proszę na zapas, a marzec już na finiszu! A jak Ty się czujesz?

Różyczka
- nie martw się ruchami! Ja prawie cały czas czułam Tadka, a Pawełek odzywał się raz na jakiś czas. Ale to musiało być przez ułożenie, bo ma się to teraz nijak do rzeczywistości:-)

Margaret - GRATULUJĘ raz jeszcze! Dziewczynki rozbrajające! A pokarm zaraz się pojawi, tylko przed dokarmianiem zawsze dostawiaj! Mówię to ze świeżego doświadczenia- dokarmiać musiałam trzy dni i wysta
 
Do góry