reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Lilonka - jakbym teraz emka w nocy obudziła to mi kolejność na pamięć powie, szczególnie że rozkochał się w Zawitkowskim i oglądamy jego filmiki. Ale myślę, że przy pierwszym kapaniu będzie jak na egzaminach, mimo nauki wiedza na chwilę po prostu ucieka:-)

A tu mały filmik instruktażowy...oczywiście się wzruszyłam...
How I Feed My Twins & 1 Month Photoshoot - YouTube
 
reklama
Zenia, to Ty całkiem ładnie sobie ćwiczysz:) Ja właśnie zastanawiam się nad wyborem konkretnych zajęć, przed ciąża trenowałam spinning dlatego zastanawiam się po prostu nad jazdą na rowerku stacjonarnym. Chętnie pochodziłabym sobie na aqua aerobic ale nia mam w okolicy takich zajęć. Mam za to pilates i to rozważam, tylko w ciąży chyba też nie można wszystkich ćwiczeń wykonywać nawet w przypadku delikatnego pilatesu?

Troche po tym plamieniu się boję podejmować aktywność fizyczną ale skoro lekarz powiedział że nie widzi przeszkód to mam nadzieje że wyjdzie mi to na zdrowie:)

Zenia, dziękuję ale właśnie dzięki temu że tak dużo tych kg zeszło tak bardzo boję się teraz każdego kg w górę...


Bardzo dziękuję Wam wszystkim:) od razu jakoś tak lżej się czuję:):)
 
Ostatnia edycja:
tigla- powodzenia na wizycie i napisz jakie wyniki &&&&

gloriane- szacuneczek za taki wysilek! schudnac 50kg to piekna sprawa, rozumiem ze teraz serce boli jak kilogramy zaczynaja wchodzic na plus, ale to jest inna sytuacja. to sa kochane kilogramy. z kazdym jednym dzieci maja wiecej sily i staja sie wieksze. kontroluj tylko zeby jesc wartosciowe rzeczy a nie zapychacze i proces przybywania na wadze sie zwolni. &&&&&&&

a propos pieluch to ja tez kupie kilka opakowan roznych firm. ale myslicie zeby kupowac rozmiar 0 czy 1? doswiadczone mamusie, poradzcie nam prosze!

miss- ja mam z waga podobnie jak ty, na chwile obecna jest +8kg ale za to obwod brzucha zaczal bardzo dynamicznie sie powiekszac. dopiero co przekroczylam magiczna setke, a teraz mam juz 104cm :szok: jak mysle ze to jeszcze okolo 2 miesiace NAJSZYBSZEGO rosniecia brzucha, to boje sie ze to zdjecie, ktore wrzucila lilonka, bedzie rownie dobrze moglo pzedstawiac moj brzuch :szok:

wczoraj was pytalam o obracanie sie dzieci, a teraz wydaje mi sie ze Antos sie zabiera za odwracanie, nie wiem jak to opisac, probuje rozkolysac moj brzuch, mocno uderza w jedna sciane nozkami odpychajac sie, i zaraz raczkami w przeciwlegla, tez sie odpychajac. robi sobie taka bujanke co jakis czas :-) tylko zeby mi biednej Wiki nie zepchnal gdzies w ciemny kat...
 
Miss - ja też się wzruszyłam.... :) Poradna mamusia :) Kupowałaś takie poduszki może? czuję że się przydadzą...
Jak któraś z Was kupowała - to wrzućcie link proszę - na allegro tyle tego jest że już sama nie wiec na co się decydować...
 
fajny link, miss, wszystko wydaje sie takie proste :-) oby tak bylo! no wlasnie, ona ma dwie male poduszki a ja myslalam zeby kupic jedna duza, ale moze dwie male lepiej, bo mozna blizniaki rozdzielic jakby sie 'poklocily' czy cos :-D

dziewczynki, wlasnie przekroczylysmy 3000 strone na forum!!!
 
Zenia, to Ty całkiem ładnie sobie ćwiczysz:) Ja właśnie zastanawiam się nad wyborem konkretnych zajęć, przed ciąża trenowałam spinning dlatego zastanawiam się po prostu nad jazdą na rowerku stacjonarnym. Chętnie pochodziłabym sobie na aqua aerobic ale nia mam w okolicy takich zajęć. Mam za to pilates i to rozważam, tylko w ciąży chyba też nie można wszystkich ćwiczeń wykonywać nawet w przypadku delikatnego pilatesu?

Troche po tym plamieniu się boję podejmować aktywność fizyczną ale skoro lekarz powiedział że nie widzi przeszkód to mam nadzieje że wyjdzie mi to na zdrowie:)

Zenia, dziękuję ale właśnie dzięki temu że tak dużo tych kg zeszło tak bardzo boję się teraz każdego kg w górę...


Bardzo dziękuję Wam wszystkim:) od razu jakoś tak lżej się czuję:):)

gloriane ja robię tylko ćwiczenia pilatesowe dostosowane dla ciężarnych i za zgodą mojej ginki i rozumiem, że się boisz dodatkowych kg, ja też tu pierwszy post jaki napisałam to właśnie że tego się najbardziej boję, bo też przez leczenie hormonalne cysty przytyłam 20kg, potem to zrzuciłam co wcale nie było proste i byłam pewna, że jak zajdę w ciąże to tak jak moja szwagierka do 7-8 m-ca będę mogła być aktywna, dalej łazić po górach, do 5tego m-ca czytałam że też jest dozwolona jazda na rowerze jeśli tylko brzuch nie przeszkadza a tu co?? Bliźniaki i zakaz praktycznie wszystkiego :-( więc mi też bardzo ciężko się z tym pogodzić i przestawić, także Cie jak najbardziej rozumiem, ale jak czytam, że Hakima w ciągu 3tygodni spadła 20kg to mi się od razu humor poprawia i mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie :)

Miss bardzo fajny filmik :tak: aż poszukam więcej sposobów karmienia :-) co do pomocy M przy dzieciach... to ja chyba będę miała straszny problem bo mój nie miał w życiu dziecka na rękach bo się tak boi :confused2: mam nadzieję, że przy własnych mu się odmieni... a właściwie to będzie musiało :-D
 
A tu listy dla porównania. Wpisujcie, jak coś macie do dodania lub jakieś uwagi. Dyskusja zawsze w cenie. Co dla dzieci do szpitala już pisałam, więc teraz reszta.

Dla mamy do szpitala:
- koszulka z krótkim rękawem i szerokim dekoltem na cc
- dwie koszulki do karmienia
- skarpetki, szlafrok
- papcie
- klapki pod prysznic
- 2 ręczniki
- przybory toaletowe + ręcznik papierowy
- chłonne podpaski - 2,3 sztuki
- majtki poporodowe
- termometr
- szare mydło (ja mam Białego Jelenia)
- podkłady do łóżka 60 x 90 - 5 sztuk
- poduszka do karmienia
- kubek
- notes
- długopis (do zapisywania pytań; to rada zarówno położnej, jak i koleżanek - podobno w trakcie pobytu z dzieckiem mamy w głowie milion pytań, a na obchodzie przy lekarzu zapominamy)
- woda mineralna
- wygodny biustonosz do karmienia
- dowód osobisty, karta ciąży oraz badania robione podczas ciąży
- zapiski, kiedy i gdzie miałam robione zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie (pytają o to przed porodem)

Wyprawka w domu:

1. Kosmetyki i przybory toaletowe:

- mydło, płyn do mycia ( ja mam Oilatum)
- olej parafinowy, oliwka
- maść do pośladków (ja wybrałam Linomag)
- ręczniki kąpielowe z kapturkiem (4 sztuki)
- szczoteczka do włosów
- nożyczki do paznokci (ja mam Babyono)
- chusteczki nawilżające
- pieluszki jednorazowe
- proszek do prania (ja używam Lovela lub Białego Jelenia)
- waciki kosmetyczne
- patyczki do uszu

2. Apteczka:

- jałowe gaziki 5x5 (20 opakowań)
- Octenisept (do pępka i na ranę cc, trzeba tylko pamiętać o wtarciu go, a nie jedynie psiknięciu)
- sól fizjologiczna / Marimar
- maść na odparzenia (ja mam maść cynkową)
- termometr (ja mam bezdotykowy Angelcare)
- aplikator do oczyszczania noska
- czopki na kolki (np. Viburcol)
- lanolina na brodawki (ja mam Ziajkę lanolina)
- altscet żel na brodawki dziecka
- aftin (w razie grzybicy do buzi dzecka i na brodawki mamy - to kupujemy w razie potrzeby)

Wskazówki:

1. Ropiejące oczka - przemywamy roztworem soli fizjologicznej lub naparem z czarnej herbaty, rozmasowujemy kanalik łzowy; jesli nie przejdzie po kilki dniach kontakt z lekarzem
2. Pępek - trzy razy dziennie psikamy Octeniseptem i dokładnie przecieramy. Starannie dociskamy wacik/pałeczkę, czyścimy na około, może, a nawet powinna na waciku pozostać żółta lub czerwona maź. Uważamy na kikut pępowy i nie przykrywamy go pieluszką
3. Krostka na lewej ręce - zostawiamy, sama zejdzie. To po szczepieniu BCG
4. Wysypka - staramy się przeanalizować, co ją wywołało i to wyeliminować. Przy kąpieli do wody można dodać specjalną oliwkę do kąpieli.
5. Ciemieniucha - można zrobić godzinny kompres z ciepłej oliwy lub posmarować kremem na ciemieniuch e, a potem wyczesać łuski, umyć główkę - to powtarzamy do skutku. Jeśli była leczona, a często powraca to może być objawem alergii.
6. Potówki - każdą potówkę przecieramy gazikiem nasączonym spirytusem i nie oliwkujemy tego miejsca. Zwracamy większą uwagę na temp w pomieszczeniach i na ubiór.
7. Pleśniawki - jałowym gazikiem nasączonym wodnym roztworem gencjany przecieramy wew stronę policzków i dziąseł, a kolejnym przecieramy brodawki (o ile karmimy piersią)

Sprawy urzędowe po porodzie:

- będą jeszcze na oddziale dostajemy patronaż i kartę szczepień, dokumenty te należy dostarczyć do poradni, więc przed porodem ją wybieramy
- mężowi przysługuje "opieka" po porodzie- do 14 dni, licząc od porodu, a nie wyjścia ze szpitala (tak więc, jeśli w szpitalu jesteśmy 5 dni to zostaje mu 9 dni opieki)
- mężowi przysługują też 2 dni urlopu okolicznościowego
- urlop macierzyński wystawia zakład pracy na podstawie aktu urodzenia

Uff...to chyba wszystko:-)
 
Kurcze nie myślałam ,ze końcówka będzie aż tak ciężka :shocked2: w szpitalu nic nie robiłam więc jakoś tego nie odczuwałam .Próbowałam posprzątać chłopakom pokój ale nic z tego , nogi zrobiły się jak balony i nie chcą mnie nosić- w sumie się nie dziwię nie wiecie nic o kastingu do jakiegoś filmu o orkach :-D? A tu jeszcze trzeba dwa tygodnie czekać
 
reklama
Do góry