reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Widzę, że co lekarz to inne zwyczaje. Poczekam do jutra co mi drugi lekarz powie i wtedy zadecyduje. Na pewno Wam napiszę :)

Mam też kolejny dylemat, czy lepiej rodzić w małym ośrodku szpitalnym czy lepiej o wyższej referencji. A niestety wszystkie o wysokiej referencji oddalone są ode mnie o około 100 km. Jeżeli miałabym leżeć tylko tydzień - dwa to bym się zdecydowała. Ale jak do rozpakowania :( Nie wiem czy dam radę.
 
reklama
Virtualna ja bym zdecydowała sie na taki ośrodek, kt. moze zapewnić lepsza opieke dla maluchow, w przypadku ew. komplikacji....
 
Izuszka - ja mam pas ciążowy Nixie i jestem nawet zadowolona, biorąc oczywiście częstotliwość noszenia tego pasa. Ponieważ staram się oszczędzać większość czasu spędzam w domu (a tu nie ma sensu go nosić). Na spacerach sprawdza się bardzo dobrze - kręgosłup później mniej boli, ale nacisk na pęcherz jest większy, więc coś za coś. No i ciężko się w nim siedzi. To, co bym zalecała to dobór pasa do sylwetki. Ja kupiłam rozmiar L. Ponieważ mam 160 cm musiałam pozszywać go na długość, choć na szerokość był dobry. Te pasy nie mają żadnej regulacji, co jest kiepskim pomysłem. Przecież każda z nas różni się nie ylko wielkością brzucha ale i wysokością :)

Mam do Was pytanie o jakieś cudowne recepty na przeziębienie. Prawie wszystkie lekarstwa są zabronione, a w 32 tygodniu tak przy katarze, jak przy kaszlu i kichaniu strasznie napina mi się brzuch. Boję się, że spowoduje to jakieś skurcze. Jeśli macie jakieś pomysły anykatarowe, będę wdzięczna.
 
Witam Panie:) jak samopoczucia???
jestem wlasnie po badaniu usg i wszystko ok:)))
chlopczyk ma 1062 g a dziewczynka 1200g (!!!) przegonila brata bo to on ostatnio byl wiekszy a myslalam ze leniuszek sie malo rusza, bo tluszczyk zbiera i bateryjke laduje, siostra silniejsza wiec nadrabia kopniakami za dwoje:)))
dostalam skierowanie do fizjoterapeuty na bole plecow i spojenia lonowego (swoja droga wyjatkowo mily lekarz dzis byl) ale pas i tak sobie kupie - zawsze to cos wiecej niz nic...
kropkibordo: ja tez mam katar i lekarz powiedzial tylko zeby inhalowac sie i smarowac vaporuckiem:( i tyle katar ani w te ani w tamta strone nie chce ruszyc:( a na bol gardla zjadlam wczoraj duuuuuzzzo czosnku i naprawde juz nie boli wiec polecam ten stary sposob....
poziomka: moje zbiki w 24 tygodniu wazyly dziewcze: 580g a chlopak 655g ale mysle ze to baaarrrdzo indywidualna sprawa moja pierwsza corka urodzila sie w 40 tyg i wazyla jak kurczaczek 2500:) i do tej pory do grubaskow nie nalezy (nie po mnie:-))
 
Pytałam z ciekawości moje ważyły 614g i 675g

Milutkowi brzuś urósł i czuje się dobrze,przesyła całuski:)

izuszka GRATULUJĘ:)
 
Poziomki, pozdrowienia dla Milutka :) już niedługo będzie rozpakowana...
Izuszka, oby tak dalej Maluchy się rozwijały :)
 
hello mamuski
podczytuje cały czas, ale jakos weny nie mam. dzis bylam na usg tarczycy, endo kazala zrobic po nienajlepszych wynikach tsh i ft4. Narazie raczej ok z mja tarczyca, dala mi tylko jod, a za miesiac mam powtorzyc badania i zobaczymy
Jeśli macie jakieś pomysły anykatarowe, będę wdzięczna.
Mi gin polecil nossaler, nawet pomaga (przynajmniej mi pomógł). mozesz tez sprobowac euphorbium to homeopatyk
 
Dziewczyny Milutek pyta czy jak miałyscie zaplanowane cc to było już pewne czy przesuwali? Bo łapie schiza że jej przezuną jeszcze
 
reklama
Kropkibordo na przeziebienie tylko wick vaporub, inhalacje z sody i picie soku lub kompotu gruszkowego. Ma właściwości nawilżające i mniej się kaszle. Ja się męczyłąm z kaszlem ok 3 tyg na początku ciąży i ten zestaw postawił mnie na nogi. A odwiedziłam 5 lekarzy...
 
Do góry