reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brązowe plamienia na początku wczesnej ciąży .

U mnie w ten sposób rozpoczęło się poronienie. Nie chce źle wyrokować, ale moim zdaniem to nie jest wina stosunku. Jeżeli plamienie się nasila to nie wróży to dobrze. Nie ma w pobliżu jakiś polskich lekarzy? Jedź do szpitala, może chociaż ktoś Cię zbada.
Niestety ale dopiero w przyszłym tygodniu będę jechała do ginekologa, i to do Polski , bo tutaj wizytę mam 17.06
 
reklama
Ja miałam brązowe plamienie mniej więcej w tym okresie ciąży. Brzuch trochę pobolewał. Oszczędzałam się, więcej odpoczywałam, leżałam. Lekarz nie dał mi żadnych leków ale kazał na siebie uważać i stosunki też dawkować raczej ostrożnie albo sobie odpuścić. Jeśli Cię nie boli bardzo i plamienie się nie nasila to powinno być wszystko ok. Ale uważaj na siebie i obserwuj
No niestety do pracy musse chodzic i oszczedzam się jak mogę, nie wiem po niedzieli zrobię test ciążowy, jeżeli coś by było nie tak to raczej pozytywny nie wyjdzie .
 
Niestety ale dopiero w przyszłym tygodniu będę jechała do ginekologa, i to do Polski , bo tutaj wizytę mam 17.06
Chyba 17.07? Jeżeli masz tylko plamienia to beta i tak będzie na tyle wysoka, że testy i tak będą pozytywne. Więc to żaden wyznacznik. Jeżeli nie załatwisz wcześniej wizyty to musisz czekać do tego 17. Ale ja na Twoim miejscu już byłabym w szpitalu.
 
Wiem ze za granicą jest inaczej ,ale chyba jak na ip pojedziesz to muszą Cie zbadać? Nie lekceważyła bym tego , u mnie też było " tylko " plamienie ... to nigdy nic dobrego nie znaczy, I przykre jest to że ktoś Ci mówi ,że to normalne
 
Rozumiem strach przed poronieniem, uwierzcie, że moje początki ciąży to ogromny strach o życie nawet moje. Jednak lekarze są zgodni, że plamienia to nie podstawa do zgłoszenia się na IP. Tylko krwawienie. Trzeba rozróżnić.

Choć osobiście jestem zdania, że dla świętego spokoju warto jechać na IP nawet z plamieniem i ewentualnie powiedzieć, że ma się krwawienie, żeby przyjęli i zbadali 😋 kortyzol w ciąży też jest niebezpieczny
 
Chyba 17.07? Jeżeli masz tylko plamienia to beta i tak będzie na tyle wysoka, że testy i tak będą pozytywne. Więc to żaden wyznacznik. Jeżeli nie załatwisz wcześniej wizyty to musisz czekać do tego 17. Ale ja na Twoim miejscu już byłabym w szpitalu.
Przeprasza 17.07
Rozumiem strach przed poronieniem, uwierzcie, że moje początki ciąży to ogromny strach o życie nawet moje. Jednak lekarze są zgodni, że plamienia to nie podstawa do zgłoszenia się na IP. Tylko krwawienie. Trzeba rozróżnić.


Choć osobiście jestem zdania, że dla świętego spokoju warto jechać na IP nawet z plamieniem i ewentualnie powiedzieć, że ma się krwawienie, żeby przyjęli i zbadali 😋 kortyzol w ciąży też jest niebezpieczny
Krwawienia to ja nie mam , po prostu to jest koloru brązowego i bol brzucha , podbrzusza , tutaj nie przyjmują z takim czymś, dopiero w przyszłym tygodniu będę u ginekologa, bo jednak stwierdzam że lepiej pojechac do Polski , niż załatwiać to tutaj .
 
Po seksie bardzo często są plamienia we wczesnej ciąży. Jak nic cię do tego nie boli to dobry znak!
 
Czytaj ze zrozumieniem. Autorkę pytania boli brzuch i podbrzusze. A to moim zdaniem nie jest dobry znak w połączeniu z plamieniem.
No dobrze, ale na początku ciąży zawsze boli podbrzusze bo macica się rozciąga. A jak masz poronić to dostajesz skurcze, czasem aż ciężko się wyprostować.

Ja przekazuje to co mi na temat plamień przekazał pan profesor doktor hab. nauk medycznych więc mu ufam
 
reklama
No dobrze, ale na początku ciąży zawsze boli podbrzusze bo macica się rozciąga. A jak masz poronić to dostajesz skurcze, czasem aż ciężko się wyprostować.

Ja przekazuje to co mi na temat plamień przekazał pan profesor doktor hab. nauk medycznych więc mu ufam
ok, ufaj. U mnie zwykły ból brzucha, bez skurczy oznaczał poronienie. Każdy przypadek jest inny i nie należy tego bagatelizować.
 
Do góry