reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja tam jestem przesadna jak moj maz zreszta i wozek zakupie dopiero jak sie maluszki urodza musze teraz tylko fotelik samochodowy zamowic jeden juz mam jeszcze jeden zostal.Czy wy na poczatku bedziecie wkladac maluszki do jednego lozeczka bo ja chyba tak bede musiala mamy narazie jeden pokoj i nie ma miejsca na 3 lóżeczka a syn spi w lozeczku. zastanawiam sie jak ten problem rozwiazac.Moze jakies podpowiedzi...
 
reklama
pozdrawiam podwojne mamuski i donosze ze dzisiaj wyszlam ze szpitala. ZOstaly w nim niestety nasze malenstwa - urodzone 8 marca Joasia (42cm, 1720g) i Wojtus (44cm, 1950g) Widze ze moe skrzatki poki co najmniejsze z uropdzonych ostatnio blizniaczkow. NO ale coz moglam zrobic zkoro tak sie pchaly na swiat i to juz od dluzszego czasu...;) JAk odpoczne to napisze wiecej.
 
Onna gratuluję dzieciaczków!!!!
Nie martw sie napewno dzieci szybko uzyskają wage prawidłową do wyjścia ze szpitala i będziesz mogła sie cieszyć wraz z nimi w domku.W którym tygodniu urodziłaś i przez cc?

My jeszcze nie zamawiamy wózka.Mam dylemat, bo nie wiem jaki kupić, czy używany, bo te nowe co mi sie podobają troszkę kosztują.Ja mam w sumie dwa łóżeczka, tylko są one różne, bo jedno mam po córci, a drugie dała mi kuzynka.Zastanawiam się, czy nie poprosić wujka aby zrobił mi takie same łóżeczko jak ma kuzynka, bo to jej tata właśnie zrobił.
Ja również mam małe mieszkanko.Ma 40 m2, dwa pokoje,kuchnia i łazienka.Pokój córci jest bardzo malutki i tam nie wejda łózeczka, a nasz nawet jest w miare duży.W styczniu robiliśmy mały remoncik, montowali mi szafe pod zabudowę i przestawilismy całkiem inaczej meble, bo inaczej nie zmieścilibyśmy w nim łóżeczka, a tak teraz mam gdzie je postawić.Będzie troszkę przepełniony pokój, ale co zrobic jak się nie ma lepszych warunków.
Pozdrawiam wszystkie mamusie rozpakowane i te czekajace na swoje skarby!!
 
Cześć dziewczyny:

PAULI - Gratulują prześlicznych dziewczynek. Lenka napewno szybko dobije do 2 i znajdzie się w waszym domku. Powodzonka życzę

NUTELLA - Ja też będę miała wózek ZOOM ABC Desing. Według mnie super ma opcje ustawiania. Uboga tylko w tym wózku jest kolorystyka. Marzył mi się wózek z dodatkiem niebieskiego albo czerwonego. Jaki ty masz kolor. Cena trochę mnie przeraziła no ale cóż. Wózki jeden obok drugiego są dużo tańsze ale moim zdaniem jak ktoś mieszka w bloku i ma małe mieszkanko to trundo z takim wózkem się zmieścić.

OMENA - Ja na początku też chciałam mieć jedno łóżeczko tak chociaż do 3 - 4 miesiąca ale wkońcu będę miała 2 chociaż mało miejsca, ponieważ koleżanka - koleżanki która też miała bliźniaki mówiła że jak leżeli razem to było super ale potem jak ich rozdzielili to znowusz 2 tygodnie nie przespane:szok: ponieważ dzieci chyba się przyzwycaiły że są cały czas blisko siebie.

ONNA - Gratulujemy i pozdrawiamy. Zazdroszczę, że już po. Ja muszę wytrzymać tak z 2 tygodnie, ale bardzo sie boję. Jak to będzie. Moja lekarka do 25 jest na nartach więc zaciskam nogi żeby dzieci się zabardzo nie pospieszyły. hi hi.:-)Ułożenie mam główkowe ale gin od początku mówiła że cesarka bo tak bezpieczniej. Zobaczymy.
A ty nie martw się głowa do góry bo niedługo dzieciaczki bęą już z tobą w domciu.:-)
 
Witajcie Dziewczyny!
już się kiedys z Wami witałam i znikłam później, ale teraz jestem i proszę - ratujcie!
Jestem w 12 tygodniu ciąży bliźniaczej. Łudziłam się, że moje dzieciaczki są każde w swoim worku owodniowym i każdy ma swoje łożysko - niestety okazało się jak bardzo się myliłam. Chłopaki (jak też się już dowiedziałam) mają tylko jedno łożysko i jeden worek owodniowy. Lekarka mnie nastraszyła, że mam pół na pół szans na donoszenie i urodzenie zdrowych dzieci i skierowała do specjalistycznej poradni patologii ciąży. Nie znam nikogo, kto byłby w tego tyu ciąży, nie wiem czego się obawiać i na co zwracać uwagę. Skierowała mnie równiez na badania prenatalne mimo iż mam dopiero 25 lat, ale podobno przy bliźniętach to norma. Najgorsza jest świadomość, iż nic niezależy ode mnie i wierząc w słowa lekarki ta ciąża nie jest niebezpieczna dla mnie jedynie dla moich dzieci !!! (nawet nie wiem co gorsze) Na razie chłopaki są książkowych rozmiarów, ale świadomość bezsilności jest paraliżująca. Gdyby ktoś mi powiedział, że leżąc im pomożesz to bym leżała a tak mogę tylko czekać i odliczać.... Pozdrawiam
 
.Czy wy na poczatku bedziecie wkladac maluszki do jednego lozeczka bo ja chyba tak bede musiala mamy narazie jeden pokoj i nie ma miejsca na 3 lóżeczka a syn spi w lozeczku. zastanawiam sie jak ten problem rozwiazac.Moze jakies podpowiedzi...
Ja mam dwa lozeczka, ale na poczatku moi chlopcy beda spac razem, dopoki sie zmieszcza, w koncu sa przyzwyczajenie do siebie... Szkodaby mi bylo ich rozdzielac, przynajmniej na poczatku...
Onna gratuluje dwojeczki. Juz niedlugo beda z wami w domu. A tak z ciekawosci, jak ich karmia w szpitalu? Donosisz im swoj pokarm, czy sztucznym?
 
Ostatnia edycja:
NUTELLA - Ja też będę miała wózek ZOOM ABC Desing. Według mnie super ma opcje ustawiania. Uboga tylko w tym wózku jest kolorystyka. Marzył mi się wózek z dodatkiem niebieskiego albo czerwonego. Jaki ty masz kolor. Cena trochę mnie przeraziła no ale cóż. Wózki jeden obok drugiego są dużo tańsze ale moim zdaniem jak ktoś mieszka w bloku i ma małe mieszkanko to trundo z takim wózkem się zmieścić.
Zoska ja zamowilam foteliki i spacerowke czarne, a gondolki pomaranczowe. No rzeczywiscie nie ma za dozo wyboru, ale ciemny sie tak nie brudzi i zawsze mozesz przykryc dziecko czyms kolorowym i juz nie jest tak buro :)
Cena wysoka, ale za to mam nadzieje, ze posluzy nam troche, bo jest bardzo dobry jakosciowo, poza tym jest na niego gwarancja na 2 lata.
 

Moje beda musialy spac razem dopoki nie znajde innego rozwiazania chodzi o to ze ja juz mam synka 3 latka ktory juz spi w swoim lozeczku no i 2 kolejne nie zmieszcza sie nigdzie. A kolezanko w ktorym tygodniu urodzilas ze dzieciaczki maja tak mala wage urodzeniowa???
 
reklama
Witam!
No i się ruszyło nasze forum :-) cieszę się :tak:
Ja zamówiłam 2 łóżeczka na szczęście mam pokój dla chłopaków i właśnie kończymy remont...mebelki mają przyjść w przyszłym tygodniu..Klupś Pokój Safari komoda + łóż.120x60cm + szafa kurier gratis - 1495.00<span class=notranslate> zł</span> : dino sklep dla dzieci: wózki, foteliki, meble, pokoje dziecięce . co do wózka jeszcze nie zamówiłam ale kupujemy WÓZEK BLIŹNIACZY TAKO JUMPER DUO + 2 FOTELIKI (900818429) - Aukcje internetowe Allegro... słyszałam dobre opinie o tym wózku ...
Omena czy masz duży brzuch tzn. czy teraz ci szybko rośnie...bo ja mam wrażenie że mój przestał rosnąć...co prawda jest olbrzymi ale podobno teraz powinien szybko rosnąć???
 
Do góry