reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Madmax, Marcikuk - fajnie, że do nas zaglądacie:-) Niech maluchy zdrowo rosną i nie dają za bardzo do wiwatu;-)

Eevlee - piękny brzucholek i taki zgrabniutki;-)

Miss - normalnie jak piszesz takie rzeczy, to jakbym widziała samą siebie. Straszne mam lęki o ich zdrowie, ale teraz to już niewiele można zrobić. No i lęk nr 2 - jak ja sobie dam radę. O ile na początku jakoś to do mnie nie do końca docierało - to teraz patrzę na suwak - 33 tc skończony-to wiem że maluszki w każdej chwili mogą pojawić się na świecie.

Normalnie nie chwalcie mnie tak, bo w samouwielbienie wpadnę;-) pracuję w małej firmie więc jestem wszystkim po trochu - księgową, kadrową, sekretarką, zaopatrzeniowcem i sprzątaczką:-)
 
reklama
Dziekuje dziewczynki za mile komentarze brzuszkowe. Ja mam w tej chwili zakrzywiony obraz rzeczywistosci, wydaje mi sie ze brzuch mam ogromny. Ciezko sie schylic czy wejsc po schodach. Meczy mnie nawet intensywne mowienie :-)

Lilonko, tez przyznaje Ci tytul naszego forumowego eksperta :-)
 
Anika gratulacje i ciepłe życzenia szybkiego powrotu z maluszkami do domku i dojścia do formy!!!!

Ale się rozpisałyście, ho ho! jak ostatnio miałam rozmowę z kadrową odnoście urlopu macierzyńskiego, składania wniosków o urlop dodatkowy i rodzicielski to odpowiedziała mi, że to wszystko jeszcze "palcem na wodzie pisane" i nic nie wiadomo, bo wszystko jedynie w fazie projektu, a przepisów przejściowych na razie nie ma. Tak więc "kiedy i czy obejmie" nie wiadomo..czyli Polska właśnie...:-(

A moje chłopaki ułożyły się poprzecznie i kopią się wzajemnie po głowach...łobuzy...A mamę tak sportowo między żebra, szczególnie w nocy jak przysypia... Tak więc mój brzuch rozjechał się, że tak powiem, w szerz.

Ostatnio coraz bardziej brakuje mi oddechu i robi mi się duszno jakby po jakimś biegu, nawet jak dreptam powolutku:baffled: Ciężko samej wyjść na spacer czy pojechać gdzieś tramwajem...
 
Hej dziewczyny:)
Anika to super wieści i jaka ładna data,moja szczęśliwa cyfra 5.Gratuluję i zazdroszczę,że masz to juz za sobą.Oby dzieciaczki jak najszybciej wyszły z Toba do domu,no i czekamy na foto!!!
Margaret ja mam w czwartek 36 tygodni skończone,więc jeszcze w sumie jeden dzień!!!No ale mam plan do 38 dotrzymać,chociaż ciężko jak cholera i teraz jedyne co najbardziej mi doskwiera to ból kolan i ogólnie nóg.Jakbym po jakiejs górskiej wyprawie była codziennie.
Miss ja zaczęłam mieć lekkie paranoje ,ale je od siebie odganiam.Jakoś trzymałam się całą ciąże,ale teraz zaczynają mi się takie przebłyski,żeby były zdrowe itp.
Bojka Ty też trzymasz się dzielnie i pewnie jakoś razem będziemy rodziły niebawem:)
Marcikuk fajnie,że masz to juz wszystko za sobą i możesz szalec n spacerkach-tylko pozazdrościć.
Eevlee a Ty to miss wśród ciężarnych,ja to wolę swojego nie pokazywać bo moja mama ostatnio powiedziała,że faktycznie jest ogromny i dalej ma wrażenie,że się nie rozciągnie-heh.No ale przynajmniej rozstępów nie mam jak to mój lekarz mnie ostatnio pochwalił:)
Dzisiaj było tak super wiosennie i pomyślałam,że jak coś to mogę rodzić w taka pogodę,ale jeszcze za 2 tygodnie.Chłopaki z kolei dzisiaj jakieś ospałe,leniwie się rozpychali.Eh,,,,,nie dojdziesz
 
Anika jeszcze raz Gratulacje. :happy2:


Margaret,
skoro piszesz, że każdą możesz wyściskać, to ja jestem gotować do uścisku. :-D


Bojka, jeśli mogę spytać, może przeoczyłam, co jest powodem Twojego przemeldowania do szpitala?? :confused:
 
Sade- czy to nie wspaniale miec swiadomosc tego, ze magiczne 36 tyg jest juz tuz, tuz...:) Mi tez jest juz ciezko. Smieje sie do meza, ze chodze jak pingwin, wygladam jak slon, a czuje sie jak 70-cio letnia kobieta:) U mnie bol nog zaczal sie juz na poczatku ciazy. Efektem tego sa zylaki i popekane naczynka. Od 2o tyg ciazy uzywam podkolanowek uciskowych i sa dla mnie zbawienne! Nie czuje az takiego bolu. Daja duza ulge...Polecam!:)
 
Hej Dziewczyny!
Gratulacje dla Aniki;-)
Mam pytanie do mam bliźniaków jednojajowych. Pisałam już, że dostałam wskazanie na robienie usg co 2 tygodnie ( aby zapobiec zespołowi TTTS ). Czy musiałyście za każdym razem jechać do szpitala, leżeć i mieć robione badania? Czy może jakoś inaczej?
 
dominiskaa87- ja jestem bardzo czesto na usg, co tydz od 25tyg. Z regoly mierza mi malutkie, ich przeplywy,takie ogolne podstawe badanie. Roznica miedzy malymi byla, jest i bedzie. Ale nie kaza mi sie tym zamartwiac. Wiem, ze najtrudniejszy i nagrozniejszy okres dla dzieciaczkow jest do 25 tyg ciazy, pozniej mozna odetchnac z ulga. Do 25tyg gdyby cos bylo nie tak, lekarze podejmuja decyzje o zamknieciu naczyn u tego dzieciaczka , u ktorego jest ich wiecej. Jest kilka metod na uratowanie ciazy. Nie przejmuj sie, ja jestem dobrym przykladem na to, ze nie warto. Stres tylko zle wplywa na dzieciaczki. Badz czujna, obserwuj swoje cialo, ruchy maluszkow, a reszte zostaw lekarzom:)) Takie jest moje zdanie:)
 
reklama
Do góry