reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

Women,

Hmm, gdybys mogla czytać moje mysli o poranku to nie uznałabyś mnie za zadowoloną z życia hehe :-D mam swoje 5 min kiedy sobie w duchu klnę i chcę oddać wszystko, żeby tylko pospać jeszcze ze 2 h bez słuchania stękania małego i obowiazków ...

to potem mija i juz jestem z powrotem sobą :-) a dzisiaj zrobiłam sobie opis na gg : grzeczny, zadbany mlekopijca - wypożyczę na weekend -> może któraś chętna ?! :tak::-p:happy2:
 
reklama
WOMEN niestety ja nie moge Ci pomóc - nie słyszałam takiego nazwiska...
AGNES to juz miesiac??? niemożliwe, ze tak szybko zleciało...
 
Szkoda Reniferku....Co tam u Ciebie,jak samopoczucie?
Agnes wiem ze jest cieżko...Ale jestes szczesliwa.Z tym opisem to niezłe hehe
Dobranoc mamusie
 
Women, nie słyszałam nigdy o takim ginekologu, także też nie pomogę :no:

Agnes, ale to zleciało. A zobaczysz jak zleci Ci pierwsze pół roku. Ja jeszcze nie mogę uwierzyć, że niedawno chodziłam z brzucholem a teraz moja mała zaczyna stawać w łóżeczku :-D
Zciągnęliśmy filmik z kamery, zobaczcie jaki ma pęd do chodzenia, chodź ledwo odrosła od ziemi:
YouTube - Sama wstałam!
 
ja mam dziś doła... coś mały mi sie od dwóch dni średnio rusza... zawsze jego ruchy były wyraźne i silne, a teraz musze sie bardzo skupic by cokolwiek czuc... dziewczyny - jak sie liczy ruchy dziecka... ma byc 10 na godzine czy na dzień??
wiem ze synus urósł i ma mało miejsca ale nawet te falowania pod skórą było widac z daleka a teraz nie...
 
Renifer, to normalne, że ruchy w późniejszej ciązy są mniej wyczuwalne, ale jeśli cokolowiek Cię niepokoi to leć do szpitala na KTG, lepiej zawsze sprawdzić i dowiedzieć się, że wszystko ok, niż potem żałować, że się nie poszło.
A tu Ci wklejam wycinek z artykułu nt. liczenia ruchów:

"Ruchy płodu odczuwane przez kobietę ciężarną występują w pierwszej ciąży około 20. tyg. ciąży. W kolejnych ciążach kobieta może poczuć ruchy już w 16. tyg. Obserwowanie ruchów płodu jest ważnym elementem nadzoru stanu płodu. Brak ruchów wymaga weryfikacji stanu płodu. Obserwacja aktywności ruchowej płodu znajduje uzasadnienie po 34 tyg. ciąży. Dopiero wtedy układ nerwowy płodu jest wystarczająco dojrzały, aby reagować zmniejszoną aktywnością ruchową na stany zmniejszonego zaopatrzenia w tlen. Istnieją różne sposoby nadzorowania i liczenia ruchów płodu. Polecanym przez nas sposobem jest liczenie ruchów płodu raz dziennie, w trakcie aktywności ruchowej dziecka (najczęściej wieczorem). Obserwacja polega na zmierzeniu czasu, jak długo czeka się na 10 ruchów płodu – za normę uznajemy 30-minutowy czas oczekiwania."
 
Renifer teraz bedą ruchy dzidzi coraz mniej wyczówalne w tak zaawansowanej ciązy,ale jesli naprawde cie to niepokoi na tyle to polecam pojechac do szpitala i posłuchać tętna.
 
KASIAD dzieki... policze dzis sobie, bo rzeczywiscie wieczorem mały jest bardziej żwawy... oby do środy, do usg u wasilewskiego... dzis cudna pogoda...
 
reklama
hey.. liczyć nie musiałam, bo maly dał mi tak czadu w nocy ze nic nie spałam... padam na twarz teraz, ale jestem szcześliwa... dziś pogoda w sam raz na spanie :tak::tak:
piszcie co u Was, pozdrowionka!!

 
Do góry