reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Czesc dziewczyny. Ja ostatnio oglądałam wózki na necie I powiem Wam, że im więcej ich widzę tym bardziej nie mam pojęcia jaki byłby dobry. Nie chciałabym bardzo szerokiego, bo wolałabym mieścić sie z nim w drzwiach.Poza tym spacerówek jest dużo, natomiast takich z gondolami nie wiele, a maluchy nie bedą potrzebować gondoli przez długi czas, ale mimo wszystko gondole trzeba miec. Podrzućcie mi jakieś pomysły.
 
reklama
Dolores, ja kupiłam wózek Peg Perego duette SW (jeden za drugim), jest bardzo praktyczny, wszędzie można nim wjechać. Mieszkam w bloku więc wąskie drzwi, sklepy itp. Posiada duże, piankowe koła (półterenowe) i kierownicę do manewrowania.W zestawie nie ma tradycyjnych gondolek, ale tzw głęboka spacerówka, którą można rozłożyć zupełnie na płasko + ochraniacze na nóżki i masz w zasadzie gondolę. Do bazy wózka można dokupić najróżniejsze inne akcesoria (typowe gondole, nosidełka samochodowe itp, wszystko wpina się na zatrzask, bardzo łatwo).
Ty urodzisz dzieci gdzieś maj/czerwiec więc gondola nie jest tak potrzebna jak w zimie, bo jest ciepło. My rodzimy lada dzień, a i tak nie kupujemy gondolek, na początku można dzieci przewieźć w nosidełkach/fotelikach samochodowych albo w głębokiej spacerówce. Zresztą na jakie takie spacery to chyba dopiero w lutym się wybierzemy jak pogoda dopisze.
Peg Perego nie jest tani, my kupiliśmy używany w bardzo dobrym stanie i jesteśmy z niego zadowoleni.
 
Dolores, ja kupiłam używanego EasyWalkera Duo. Dla mnie plusem były sztywne gondole wpinane osobno i osobna spacerówka. Minusem jest to że siedzenia w spacerówce są tylko przodem do kierunku jazdy - nie będę widziała buzi dzieci (ale są przezroczyste okienka w daszkach do podglądania). Też jest to wózek - siedziska obok siebie. Też mieści się w drzwiach. Cena jest wysoka, ale bardzo solidny. Dlatego wybrałam używanego.
 
Dolores - ja także już zakupiłam wózek i w dodatku w bardzo dobrym stanie używany. Mam ABC zoom design 3 w 1. Jeden za drugim. Ma gondole i ma spacerówki ustawiane jak chcesz. No i do tego foteliki. Niestety cena jest dość duża.
 
a My się meldujemy po kontroli u lekarza maluchy maja Kaja 2910 i Natan 2940, wczoraj skończyły 2 tyg.
za tydzień mamy się zgłosić na kolejne ważenie by sprawdzić ile na cycku w tydzień przybiorą.

kiedyś było cos o ubrankach, od jakiego rozmiaru zacząć wyprawkę... moje maluchy dalej na 50, i pewnie jeszcze z tydz. min. ponoszą bo 56 za duże (dodam że przy urodzeniu miały 54cm i55cm) wiec ja bym bez 50 miała problem.

co do wózka ja mam ABC zoom i uwierzcie mi zestaw z gondolami jest tak duży że ludzie się za mną na ulicy oglądają :-p ale za to dla zimowej mamy gondole suuuper sprawa - są duże (jak na wózek bliźniaczy) i na pewno do 6-8 mc dadzą rade (w zależności jak maluszek duży będzie).
 
cześć dziewczyny!!! od soboty trzymał mnie silny atak migreny... to są takie dni, że nawet nie wiem jak opisać... ból nie do zniesienia, poprzedni atak skończył się w szpitalu, teraz miałam tlen medyczny w domu, lekarz pozwolił tylko paracetamol, torecan, bo strasznie wtedy wymiotuję i hydroksyzynę na wyciszenie... dopiero wczoraj wieczorem lekko puściło, dzisiaj już w sumie ok! nie w ciąży brałam bardzo silne leki, ale teraz wiadomo... w sumie teraz kiedy głowa mnie nie boli, już zaczynam się denerwować, że to niedługo się powtórzy, ale... widzę, że ostatnia strona o wózkach!!! ja już wózek mam - nawet nie wiedziałam, kupiony bo trafiła się okazja i mąż postanowił zrobić mi prezent i niespodziankę... oglądaliśmy kiedyś wózki tak niezobowiązująco z ciekawości... są te obok siebie i jeden za drugim, mąż martwił się, że trudno będzie stelaż pakować do bagażnika w moim mniejszym samochodzie i pewnie samochód do wymiany, aż wypatrzył wózek iCandy pear, pojedynczy, z adapterem na podwójny, fajny, zgrabny, lekki, z małymi gondolkami, spacerówki przodem lub tyłem i najważniejsze foteliki wpinane w stelaż jednym kliknięciem! wózek prawie nie do kupienia w Polsce, tylko ebay ale kłopoty z wysyłką lub przez polskich dystrybutorów ale wtedy koszt to kosmiczne 6-7tys!!! trafił się jeden jedyny używany z fotelikami maxi-cosi za 2tys w stanie super!!! jest świetny, stoi już na strychu i naprawdę polecam!!! z tyłu duże pompowane koła, dobre amortyzatory, wymiary klasyczne - myślę, że bliźniaki potwierdzą w swoim czasie moje ochy i achy!!! zaraz znajdę jakieś fotki, pozdrawiam, podglądam!
 
mam problem z edytowaniem odpowiedzi... po kliknięciu ikonki ODPOWIEDZ nie mam buziek, pogrubiania tylko goły tekst tak jak wyżej trudny do czytania... macie pomysł, czemu tak???
 
reklama
Do góry