reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chusty, noszenie

nie ma za co zwłaszcza, ze na forum chustowym doczytałam , ze chusta poszła już, wiec niektualne :-(

nówki sztuki lniane Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

na forum chustowym ( nie wiem czy jesteś zarejestrowana) wisi ogłoszenie skośnokrzyżowej za 140 z wysyłką

skopiuję tekst
Sprzedam kolkowego lilka jak w temacie.

-chusta oryginalna (nie przeszywana) kupiona ponad rok temu u Magdaleny na Ekodzieciaku
-jestem pierwsza wlascicielka
-chusta w dobrym stanie bez zaciagniec, z ledwo widocznymi rysami na kolkach
-dlugosc 212 cm po najdluzszym boku (min 203cm), szerokosc 68cm
-uzywana czesto poza domem (sklep, lekarz, wakacje itp)
-wydaje sie byc troche twarda po praniu, ale potem robi sie miekka w miare noszenia, niestety nie wiem czemu, ale nie osiagnela miekkosci podobnej chusty Magdaleny ktora mialam przyjemnosc dotykac kiedys
icon_confused.gif


http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=73&t=19488

to by było w taki deseń( zdjęcie z netu)
manongriseclose.jpg

na zdjęciach właścicielki jest ciemniejsza
 
Ostatnia edycja:
reklama
Super ta fioletowa :tak: Pomyślę o niej ...
Może zaszaleję , żałuje tylko że nie mogę wypróbować jak się będzie mi w niej chodzić .
Trochę się napaliłam na tą za 30 zeta :-p no ale trudno ,,jeszcze poszukam .. Jak znajdziesz jakieś linki ,to wdzięczna była bym za wklejenie :tak:
 
Szopek a jakiej średnicy masz kółka przy swojej chuście ?
Uszyję sobie chustę za pomocą siostry:tak: .
Mam akurat idalny kawałek materiału ikeowskiego ( z takich ta oppamama szyje chusty) i mój mąż mi kupił do tego kółka stalowe na 6,5 cm średnicy ale wydają mi się małe . :eek:
A jak mi się sprawdzi to wtedy pomyśle o tych ze skośno-krzyżowego materiału :tak:

Albo może zaszaleje z MT
:-D
 
W girasolu mam 8 cm to są L
W oppamamie lnianej mam mniejsze (ale nie wiem jakie bo chuste pożyczyłam koleżance), tzn M ale nie wiem jaka to średnica. gdzieś z 6,5 będzie.

Wielkość kółek chustowych zależy od materiału. Cieńszy- mniejsze kółka.
Kupiłam kiedyś kaletnicze kółka, ale nie użyłam, choć mam zamiar kiedys poeksperymentować.

Szyłam ja chustę kółkową z obrusa ikei
79766_PE203858_S4.jpg

nawet nie tak jak oppamama tylko zszyłam ten materiał , coś takiego
DSCF8809.JPG
http://galeriaagrafka.blogspot.com/

, w związku z tym, ze sama ją przeszyłam a sobie nie ufam boję się nosić Miku w niej. Czeka aż ja moja mama przeszyje raz jeszcze.

Musiałam kupić nić mocniejszą, w zwykłym sklepie kupisz w cenie normalnych . Nie wiem do czego ona jest, powiesz , ze chcesz mocniejszą . Firma ariadna, ale pewnie inne też robią.
I przestawić naciąg nici, bo moze cos tam urwać, tego też nie wiem, bo mi mama nastawiła.
 
Ostatnia edycja:
Szopek mój mąż kupił kólka w "rolniku" są przeznaczone do wieszania zwierząt z uboju , więc powinny być mocne :-p
Ten mój materiał jest cieniutki ,niby bawełna ale gatunkowo kiepskawy .
więc nie nastawiam się na dlugie noszenia ...

Dałam ogłoszenie do bazarka i dziś ( już po podjęciu decyzji o uszyciu ) dziewczyna mi wysłała zdjęcia chusty oppamama uszytą dokładnie z tego materiału co mój na chustę :szok:
zszokowałam się trochę bo myślałam ze jak już dziewczyny szyją na sprzedaż to z dobrych materiałów:-(

dzięki za rady , siostra moja będzie szyła , ona doświadczona więc się nie boję :tak:
ale nici kupię , pewnie się jeszcze przydadzą
 
Ostatnia edycja:
No ja niby kaletnicze, ale jak się pytałam pana po co to ludzie kupują to on powiedział, ze do łańcucha dla krów:-p. Tylko taki spaw maja brzydki :-(

a ten ikeaowski o którym mówisz to ja chyba wiem , jaki . On jest taki ...jakby się rozłaził. Dziewczyny noszą w nim, opammaa kiedyś dawno szyła z tego, ale to raczej dla lżejszych dzieci/ na bardzo krótko/tylko do spróowania.
 
No właśnie chcę spróbować jak mi się bedzie nosić i jak będę zadowolona to zainwestuję w dobrą chustę ... najwyżej sprzedam wózek :-p:-p:-p

A ten materiał już mi się przejadł bo mam z niego pokrowiec na fotel ( drugi się przetarł) poszewki na jasie i do tego jeszcze zaslonki w sypialni . Został mi jeszcze fragment 72 *212 :-D to chyba jakieś przeznaczenie :-D:-D:-D

A tu zdjęcia tej oppamamy :
 

Załączniki

  • P1010023.jpg
    P1010023.jpg
    34,1 KB · Wyświetleń: 82
  • P1010024.jpg
    P1010024.jpg
    32,7 KB · Wyświetleń: 68
  • P1010025.jpg
    P1010025.jpg
    34,7 KB · Wyświetleń: 66
Na forum chustowym dziewczyna chce sprzedać kółkowa nati marsylię, zapytam o cenę.
Wygląda o tak:
marsylia_k_250.jpg
 
a ile ona chce za tą chustę?

jak przełożysz materiał przez kółka , to widoczna jest strona lewa, czyli ta bez druku, chyba, ze będziesz sobie przekręcać na kółkach materiał jakoś. Moze ja o czymś nie wiem :dry:
 
reklama
Ona chce 50 zł +koszt przesyłki

A jak się przeciągnie to chyba widać prawą stronę , przynajmniej tak powinno być moim zdaniem . Tylko zastanawia mnie ten brązowy kwadrat , Co to może być ?

A za niebieska chustę dziękuje :-p to zdecydowanie nie mój kolor :laugh2:
 
Do góry