reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuszki, brzuszki, gdzie rosną maluszki.

Lekarz na dzień dzisiejszy powiedział by Ci ze masz 17 tygodni ciąży dlatego ze oni patrzą wyłącznie na ukończone ale jesteś w trakcie 18stego. W dniu terminu porodu będziesz dokładnie w 40t i 0d ciąży czyli będzie 40 skonczonych. Od kolejnego dnia będzie juz 41t ale dopóki go nie skonczysz w karcie w razie gdyby dziecko sie urodziło wpisaliby ze urodziło sie w 40t ciąży.
Dlatego jeśli mamy juz plus iles dni nie mówi sie ze zaczynamy czy kończymy tydzien z liczbą sprzodu w Twoim przypadku 17 bo ten tydzien juz jest ukończony.
Dokładnie. Ale dziewczyny tu i tak nie podają skończonych tygodni tylko "aktualny".
U mnie dzisiaj 16+0 tc. Teoretycznie będę wtrakcie 17 tc ale w szpitalach mnie nauczyli żeby podawać skończony.
Dlatego czasem się tutaj gubię z tygodniami ;)
A nie piszą że poród po 40 tc??
 
reklama
Dokładnie. Ale dziewczyny tu i tak nie podają skończonych tygodni tylko "aktualny".
U mnie dzisiaj 16+0 tc. Teoretycznie będę wtrakcie 17 tc ale w szpitalach mnie nauczyli żeby podawać skończony.
Dlatego czasem się tutaj gubię z tygodniami ;)
A nie piszą że poród po 40 tc??
U lekarza podasz skończony i wtedy rozmawiamy ich językiem:) jak np przy genetycznych badaniach, sa miedzy 11 a 14t i mimo ze majac 10+3 leci nam 11 to lekarz zapisze nas najwczesniej na dzien w ktorym bedziemy miec 11+0 a najpozniej na 13+6 bo wtedy konczymy za chwile 14t. Tu na forum przeważnie mówimy o tygodniach jakie właśnie nam lecą bo mając 16+0 tak jak Ty nie powiemy ze zaczynamy 16 tydzien ciąży bo jest on ukończony. Nie wiem jak wpisują w Polsce dokładnie, z tego co dziewczyny po poronieniach pisały wynika ze wpisują ukończony tydzien. Ja rodziłam dokładnie w 41+0 i wpisali ze urodzony w 41t ciąży. Gdyby przyszedł na świat dwa dni wczesniej prawdopodobnie wpisane by było ze w terminie 40t.
 
U lekarza podasz skończony i wtedy rozmawiamy ich językiem:) jak np przy genetycznych badaniach, sa miedzy 11 a 14t i mimo ze majac 10+3 leci nam 11 to lekarz zapisze nas najwczesniej na dzien w ktorym bedziemy miec 11+0 a najpozniej na 13+6 bo wtedy konczymy za chwile 14t. Tu na forum przeważnie mówimy o tygodniach jakie właśnie nam lecą bo mając 16+0 tak jak Ty nie powiemy ze zaczynamy 16 tydzien ciąży bo jest on ukończony. Nie wiem jak wpisują w Polsce dokładnie, z tego co dziewczyny po poronieniach pisały wynika ze wpisują ukończony tydzien. Ja rodziłam dokładnie w 41+0 i wpisali ze urodzony w 41t ciąży. Gdyby przyszedł na świat dwa dni wczesniej prawdopodobnie wpisane by było ze w terminie 40t.
No właśnie.
Słyszałam od znajomej że wpisują urodzony po 40 tc ale nie było dane mi to sprawdzić. :)
 
zaczynamy 18 tydzień :)
IMG_20181029_095405.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181029_095405.jpg
    IMG_20181029_095405.jpg
    561,9 KB · Wyświetleń: 705
reklama
Do góry