reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Witaj dominiskaa! Ja też jestem w jednokosmówkowej dwuowodniowej, ale u mnie będa chłopaki. Czasem zdarzało się, że usg miałam robione co tydzień, bo tak do 3miesiąca miałam trochę perypetii, teraz raczej co 2tyg, generalnie waga maluszków zbliżona, ale czasem się rozjeżdżają. A raz na dwóch różnych aparatach waga wyszła zupełnie inna i też mnie straszyli zespołem przetaczania, ale po tych wszystkich badaniach traktuję te pomiary jako mocno przybliżone ;-) Najważniejsze, żeby ilość wód była prawidłowa i pęcherze moczowe prawidłowo wypełnione, a dzieciaczki rosły.
 
reklama
madmax- piekne czlowieki na tym zdjeciu :-D wspolczuje przetoczenia krwi i anemii, co ci daja zeby zapanowac nad sytuacja?

margaret, anika- wytrzymajcie, juz tuz, tuz. maluchy wam podziekuja za kazdy jeden dzien dluzej :-D

sade- :szok: to zaraz ta godzina nastapi :szok: &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

dominiska- ja chodze do prywatnej (dr. baś-budecka) i do panstwowej (zeby mi przepisywala te badania, ktore prywatna mi zleca- zawsze taniej wychodzi, wizyty mam czestsze i czuje sie bezpieczniej). gdzie chcesz rodzic? zanim sie obejrzysz a juz bedzie 30tyg. pamietam jak mi 20 wybila na liczniku i teraz juz koncze 30 tydz.. :szok: i jestem na tej przerazajacej liscie do porodu zrobionej przez lilonke :szok:

wozek babyactive twinni juz nabyty i juz w domu :biggrin2: sprawdzimy go i wam opisze jak funkcjonuje w realu. kupilam tez dwa rogale do karmienia, bo ten filmik z karmieniem na dwie poduszki zrobil na mnie mega wrazenie :-)
 
Dominiskaa - witaj i powodzenia w noszeniu "słodkiego ciężaru "


Sade - a z jakiej dzielnicy jesteś? Ja z Targówka. Wybrałam Żelazną tydzień temu, jak się dowiedziałam, że zostanę w Polsce przez najbliższe pół roku i przeszłam przez magiczny 30tydz., a chłopcy mają sie dobrze. Rodziłam tam już i byłam ogólnie zadowolona. Zaczęłam chodzić do tego samego lekarza co w pierwszej ciąży (prywatnie), żeby mieć "przepustkę" na poród. Też mają dobry sprzęt, III stopień referencyjności i fachowców. Chociaż znajoma ginekolog z Kasprzaka nie do końca wierzy w ich kompetencje... Cóż, pozostaje mi zaciskać nogi do 38tyg.i mieć nadzieję, że wszystko pomyślnie się zakończy.
I wychodzi na to, że najprawdopodobniej będę mamą bliźniąt jednojajowych, bo są od początku identyczni w rozmiarach i mają bardzo podobne buźki. Okaże się po rozpakowaniu :-D


Madmax - śliczne te Twoje maluszki :-) Często szukają kontaktu wzrokowo-dotykowego? Kładziesz ich razem w łóżeczku?
Trzymam kciuki za poprawę zdrówka &&&&
 
Madmax - maluchy przesłodkie:tak: A Tobie duuużo zdrówka:-)

I ja witam nową ciężarówkę:-) Rozgość się u nas:-)

Kretowinko - czemu lista straszna:-D Poczekaj jak się marcowe dziewczyny rozpakują i trafisz do pierwszej 5:-D:-D
 
Asiek8282 - ja też się przekonałam, że są różnice w dokładności urządzeń usg. Poza tym podejście lekarzy też jest różne - jedni panikują, a inni uważają, że u bliźniaków różnica w wadze jest normalna. Masz rację, grunt żeby dzieciaczki zdrowo rosły. A chłopcy dają już popalić w brzuszku?
Kretowinka78 - zastanawiamy się nad kliniką prywatną ( z możliwością porodu na nfz) albo CZMP. Sama nie wiem, może coś poradzisz, bo ja dopiero od ponad roku mieszkam w Łodzi. Jeśli chodzi o badania to też zaczęłam korzystać z pomocy państwowej.
Dziękuję wszystkim mamom za miłe powitanie;-)
 
hej dziewczyny!

ja dziś ledwo dotarłam do lekarza..jadę autobusem ok 45 minut i jeszcze muszę iśc moim tempem prawie 20 minut..już myślałam że się rozpłaczę..tak mnie boli lewy bok i krocze ...następnym razem chyba już taxi...wizyty mam miec co tydzień, cc najprawdopodobniej w 37 tyg więc został miesiąc..jakoś muszę dac radę..
poza tym szyjka troszkę się skróciła ale tragedii nie ma, 3 cm. Mam dużo leżeć..małe leżą jedna główkowo druga pośladkowo, chyba się już nie obróci, mało miejsca..niech jej będzie. Zaczęłam puchnac, 4 kg w 2 tyg..bolą mnie dłonie i stopy..oj cięzko się robi..:( najważniejsze że córcie czują się dobrze ale czekam już z niecierpliwością do końca marca.
 
Madmax - kruszyny boskie!!!! Jak tak na nie patrzę to się cieszę, że na sławetnej liście mam już zacne miejsce:-)

Dominiskaa - witaj w gronie! Nim się obejrzysz będziesz na końcówce! Ja dopiero co byłam tu zupełnie świeża, a teraz...także jeszcze chwileczkę:tak:

Sade - no pięknie!!!! Czyli mamy teraz chwilę oddechu i za dwa tygodnie kolejny wysyp. To korzystaj z tych 17 dni, które Ci zostały, pisz nam i dawaj znać. Zostawiłaś już którejś numer??

Kretowinka - no Ty już prawie jedną nogą w złotej 5tce;-). A jak zobaczyłam ten filmik to też od razu zaopatrzyłam się w dwie małe poduchy. A potem wrzuciłam go Wam i widzę, że Twoja reakcja podobna:-)

Ja ciągle teraz czuję chłopaków. Dzisiaj mam takie ciśnienie w dół, że gdyby doszedł jeszcze jeden symptom to podejrzewałabym jakąś akcję. A ja tu przecież muszę (!!!!) wytrzymać jeszcze 5 tygodni!!! Może przez noc się uspokoi.
 
NovaMama ja jestem z Bemowa:)chciałam tam rodzić,ale ze względu na bliźniaki ide tam gdzie bezpieczniej.Lekarza prywatnego mam z Karowej ale na USG chodze właśnie do lekarza z Żelaznej:)ja też mam chłopaków!
Kretowinka właśnie wiem,że to już lada chwila godzina W wybije.A wózek fajny a jaki kolor,ładny jest fiolt i zielony z tych co widziałam.Mój jest grafitowo jasny szary,generalnie ciemny wyglada jak czarny,ale fajnie sie prezentuje z tymi jasnymi wstawkami.Musze dokupić foteliki jeszcze i własnie myśle czy takie same czy różne,co myślicie?
Miss jestem cala w stresie a tym bardziej,że chłopaki jakby bardziej aktywne od wczoraj,może czują że to już ostatnia prosta.Tak jakby dawali mi do zrozumienia,że wkurza ich ta ciasnota,no ale jeszcze chwila mowie do nich.WIosna ma byc za tydzien to wtedy może,a najlepiej po magicznym 17:)Musze sobie dopakować kilka rzeczy jeszcze do swojej torby i wtedy zaczynamy:)
Muszę zrobić jeszcze USG za tydzien ostatnie i zobaczymy jak sytuacja z waga w przybliżeniu.No i zaczęłam polegiwać,tiaaaa przypomniałam sobie rychło w czas.Co ja poradze,że na dupie posiedzieć nie mogę:(
 
reklama
Sodie Gratulujemy!
madmax - slicznosci malutkie!

dziewczyny, czy po sodie jeszcze ktoras urodZila? Jestem strasznie do tylu z forum, normalnie nie mam czasu!!! Maluchy maja kolki, walcze sama, bo emek caly dzien w pracy, siorka tez... Emek wstaje w nocy i karmi chlopakow, bo ja juz jestem tak zajechana, ze spie na siedzaco.
Przeczytalam tylko kilka postow i napisze tak: moje chlopaki maja butelki z aventa - mam na razie 7 malych - jeszcze nie potrzebuje duzych. Pija ok 100ml i dalej sie budza co 3 godZ. Kupilam I'm mleko dla glodnych dzieci, ale tylko bardziej pozywne, a roznica zadna.

Nnatalie - pytalas o wozek... Ja tez chcialam jeden kolo drugiego i kupilam baby jogger city elite. Mega jestem zadowolona - fajnie sie prowadzi, troche wysoki jest, albo poprostu mi sie tak wydaje. Ciezkawy, chociaz z tego co czytalam jest jednym z lzejszych bo wazy w granicach 17kg.
Spacerek jeden mam zaliczony - jutro bedzie drugi :)

dziewczyny, teraz z waga... Ja dwa tyg po cc zrzucilam 33kg - 28 ciazowych plus 5 moich - brzuch taki jeszcze nie calkiem, ale wraca do normy, chociaz troche skory mi "wisi". Ciekawe czy juz tak zostanie... Mam nadzieje, ze nie.

Moje maluszki jeszcze razem w kojcu, jeszcze duzo miejsca jest, wiec niech sie do siebie przyzwyczajaja ;)

Postaram sie troche nadrobic zaleglosci, a tymczasem caluje Was i trzymajcie sie!
 
Do góry