reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budowy i remonty czyli ciężarówki na wykończeniu :P

tiffi - jak ja Cię rozumiem.

Wiecie co chciałam drzwi tak do 1500 zł max z montażem... i najbardziej zależałoby mi właśnie na takich płaskich bez żadnych zdobień. Ale co wyszukam jakieś w miarę interesujące, to albo bez montażu, albo trzeba jakieś progi dokupywać, a na jedne już byłam zdecydowana to pisało, że montaż obejmuje wstawienie drzwi do przygotowanego otworu. To te stare mam sobie sama wyciągnąć? czym? zębami?
Jakaś porażka... Dzisiaj może się zmobilizuję i przejadę do jakiegoś salonu. Niech mi wyliczą wszystko jak trzeba... Do Obi też się przejadę... w końcu nie mam z czym szaleć i muszę znaleźć tanią i dobrą opcję. Muszę mieć drzwi na atestach, żeby PZU je uwzględniało.

no u nas drzwi wlasnie z obi i gladkie z montazem (obejmowal wywalenie starych drzwi i zalozenie nowych plus wykonczenie) kosztowalo 1400 zl 1,5 roku temu. drzwi byly atestowane no i prog dodatkowo dopkupilismy ale to juz groszowe sprawy byly. nie sadze zeby przez ten czas az tak zdrozalo to. zreszta jak ewcik mowi 1300 to calkiem rozsadna cena :tak:

tifii no ja tez polecam jednak jasniejszy ten parkiet-ale bedziecie miec ladnie :-)
 
reklama
mysza no tak niby się znajdzie drzwi i człowiek cieszy się, że dobra cena, a potem okazuje się, że trzeba kupić ościeżnicę, belkę, opaskę no i na końcu klamkę, więc jak szukaliśmy drzwi wewnętrznych to stwierdziłam chcę najtańsze (kosztowały 320zł + te inne rzeczy to wychodziło 500zł a były jedne z tańszych). No nie mówiąc już o montażu to też trochę kosztuje, a demontaż starych kolejny wydatek, więc pytaj o wszystko od A do Z. A drzwi zewnętrzne musza być solidne to fakt
louise tak będzie jaśniejszy parkiet (dąb), ale bardziej pdooba mi się ciemny, ale to inwestycja na lata, więc nie chcę przeklinać i latać ze szmatą non stop. W mieszkaniu na podłodze mamy jasny i nie widać tak kocurów i kurzu
 
tiffi a coś w stylu orzecha z barlinka albo tali? Niby ciemne ale nie jednolite, mnie bardzo się podobają :tak: nie musi być barlinek ale o te odcienie mi chodzi ;-)

mysz
a a porta Opal albo Agat? Bardzo solidne. I te pol-skone są super C-30 klasy B bo tez dymoszczelne ale 1500 bez montazu. Ale jak z montażem to 7% Vat więc wyjdą taniej tylko zależ ile montaż, u nas w wymianą ok.300-350zł biorą.U nas też są niedrogie a dobre Delta drzwi polskie ale nie wiem czy u was są też.

Ale fajnie się ten wątek nazywa, ciężarówki na wykończeniu:-D chyba tymi remontami właśnie :-D
 
a mnie wykańcza to, że u nas nawet umeblowanie pokoiku dla dziecka zajmuje juz ponad meisiac! tym bardziej Was podziwiam, ze takie zaawansowane remonty robicie! (moj gabinet byl wynoszony na piętro- moj biedny maz sie zabieral 2 tygodnie do wyniesienia moich ksiazek i slownikow, no dobra bylo tego sporo, kolejne 2 tygodnie malowanie mebelkow zajelo, teraz czekam na montowanie lampy i karnisza....wykonczę się z nim!)

ja juz w lutym wymęczylam męza, zebysmy wykonczyli drugą lazienkę w domu (ja siedzialam na zwolnieniu, więc moglam fachowcow przypilnowac), bo jak bedzie dzidzia, to nie będę chciala, zeby dzidzius wdychal kurze od plytek.

co do parkietow, to ja drugi raz zrobilabym jednak jasniejsze- albo dąb,albo jesion jakis. i pomieszczenia sa jasniejsze i przyjemniejsze, no i kurzy NIE widac:)
 

mysz
a a porta Opal albo Agat? Bardzo solidne. I te pol-skone są super C-30 klasy B bo tez dymoszczelne ale 1500 bez montazu. Ale jak z montażem to 7% Vat więc wyjdą taniej tylko zależ ile montaż, u nas w wymianą ok.300-350zł biorą.U nas też są niedrogie a dobre Delta drzwi polskie ale nie wiem czy u was są też.

Już znalazłam parę opcji - widziałam też tą Deltę. Muszę się przejechać do salonu, bo zdjęcia w necie mogą się znacznie różnić od oryginału :-D

Ja parkiecik mam ciemny. Ja tam kurzu nie widzę, a nawet jak widzę, to udaję, że nie widzę :-D
 
u nas jeszcze zostało, szlifowanie i malowanie ścian, ułożenie parkietu i wstawienie mebli.
Nie widzę szans, żeby mój M się wyrobił do porodu, bo wszystko sam robi w weekendy.
Oczywiście dziś była kłótnia o kolor ścian w Andrzeja pokoju. Ja chcę dwie zielone, dwie białe, a M chce wszystkie białe.
 
agatka_natalia - to ja z Twoim M bym się świetnie dogadała. Ja tym razem też postawiłam na białe ściany. Uwielbiam... Ale może faktycznie u dziecka zbyt monotonnie. Myślę, że dojdziecie do porozumienia ;-) Widzę, że zostało Wam najgorsze - szlifowanie... Ale trzeba i to przeżyć. Później będzie już z górki.
 
mysza bardzo podoba mi się twoje podejście do kurzu:-D

agatka natalia to twój M zaangażowany bardzo, mój takie rzeczy ma w nosie delikatnie mówiąc:-p Stawiałabym na białe + kolor, cały biały taki smutny mi się wydaje:sorry2:
 
to wszystko zalezy z czym ten bialy sie połączy. czy z kolorowymik mebelkami, czy moze z jakimis naklejkami na scianę. poza tym zabawki dziecka tez są bardzo kolorowe. pokoik mojej corki będzie bezowy- lekko wpadajacy w roz. gdy byl polaczony z moim ciemnymi meblami, wydawal się dosc ponury. teraz z bialymi meblami wyglada zupelnie inaczej.
 
reklama
Do góry