reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża a zus

reklama
dziewczyny mam takie pytanie, ponieważ jestem zatrudniona na umowę do końca czerwca, termin porodu mam w sierpniu...czy mi przedluza umowę dalej? jak to potem wygląda z maciezynskim?
 
Z tego co mi wiadomo, to przy zatrudnieniu na umowę na czas określony pracodawca ma obowiązek przedłużenia umowy do dnia porodu (jeśli termin rozwiązania umowy wypada w minimum 3 miesiącu ciąży). Od dnia porodu nie będziesz już pracownikiem ale ZUS będzie Ci płacił zasiłek. Jakoś tak to szło, ale po szczegóły zadzwoń sobie na infolinię do ZUSu ile i jak długo będą płacić i pewnie cośtam będziesz musiała powypełniać.
 
Wyobraźcie sobie ,że od 11.06 jestem na zwolnieniu, a 13.06 już miałam w domu kontrolę. Akurat nie było mnie w domu ( nie muszę leżeć ) jutro idę do przychodni aby mi wystawili zaświadczenie bo młody był chory ja chora , oboje mega zapalenie gardła i ja w tym czasie przebywałam u mamy. Mam nadzieję,że nie będą stwarzać problemów.
 
Kamu, ja miałam to samo :) przyszły do mnie na kontrolę zaraz jak dostali moje pierwsze l4, ale ja na szczęście byłam w domu.. Od tego czasu już nikt mnie nie skontrolował, a kasa wpływa na czas.
Może mają teraz taki wymóg, żeby sprawdzać.. Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno jak Cię raz nie ma w domu to przyjdą jeszcze raz, a kasę zawieszają jak Cię 3 raz nie zastaną. Może wystarczy, że tam zadzwonisz i powiesz, że byłaś u lekarza albo w aptece ;)
 
U nas w przychodni wydadzą mi zaświadczenie,że synek był chory , zresztą u mnie nadal widać chorobę. Pojadę tam sama, przynajmniej będą widzieć ,że faktycznie jestem chora. A powinno być logiczne, że skoro ja miałam gorączkę, dziecko gorączkę to potrzebowałam pomocy do opieki
 
To tak, jak jest jedynka to już za bardzo nie ma się jak wytłumaczyć, tylko lekarzem . Szkoda,że Ci wstawił tą 1. Ja jutro jadę do tego ZUS
 
reklama
ja też mam 1 na zwolnieniu. A jak powiedziałam lekarzowi czy by mi jednak 2 nie dal bo czasem musze z domu wyjsc to powiedzial że skoro musze to mam wyjść bo to że l4 leżace nie znaczy że jestem do łóżka przywiązana.
 
Do góry