reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Kasiamama, super że się odezwałaś, a przede wszystkim że u Was wszystko ok. Własnie rano myślałam o Tobie - czy dziewczynki wypisane, czy nie masz czasu napisać bo w domu sajgon z maleństwami.
Tak patrzę na zdjęcie i wydaje mi się że one nie są identyczne. Czy mam rację?

Fusun
wklejam tabelkę z Tobą:


1.Aneszka812.styczeń.14 (30 grudnia)
2.Jjka5.styczeń.14
3.Karmelova7.styczeń.14
4.Napierajka8.styczeń.14 (20 grudnia)
5.Effcia12311.styczeń.14
6.Hannah342.luty.14
7.Katherine_mag26.luty.14
8.Maya1215.marzec.14
9.Milla7615.marzec.14
10.Julianna20.marzec.14
11.Marczitka25.marzec.14
12.Misiarska2.kwiecień.14 (30 marca)
13.Gabi00423.kwiecień.14
14.KasiaZG30.kwiecień.14
15.Nanka4.maj.14
16.Nana7ma10.maj.14
17.Paulinka_uk10.maj.14
18.KPe00715.maj.14
19.Adb715.maj.14
20.Anulfka20.maj.14
21.Monika_8324.maj.14
22.Dolores3231.maj.14
23.cannot2(3) czerwiec.14
24.Liskaaa14.czerwiec.14
25anula197816.czerwiec 14
26.Celina8618 czerwiec. 14
27.Edytka8424 czerwiec. 14
28Fusun17 lipiec. 14

ciekawe, czy za 4 tygodnie (po usg genetycznym) będę mogła Cię pokolorować. Chociaż tutaj chyba większość dziewczyn płeć dzieci poznaje na połówkowym. Ciekawe, czy to tak jest przy bliźniakach? Bo ja w pierwszej ciąży to już w 12 tyg. dowiedziałam się że będzie synek. A teraz musiałam czekać. Ale warto było :-)
 
reklama
a my w pn mamy ważenie a w czw. pierwszą ( i mam nadzieje ostatnia ) wizytę z bioderkami.
pierwsze szczepienie w styczniu z całą 3 się wybieramy bo małą na ospę chcę zaszczepić (oj będzie się działo) .... a i muszę małego do dermatologa zarejestrować bo ma znamię na nodze, eh.. cos dużo tych wizyt.

Kasiamama
super że jesteście już w domu! pisz jak dziewczynki.

zdj.1 3 dni
zdj.2 7 dni 1.jpg2.jpg3.jpg
zdj.3 2tyg. i 4 dni
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    15,9 KB · Wyświetleń: 67
  • 2.jpg
    2.jpg
    20,1 KB · Wyświetleń: 68
  • 3.jpg
    3.jpg
    36,4 KB · Wyświetleń: 70
Ostatnia edycja:
Milla76 dziewczynki rzeczywiście nie są identyczne :) Julia ma ciemniejsze i dłuższe włoski ;)
Justynia dziewczynki są cudne i bardzo grzeczne :) Mnie niestety po kuracji antybiotykowej po cc, po całym tym stresie związanym z pobytem dziewczynek w szpitalu nie udało się utrzymać pokarmu, więc maluchy są na mleku modyfikowanym.
Z zaleceń poszpitalnych dostaliśmy skierowanie na badanie słuchu (w szpitalu dziewczynki miały padanie przesiewowe i wszystko wyszło dobrze), potem jeszcze okulista, za 2 tygodnie usg bioderek i kontrolnie krew i mocz. Potem czekają nas normalnie wizyty w poradni i szczepienia. Mam nadzieję, że teraz już wszystko będzie dobrze i dziewczynki będę zdrowo rosły :)
 
Kasiamama, Justynia jakie słodkie te wasze maluszki!
A jeden z moich łobuzów uparł sie żeby mi jednak złamać żebro, tak ładuje cały czas, ze trudno wytrzymać :baffled:
 
Napierajka, Celina, jjka dzięki za informacje.

Napierajka, będziesz rodzić przez cc?

Multimama - dzięki za namiar na wątek. Poczytam chętnie. Kurcze, podziwiam Cię że urodziłaś naturalnie bliźniaki! Ja bym chyba nie dała rady. Synka chciałam rodzić SN, a wyszło zupełnie inaczej. Okazał się duży (powyżej 4 kg), pomimo skurczy i rozwarcia nic się przesuwał w kanale rodnym i zrobili mi cesarkę. Bliźniaki będą mniejsze, to jasne ale teraz to bym się bała rodzić SN. Za długo na nie czekam, za dużo przeszłam żeby być w ciąży. Gdyby coś się stało...

Martwię się również karmieniem bliźniaków piersią. Widzę, że nielicznym tylko się to udaje. A dużo pewnie zależy od dziecka. Bo jeżeli
będzie traktowało pierś jak smoczek, to nie da rady. Tak to można z jednym. A z dwójką to idealnie by było nakarmić (10-15 minut) i odłożyć. Tak miałam z synkiem. Nigdy nie traktował piersi jak smoczka. Ściągał w parę minut i szedł spać.

Milla - dzięki za dopisanie do tabelki. Ale fajnie się w niej znaleźć. Co do płci to bardzo chciałabym wiedzieć jak najszybciej, ale obawiam się, że na prenatalnym to mi jeszcze nie powiedzą. Mój mąż miał już pierwszy ciążowy sen i wyśnił parkę. Zobaczymy za jakiś czas jaki z Niego wróż:-)

Kasiamama, Justynia - jakie cudne dzieci macie :tak:
 
Fusun, tak w moim przypadku tylko cc, z kilku powodów: wiek, pierwsza ciąża, długa historia leczenia niepłodności, no i maluchy ułożone na 69. W takim przypadku nie ryzykuje sie sn.
ja na razie nastawiamy sie na karmienie piersią, wiem ze czasem wymaga dużo pracy nad sobą, ale warto. Do szpitala wybieram sie z laktatorem i nawet jak maluchy nie bedą mogły ssące, albo nie będzie pokarmu to będę ćwiczyć :-) wytrwale.
 
Kasiamama, Justynia śliczne dzieciaczki:-)Ineska_uk Maja też ma asymetrię tych fałdków na udach ale na szczęście jest ok.Usg miła jak skończyła dwa miesiące i wyszło ok ale to niby jeszcze był wcześnie bo dopiero można dokładnie zobaczyć jak skończy 3miesiące i stąd teraz było to prześwietlenie.A usg wyglądało tak,że na stole był taki niby klin z gąbki i tam się wkłada dziecko raz na jednym boku a potem na drugim i badają zwykłym aparatem do usg,5 minut i po wszystkim.A chciałam się zapytać tak z czystej ciekawości jak wygląda system socjalny u Ciebie?Jakieś rodzinne czy inne dopłaty?Fusun a żeby było jeszcze zabawniej to mój cały poród trwał 20minut a Maja urodziła się pośladkowo(wyciągali ją na siłę za nóżki bo uparciuch nie chciał wyjść):-DPamiętaj żeby nie porównywać siebie i przebiegu ciąży z tym co wyczytasz w necie bo to prosta i szybka droga do wariactwa.Widzisz,dużo dziewczyn nawet na tym forum miało jakieś komplikacje,pobyty w szpitalu itp i rodziły wcześnie a ja np miałam tylko jedno badanie krwi,żadnego badania od środka i wydawałoby się,że można dużo przeoczyć aja dotrwałam bez żadnych problemów do końca i wszystko było ok,więc nie martw się na zapas;-)
 
Multimama - tym bardziej Cię podziwiam. Widać, że jesteś stworzona do naturalnego rodzenia dzieci. W dodatku dopatrzyłam się na Twoich suwaczkach, że masz poza bliźniakami jeszcze jedno dziecko. Też malutkie. No prawdziwa Multimama z Ciebie. Szcuneczek :-)

A ja będę się starała nie porównywać do innych kobiet, przebiegów ciąży, porodów itd. Wiem, że to bez sensu i tylko można popaść w paranoję

Miłego dnia dziewczyny
 
reklama
Do góry