reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Anulfka leżę w małym szpitalu bo ja dostałam tego plamienia przyjechała do szpitala który był najblizej i do tego prowadzący ciążę jest tu ordynatorem. Powiem Ci że dziś jak pojawili się lekarze którzy są w tygodniu i znaja cala historie mojej ciazy to ogólnie zaraz się zajeli mna badanie , zrobili USG , sprawdzili czy z dzieci wszystko ok. Może chcą poczekać z sterydami jak mniejsze dziecko przekroczy 24 tyg... O tych sterydach to słyszę już z jakieś dobre trzy tygodnie nawet przed 24 tyg jedną lekarka się pytała czemu jeszcze nie podane.... Jedno Dzieciątko rozwija się tak jak ciąża czyli wymiary ma na 26 tydzień wagę nawet prawie na 27 według jednej ze stron która podała któraś dziewczyna :). A drugie Dzieciątko z pomiarów ma dopiero 24 tyg i parę dni i z wagi tak samo. Ogólnie to prawie 30% procent różnicy jest między nimi.
Dwa razy ordynator kontaktował się z klinika z Lublina ale nie chcą nas... :/

Przepraszam że zapytam a czemu tak wcześnie ciaza rozwiązana ? Przedwczesny poród czy coś z dziećmi.?

Jula a co u Ciebie wszystko ok?
 
U mnie dzis 35 tydzien i 6 dzien.Termin cesarki jest na 12 pazdziernika.Nie chce narzekac ale strasznie sie zle juz czuje, slabi mnie, muli, glowa boli, jestem jak slonica i nie wyobrazan sobie dotrwac do konca.
Beatka ktory u ciebie tydzien, chyba cos podobnego do mojego?Czujesz sie jeszcze w miare dobrze?
 
U mnie dzis 35 tydzien i 6 dzien.Termin cesarki jest na 12 pazdziernika.Nie chce narzekac ale strasznie sie zle juz czuje, slabi mnie, muli, glowa boli, jestem jak slonica i nie wyobrazan sobie dotrwac do konca.
Beatka ktory u ciebie tydzien, chyba cos podobnego do mojego?Czujesz sie jeszcze w miare dobrze?
U mnie jutro zaczyna się 36tydzien. Ja czuję się fatalnie ledwo chodzę, też czuję się jak słonica. Z dnia na dzień mam wrażenie ze jest gorzej. Cały czas jestem w szpitalu brzuch mi się spina i mam skurcze, wiec zostaje w szpitalu do 5.10. U mnie kończy się 36 tydz. od razu cesarka. Ile ważą już dzieci u Ciebie?
 
U mnie tydzien temu jedna dziewczynka miala 2600 a druga 2300. Twoje maluchy ile maja?
Ja jutro zamykam 36 tydzien.
Jestem tez wykonczona, juz nie powiem o tym jak mnie nerwy ponosza, fizycznie katastrofa, skurcze tez mam ale dopuki nie regularne nikt sie tym nie przejmuje.
 
U mnie tydzien temu jedna dziewczynka miala 2600 a druga 2300. Twoje maluchy ile maja?
Ja jutro zamykam 36 tydzien.
Jestem tez wykonczona, juz nie powiem o tym jak mnie nerwy ponosza, fizycznie katastrofa, skurcze tez mam ale dopuki nie regularne nikt sie tym nie przejmuje.

U mnie tydzień temu 2180 i 2035. U mnie koniec 36 rozwiązują dłużej nie trzymają. Współczuję ja już ledwo chodzę, jakby mi powiedzieli że jeszcze 2 tyg to bym chyba nie wytrzymała. Ja o tydzień się modlę jeszcze. Czemu tak długo każą Tobie chodzić? To jakaś masakra. Ze mną w szpitalu leży dziewczyna w takiej ciąży jak ja o tydzień starsza ciąża i jutro jej rozwiązują.
 
Ja jestem w Szwajcarii a tu ciaze blizniacze rozwiazuje dwa tygodnie wczesniej niz ciaze pojedyncze czyli w 38 tygodnium no chyba ze cos sie juz konkretnego dzieje, typu cholesteraza itp..Szczerze az sie boje jeszcze tych dwoch tygodni, jak dam rade.
 
Ja jestem w Szwajcarii a tu ciaze blizniacze rozwiazuje dwa tygodnie wczesniej niz ciaze pojedyncze czyli w 38 tygodnium no chyba ze cos sie juz konkretnego dzieje, typu cholesteraza itp..Szczerze az sie boje jeszcze tych dwoch tygodni, jak dam rade.

To trzymam kciuki żeby dochodziła Pani do tego 38. Szczerze wyobrażam sobie co Pani czuję i szczerze współczuję.
 
reklama
Ja jestem w Szwajcarii a tu ciaze blizniacze rozwiazuje dwa tygodnie wczesniej niz ciaze pojedyncze czyli w 38 tygodnium no chyba ze cos sie juz konkretnego dzieje, typu cholesteraza itp..Szczerze az sie boje jeszcze tych dwoch tygodni, jak dam rade.
Marluna, dasz radę. W Polsce też nie rozwiazują ciąży dwuowodniowej dwukosmowkowej wczesniej, jak wszystko jest ok. Mnie przetrzymali do 38 tygodnia (37+5) i pewnie jeszcze by to dłużej potrwało, gdyby mój profesor prowadzący nie był na urlopie, a tak to wybłagłam, żeby zrobili mi cięcie, bo chyba bym pękła, gdybym jeszcze parę dni pochodziła z tym ogromniastym brzuchem;). Było ciężko, ale jakoś przeżyłam. Trzymam kciuki, żeby wszystko się u Ciebie dobrze potoczyło :)
 
Do góry