reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja się wypowiem na temat ręczników - mi dziewczyny radziły wziąć kilka (2-3) takich małych (mniejszych niż do rąk) do podcierania się i żeby były ciemne, żeby poźniej nie okazało się, że trzeba wycierać zakrwawionym ręcznikiem. Wtedy duży starczy 1 i 1 do rąk.
Do szpitala mam jeszcze majtki jednorazowe i siatkowe (nie wiem które będą lepsze). Nie wyobrażam sobie opieki nad maluchami z zaciśniętymi udami, żeby podpaska nie wypadła:confused:

a do kubka jeszcze nóż, widelec, łyżka (chociaż można było od pań salowych dostać jak ktoś zapomniał)

A poduszkę - może emek dowieźć, bo i tak 12 godzin po cesarce dochodzi się do siebie
 
reklama
Lilonka - uwaga o ręcznikach zanotowana ;-).
Co do poduszki to biorę hurtowo wszystko. A mam dokładnie taką, jaką podałaś w dzisiejszym linku, tyle że zapłaciłam za nią niecałe 100 zł.
A co do zdjęć mogę wrzucić, ale myślisz, że dziewczyny to zniosą? ;)
 
Kochana tylko pamiętaj, żeby koszulinę, szlafrok i papucie spakować do reklamówki, bo inaczej będziesz musiała całą swoją wyprawkę sama targać na salę.
Nie wiem jak to jest jak się od razu jedzie na poród, ale z patologii jak Cię zabierają to trzeba się albo spakować samemu albo Cię pakują salowe. Dlatego ja się zastanawiam czy po prostu nie zrobić takiej torby co to będą tylko niezbędne rzeczy, a całą resztę emek będzie miał w bagażniku.
 
Miss- :szok: aaa jaka ta lista długa nawet nie zdawałam sobie sprawy ile tego trzeba mieć:) Wielkie dzięki już sobie skopiowałam i zapisałam żeby potem nie szukać:-)
Lilonka - bardzo dobry pomysł z tymi fotkami:) czekamy zatem na brzuszkowe fotki, ja jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić że brzuch może być jeszcze większy niż jest teraz:)
 
U mnie w szpitalu do cc dają ich koszulki. a oto mój brzusio

100_2239.jpg
 
Melduję się dziewczyny. Nie odzywałam się bo miałam nie moc, ale czytałam sobie wszystko. Jestem po wizycie u lekarza i ogłaszam że bezczelnie wcinam się w kolejkę, ale to nie z mojej winy, ba mało tego to nie z winy mojej krótkiej szynki (na marginesie trzyma ponoć jak trzeba) tylko z winy łożysk które zamieniają się w "skamielinę wapienną". 11 marca mam się zameldować w szpitalu, porobią mi nie zbędne badania i pod koniec tygodnia lub na początku następnego będą rozwiązywać ciąże.
Maluszki ważą po ok 2,3 kg (czyli w ciągu 3 tyg przybrały po ok 0,5 kg) a ja się zastanawiałam dlaczego obwód brzucha w ciągu tygodnia urósł mi 5 cm:szok: teraz mam 119 i wyglądam jak bym połknęła wielką piłkę lekarska. są ułożone na tą chwilę nóżkowo:-D

Mogę podpowiedzieć że jak będziecie do kąpieli używać Oillatum lub coś w tym stylu to oliwka już nie jest potrzebna. to rewelacyjnie nawilża skórę.
Co do zgłaszania dzieci w przychodni to dowiedzcie się jak jest u Was w szpitalu tzn. u mnie jest tak że ja nic nie muszę załatwiać poza podaniem im nazwiska pediatry którego wybrałam i nazwiska położnej środowiskowej i szpital sam wszędzie zgłasza gdzie trzeba.
 
reklama
anika... abstrakcja:) na etapie na którym jestem abstrakcja :) nawet nie potrafię sobie póki co wyobrazić takiego brzucholka przed sobą;);) Graluluję:D
 
Do góry