reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Oj tak, równiez polecam octenisept, w szpitalach u nas to tylko to używaja i chyba jest najbardziej praktyczne.

Do pupci to niby stosowałam sudocrem na poczatku ale nigdy sie w sumie nic nie działo (no chyba ze po antybiotykach) wiec stosuje nivea.
 
reklama
w większości szpitali jest takie zacofanie że jeszcze smarują dzieci tym fioletowym paskudztwem, tam gdzie ja rodziłam tak było ale na szczęście sama się zaopatrzyłam w Octenisept. Tam gdzie pracuje moja ciocia już jest bardziej nowocześnie podobnie jak u ciebie rainmanka używają już tego płynu.
 
Ja tez polecam octenisept :) Do kapieli mydelko bambino najzwyklejsze lub oilan, po kapieli smarowalam tylko parafinka najzwyklejsza skora jest sliczna, odparzenia sie zdarzaja wiadomo, linomag sredni, sudokrem tez, najlepiej zapobiegac wg mnie, cieniutka warstwe jakiegos alantanu i powinno byc ok.

A i jeszcze jesli chodzi o pepek to u mnie w szpi np obcinaja az do skory, nie wisi zaden kikut i szybko wszystko sie goi, zalecone mialam przemywac tylko mydlem, ale dla pewnosci psikalam octeniseptem.
 
dziewczyny bardzo dziękuję za rady co do kosmetyków:)
bo na prawdę zgłupieć można tyle tego jest, a rozpiętość cenowa też niezła i teraz badź mądry i wybieraj:(
 
jesli chodzi o kosmetyki dla noworodka to ja osobiscie polecam HIPP,- dla osob z Polski, a jak wrocilam do UK(bo rodzilam w PL) to stosujemy tylko J&J ale powiem szczerze,ze sa o NIEBO lepsze niz J&J w PL. po tych z Pl moja miala uczulenie, na oliwke np... nie wiem od czego to zalezy, pewnie sa w roznych miejscach produkowane...
Jeszcze na poczatku po Hipp uzywalam PHARMACERIS, sa dosyc drogie ale sa bardzo delikatne i pachna cuuuudownie :-)
 
karola2112- u mnie z kosmetyków dla maluszków to mydełko dla niemowląt nivea,oliwka nivea,krem przeciw odparzeniom nivea,pielęgnujący płyn do kąpieli nivea a w razie odparzeń linomag,do tego sól fizjologiczna,spirytusik do pępuszka i krem na słońce i na każdą pogode też od nivea. Im mniej kosmetyków dla maluszka tym lepiej;-)Zamiast ogromu kosmetyków lepiej zakupic tylko te niezbędne a pieniążki napewno będą bardziej przydatne m.in. na pampersy

Kochana sprawdz na opakowaniu czy NIVEA nie sa czasem powyzej 1 miesiaca?? bo jak ja rodzilam malutka to tez bardzo chcialam NIVEA ale nie moznabylo ich stosowac od urodzenia- nie wiem moze sie zmienilo bo to bylo 3 lata temu... :-)
 
Ostatnia edycja:
Milena23uk- sprawdzałam opakowania juz wcześniej i jedynie płyn do kąpieli jest od 1 miesiaca. U mnie praktycznie wszyscy znajomi stosują nivea i żadnych uczuleń nie ma.

Octenisept też mam zakupiony,jesli chodzi o cenę to lepiej zakupić butelkę 250ml niż 50ml. Mąż kupował dla siebie po zabiegu na razy i u mnie wychodzi 50ml 23zł a 250ml 35zł, a środek ten nadaje sie do wszystkich typów ran także jak najbardziej polecam:-)bo na pewno sie nie zmarnuje
 
Jak cos to pytajcie moze podpowwiemy cos??

Karola88 Twoj suwaczek pokazuje dokladnie to samo, co u mnie rowne 9 miesiecy temu :D
 
reklama
Ja na początek używałam Oiltaum ale tak ok2 mcy teraz używam pełnego zestawu z Hippa głównie ze względu na zapach który uwielbiam <płyn do kąpieli, oliwka, krem i szampon>
Pępki smarowałam spirytsuem zwyczajnie na patyczku
Na zimę krem nivea na każdą pogodę sprawdził się super.
Dupkę smarowałam tylko jak były odparzenia- sudocremem a wycieram chusteczkami huggies. Pieluchy na początke pampers teraz na dzień Dady biedronkowe na noc dalej pampers
Nie wiem co jeszcze chyba wszystko z pielęgnacji..
 
Do góry