reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Anitka musimy jeszcze troche dac rade co do rzeczy latwych nie nalezy, ale jakos musimy ciagnac do przodu.

Dziewczyny dzis maja mi robic jakis test na prawdopodobienstwo przedwczesnego porodu, tylko musza odczekac do wieczora by zel z dopochwowego usg nie sfalszowal wyniku.
Miala ktoras z was cos takiego?
Pozatym powiedzieli ze nie daja mi nic innego poza magnezem ale jak stwierdza ze robi sie niebezpiecznie to wlacza inbe srodki i sterydy, oby nie bylo za pozno.
 
reklama
Marluna wspolczuje Ci tych stresow. Jakby podali chocby te sterydy bylabys spokojniejsza. Ich postawa jest wyczekujaca a dla Ciebie stresujaca.
Pierwszy raz slysze ze zel moze z usg moze cos zaburzac bo niby jak?
Ja ze swoja lekarka tez rozmawialam o sterydach. Tylko ze poki co nie mam do tego wskazan. Bo szyja dluga. Skurczow brak. Mowi ze nie ma o dawac na zapas bo zawsze moze mi je podac. A ja tez nie chce siac paniki skoro nic sie nie dzieje.
Jedno co na 100% to jak dotrwam do 37tc to w 36tc dostane te sterydy dla dzieci bo oni profilaktycznie przed cc daja. A ze blizniaki to tym bardziej. Za 1,5 tyg kolejna wizyta to zobczymy jak sytuacja wyglada.
 
Marluna - ty za granicą jestes?
Jakies inne leczenie w twoim szpitalu jest. U mnie jak trafilam w 31tc ze skurczami to na dzien dobry sterydy. TE sterydy zaczynaja dzialac po 24h a potem druga dawka, ktora tez zaczyna dzialac po 24h. Wiec od razu mi mowili,ze najlepiej jakbym 48h jezcze z porodem wytrzymala bo wtedy te sterydy zadzialaja. No i od razu Adalet dostalam (czy jakos tak) przeciw skurczowy lek bardzo silny. I mi to skurcze wyhamowalo. nie wiem o jakim tescie piszesz. Ja mialam takie wkladki, ktore sprawdzaly czy wody odplywają. bo mialam jeszcze rozwarcie wewnetrzne i prawdopodobienstwo saczenia wod a to jest niebezpieczne bo moze prowadzic do zakazenia wewnatrzmacicznego. Badali mi codziennie takei wskazniki czy mam infekcje czy nie.

Oby te skucze ci sie uspokoily i jeszcze ze 3-4tyg polezala.
 
Jjka jestem w Szwajcarii.

Co do testu to nie jest test na wody plodowe, z tego co zrozumiala ale jakis ktory wskazuje ryzyko przedwczesnego porodu, ale co to dokladnie jest nie wiem tez.
Sterydow nie dostane, bo jeszcze nie czas na to, silniejszyvh srodkow tez nie.

Oczwiscie zbliza sie wieczor a wraz z nim wkeksza ilosc skurczy eh.
 
Dziewczyny ja dalej w szpitalu, dalej tylko obserwuja i poza ktg 3xdziennie , magnezem musujacym nic nie robia.
Nietupska jezeli tu zajrzysz to mam do ciebie pytanie, u cienie zdazyli podac sterydy na rozwoj plucek u maluchow?
Ja cos mam wrazenie ze to nie idzie w dobrym kierunku, czyli powrotu do domu w trojpaku jeszcze, bo skurcze jak byly tak sa zelzaly tylko z soboty na dziedziele a teraz dalej to samo.
 
Dziewczyny ja dalej w szpitalu, dalej tylko obserwuja i poza ktg 3xdziennie , magnezem musujacym nic nie robia.
Nietupska jezeli tu zajrzysz to mam do ciebie pytanie, u cienie zdazyli podac sterydy na rozwoj plucek u maluchow?
Ja cos mam wrazenie ze to nie idzie w dobrym kierunku, czyli powrotu do domu w trojpaku jeszcze, bo skurcze jak byly tak sa zelzaly tylko z soboty na dziedziele a teraz dalej to samo.
tak, właśnie miałam ci pisać, żebyś się nie martwiła, zdążą jak coś. oby nie było takiej potrzeby oczywiście. u mnie podali zaraz po przybyciu do szpitala 1 zastrzyk a następny chyba po 12 h, przez ten czas byłam na lekach hamujących skurcze.
Jeden synek był pod respiratorem 4 doby, drugi miał takie lżejsze wspomaganie cpap, ogólnie mieli te wspomagacze rpzez 10 dni, w sumie to ciężko powiedzieć - częściowo pewnie pomogły te zastrzyki.
 
Ostatnia edycja:
Hej ja dziś byłam u swojego lekarza na wizycie i narazie jestem w domu. Szyjka ta zewnętrzna część ma ok 1cm ale jeszcze jest cześć wewnętrzna i twarda i zamknięta także mam leżeć i jak najmniej wstawać. Jeśli chodzi o moją cukrzycę to narazie jest ogarnieta dietą, a pojedynczymi wysoka mi mam się narazie nie martwić.
Narazie najsłabiej sytuacja wygląda z wątroba bo wszystkie wyniki mam już ponad normę ale nie na tyle jeszcze aby dzieciom zaszkodzić. Dostałam torbę leków i mam co pt robić badania i dzwonić do niego. Jeśli będzie gorzej to do szpitala i wyjdę dopiero po porodzie. Za tydzień mam go odwiedzić na oddziale aby podejrzeć usg jak przepływy i waga. Ogólnie 5.09 mamy na wizycie ustalić którego dnia do szpitala i juz będę leżeć pod codzienną kontrolą. ( to będzie 34 tc dla dzieci 33 bo są mniejsze). Także miejmy nadzieję, że uda mi się te dwa tygodnie w domu wytrzymać. A i jeszcze pytałam o wagę bo przez dietę cukrzycowa + niskotluszczowa znów schudłam ale powiedział ze dzieci wyciągną ze mnie i że już prowadził ciążę kobiet które w ciąży schudly i dzieci były ok. Ale wieczorem mam jeść więcej bo mam ciałka ketonowe w moczu wiec w nocy mój organizm uważa że głoduję. ..rozpisałam się ale mój m nie rozumie do końca czym się denerwuję :/ no nic życzę wam aby każda doczekała zdrowych i silnych maluchów ja powalczy min o te dwa tygodnie, a może i 4 :) byle do 2 kg ! Każde 100g ponad to już będzie na +

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamiladon - ja tez musialam jesc na noc, zeby ogranizm w nocy "nie glodowal". Jadlam tak ok 22-23 kanapke z zoltym serem albo garsc orzechow. w ogole w szpitalu mi zalecili jesc pare razy dziennie orzechy, rozny miks. Podobno dzieci szybciej rosną:)
 
Kamiladon - ja tez musialam jesc na noc, zeby ogranizm w nocy "nie glodowal". Jadlam tak ok 22-23 kanapke z zoltym serem albo garsc orzechow. w ogole w szpitalu mi zalecili jesc pare razy dziennie orzechy, rozny miks. Podobno dzieci szybciej rosną:)
Orzechy są świetne ale niestety wykluczone przy problemach z wątroba bo za tłuste. .. ja nie mogę jeść tłuszczu. .. połączenie tego z dietą bez cukru to masakra...
dlatego mogę mieć cesarke wcześniej niż sam poród się zacznie bo wyniki się pogorsza. .. ale w domu mam lepsze nastawienie i liczę na te 4 tygodnie jeszcze i niech się dzieje co chce :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry