reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

marcikuk, Lola trzymacie jeszcze maluchy razem? Mnie dzis lekarka spytala czy zamierzam razem ich trzymac - powiedzialam, ze na poczatku tak, no i stierdzila, ze to bardzo dobre dla nich bedzie, a dodatkowo wyrobi sie pora karmienia, plakania, czy spania, zeby rowno bylo. Takze jest ok - musi byc...

Jeszcze sie boje, czy lekarz zbada chlopcow pod katem ZD - bo jeden mial zwiekszone ryzyko... Na wyniki chyba se czeka kilka tyg, nie drazylam tematu, o nie chce sie nakrecac...
 
reklama
Hakima i Onlyone - jestescie wielkie!!! Teraz ladnie czekac do 1 lutego i 28 stycznia. Ahh te emocje czekam na te wasze dzieci jakbym sama miala rodzic. Zwlaszcza na Twoje Onlyone bo doskonale cie pamietam z innego watku :))))
Pytasz czy trzymam dzieci razem. Trzymalam ich przez dwa miesiace. Chcialam dluzej ale moje chlopaki silne strasznie i maszeruja po calym lozeczku wiec zaczeli sie wzajemnie budzic. Teraz lozeczka maja blizko siebie bo my nadal sie tloczymy na malym mieszkanku oni nadal po lozeczkach maszeruja ale juz na siebie nie wpadaja. Mati gdzies sie w bok wciska i spi z buzia przy siatce a Filipa jak polozymy w nogach to budzi sie u saej gory w poprzek albo w pozycji zawracajacej :) czyli niedlugo zacznie robic koleczka. A budza sie nadal o podobnych porach. Czasem jak kupka obudzi jednego to drugi jeszcze spi ale w ciagu dnia budza sie nadal co 3h na karmienie. Dziewczynki trzymajcie sie pieknie. Hakima i Onlyone sa doskonalym rzykladem ze sie da. Tak smao jak Malena nie wiem czy ja pamietacie ona 29 tygodni chodzila w ciazy. Onlyone a ty pokazalas lekarzom co o nich myslisz jak cie straszyli przedwczesnym porodem.
 
Witam dziewczyny.
I ja Was podczytuje... Piekny ten okres, mimo ze ciezki.

Multimama - ja mam BJ city mini i jestem bardzo zadowolona... Wiadomo, "kazda sroczka swoj ogon chwali" ja zmiany wyboru dokonalam w ostatniej chwili i nie zaluje decyzji. Po pierwsze bardzo lekki, dzieci waza juz prawie 18 kg a ja ciagle prowadze czesto jedna reka, skret - cudowny (wokol wlasnej osi), wjezdzam prawie w kazde drzwi, dzieci leza na plasko i co najwazniejsze... nie potrzebowalam gondol!!! Ja urodzilam w marcu, i uwazam, ze do TEGO wozka na okres wiosenno-letni-jesienny nie sa one potrzebne! Budki sa tak duze i skladaja sie do bardzo niskiej pozycji, ze praktycznie zakrywaja cala dlugosc maluchow. Do tego jak sie dokupi spiworki (a wiadomo, ze sa potrzebne), to juz w ogole wszystko jest ok. Ja polecam! A pieniadze zamiast wydac na gondole przeznaczylismy na porzadne foteliki samochodowe.
Kropeczka tez ma taki wozek, z tego co pamietam. Kropeczka, jak nas czytasz to wypowiedz sie prosze.

Co do podgrzewaczy, to dziewczyny maja racje... u mnie tez 2 leza w szafie... Tak, podgrzewalam swoje mleko, ale to bylo bardzo krotko. Przy mm uwazam - calkowicie niepotrzebny...

Multimama, ja tez mieszkam w irl i w moim Co. BJ jest niemal w kazdym sklepie. Skad jestes? A i nie przejmuj sie bo tu w irl lekarze calkowicie inaczej podchodza do ciazy, jak bedziesz miec jakies pytania czy watpliwosci to pytaj. Jest jeszcze Cailina z innego co. niz ja i jestem pewna, ze tez chetnie sluzy rada... (co do ich prowadzenia ciazy)

A tak poza tym, to chyba my wszystkie "rozpakowane" bardzo Wam kibicujemy...
Trzymajcie sie dzielnie i do przodu, pozdrawiam
 
Tigla na pewno bedzie dobrze ja w to wierze :happy:
Onlyone Hakima jejku tak wam zazdroszczę, że już jesteście na finiszu. Super, że aż tak długo wytrzymałyście i będę trzymać za Was kciuki w poniedziałek i w piątek :happy:
 
Onlyone, Hakima - czekamy na fotki brzuszków na finiszu.
Jesteście wielkie - babeczki:-) Te kilka dni zleci jak błyskawica ;-)

Tigla - to razem wizytujemy w piątek. 3 mam kciuki:-)

Kretowinko - no aż 3 bliźniacze na kilkadziesiąt podjedynczych. Jakby mieli z 10 jedynek mniej, to 5 kolejnych by wcisnęli :-). To jest właśnie denerwujące - w internecie nie da się sprawdzić wagi, jakości wykonania czy np wpinania gondolek. czyli często musimy kupować kota w worku - a wydatek jest niemały.
 
Dzięki dziewczyny za kciuki :) Właśnie sobie uświadomiłam, że zaczął się tydzień "ostatnich" dni - dzisiaj jest ostatni czwartek jak jestem w domu bo za tydzień to już będę siedziała na walizkach i czekała na wyjazd do szpitala i przyjęcie. Jutro będzie ostatni piątek itd. Chyba się wybiorę do fryzjera w przyszłym tygodniu, żeby mi zrobiła coś z tymi włosami, bo ostatnio byłam we wrześniu :szok: chciałabym pofarbować, ale z tym akurat się jeszcze wstrzymię, bo jakoś nie chcę, żeby farba miała jakikolwiek wpływ na chłopaków ;-) ale przynajmniej sobie podetnę włoski a potem w domu pociągnę je szamponem koloryzującym i będzie na chwilę :) a po porodzie sobie odbiję.

Dziewczyny wierzę, że dotrzymacie takich terminów! Musi tak być, a jak! Powiem Wam szczerze, że cieszę się, ze jestem na takim etapie już,bo wiem i dobrze pamiętam jak się stresowałam jak byłam na Waszym etapie. Dlatego Was podziwiam i też trzymię kciuki :)

Zdjęcie brzuszka obiecuję zamieścić ale bardziej dzisiaj po południu, bo teraz mi się tel ładuje.

Dobrego dnia :)
 
Kretowinko - współczuję pobytu w szpitalu - ale najważnejsze ze jesteście pod dobrą opieką. Trzymaj sie ciepło i życzę CI szybkiego powrotu do lepszej formy i do domu :) Wiadomo że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej :)Trochę mnie nastraszyłaś z tym żelazem- nie zdawałam sobie sprawy że to jest aż tak istotny parametr...zawsze miałam problemy z żelazem - 2 tyg.wyszła mi hemoglobina 11, dzisiaj powtarzałam badanie - zobaczymy jak wynik....muszę się bardziej przyłożyć do diety żelazowej chyba :/
Onlyone, Hakima - wrzućcie zdjęcia - zobaczymy jak wygląda podwójna mama z takim pokaźnym suwaczkiem :) Trzymam za Was kciuki i dawajcie koniecznie znać...a teraz...odpoczynek, odpoczynek i jeszcze raz odpoczynek...bo później nie będzie pewnie kiedy :)

A mnie bierze jakieś przeziębienie...gardło i głowa mnie bolą...
Jak macie jakiś sprawdzony sposób oprócz malin, czosnku i miodu - to poradźcie coś proszę :)

Misia - a jak tam u Ciebie?
 
Hakima - jak tak dobrze pamietam Twoja przerwę na forum i to jak wrocilas,a teraz jeszcze tydzień i bedzie po:). Bardzo sie cieszę,ze tak pięknie donosilas i teraz przeżyj ten tydzień,fryzjeruj sie,odpoczywaj,przypadkowej,podsylam nam foto brzuszka,a potem maluchów!:)

Onlyone - w grudniu,kiedy rodziła Giemek daealam Jej znać czy Ty jeszcze nierozpakowana, wczesniej bole zeber i inne,a tu doszłam tak daleko! Ciocie z forum da dumne!

Tigla - kciuki zacisniete!

Zenia - sama zobaczysz jak czas mija. Nim sie obrocisz już będziesz ok 30 tyg. Ja uważam,ze to forum powinnismy skopiowac kiedys dla dzieci. Niech wiedza,jak na nie czekalysmy!:)

Ja wczoraj na szkole rodzenia zwiedzalam porodowke. Już wiem dokładnie co i gdzie. Mieliśmy akurat takie szczęście,ze jedna z kobiet urodziła i wyjeżdżala z małżeństwem. Aż sie poplakalam.
 
reklama
Do góry