reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Brak bonu turystycznego?

Hej. Czy tylko ja nie mam zakładki na tronie PUE o bon turystyczny? To chyba przysługuje na każde dziecko, prawda? Wnioski o 500+ robiłam przez aplikację bankową i dalej czekam na zaległe bo dostałam tylko za bieżący miesiąc.. Albo ja mam takie szczęście albo ZUS się nudzi 🥴
Też nie miałam i musiałam pisać do Organizacji Turystycznej, wysłałam im wszystkie papiery potwierdzające prawo do 500+ a i tak sprawa ciągnęła się chyba z 6 mies. W końcu wkurzyłam się, że podpytujac co jakiś czas o stan sprawy nie raczą odpisać np, że jest w toku. Kulturalnie, ale dosadnie napisałam co o tym myślę, o przewlekłości postępowania przy posiadanym komplecie dokumentów, o dyskryminacji obywateli 😝. Tego samego dnia dostałam telefon i oficjalne pismo że bon jest i wpadł na pue. Dodam, że 500+ pobieram już x czasu, więc to nie było świeżo nabyte uprawnienie.
 
reklama
Też nie miałam i musiałam pisać do Organizacji Turystycznej, wysłałam im wszystkie papiery potwierdzające prawo do 500+ a i tak sprawa ciągnęła się chyba z 6 mies. W końcu wkurzyłam się, że podpytujac co jakiś czas o stan sprawy nie raczą odpisać np, że jest w toku. Kulturalnie, ale dosadnie napisałam co o tym myślę, o przewlekłości postępowania przy posiadanym komplecie dokumentów, o dyskryminacji obywateli 😝. Tego samego dnia dostałam telefon i oficjalne pismo że bon jest i wpadł na pue. Dodam, że 500+ pobieram już x czasu, więc to nie było świeżo nabyte uprawnienie.
O matko.. Robią co chcą 🤦‍♀️ Człowiek myśli że dostanie bon turystyczny a musi czekać 6 miesięcy i się jeszcze dopytywać.. 🙈 Masakra jakaś. Zobaczymy jak to u mnie będzie wyglądać 😤 Zadzwonię do nich w poniedziałek 🤦‍♀️ Dziękuje 😃
 
Do zusu czy organizacji turystycznej?
ZUS odesłał mnie do Organizacji Turystycznej. Oni zajmują się cała papierologią na ich str. jest wniosek który wypełnia się i można przez profil zaufany podpisać i wysłać jako pismo ogólne.

Wśród znajomych nie byliśmy jedynymi którzy mieli z nim problem. Może to zbieg okoliczności, ale osoby bezrobotne i samotne nie miały z nim problemu tylko Ci pracujący. Śmiechem żartem może uznali, że skoro człowiek pracuje to sobie tego nie wykorzysta 🤣 i sam zapłaci.
 
ZUS odesłał mnie do Organizacji Turystycznej. Oni zajmują się cała papierologią na ich str. jest wniosek który wypełnia się i można przez profil zaufany podpisać i wysłać jako pismo ogólne.

Wśród znajomych nie byliśmy jedynymi którzy mieli z nim problem. Może to zbieg okoliczności, ale osoby bezrobotne i samotne nie miały z nim problemu tylko Ci pracujący. Śmiechem żartem może uznali, że skoro człowiek pracuje to sobie tego nie wykorzysta 🤣 i sam zapłaci.
Orientujesz sie czy jeszcze mozna skladac wnioski? Jesli tak, to w jaki sposob, skoro na pue nic nie mam 🤨
 
O matko.. Robią co chcą 🤦‍♀️ Człowiek myśli że dostanie bon turystyczny a musi czekać 6 miesięcy i się jeszcze dopytywać.. 🙈 Masakra jakaś. Zobaczymy jak to u mnie będzie wyglądać 😤 Zadzwonię do nich w poniedziałek 🤦‍♀️ Dziękuje 😃
Bon przysługuje tylko dzieciom urodzonym do końca 2021r, więc nigdzie nie musisz dzwonić.
 
Ostatnia edycja:
Orientujesz sie czy jeszcze mozna skladac wnioski? Jesli tak, to w jaki sposob, skoro na pue nic nie mam 🤨
Składałam poprzez pismo ogólne przy pomocy profilu zaufanego a nie pue. Pue to Zus a profil zaufany umożliwia korespondencję z każdą instytucją. Załatwiałam to rok temu.
Widzę, że dziewczyny piszą że Ty nie łapiesz się na bon. Akurat do tego się nie odniosę, bo nie wiem jak z tym jest.
 
Orientujesz sie czy jeszcze mozna skladac wnioski? Jesli tak, to w jaki sposob, skoro na pue nic nie mam 🤨
To Twój ZUS pue nie wygląda tak? Nie masz tych zakładek po lewej?
 

Załączniki

  • Screenshot_20220702-143343_Chrome.jpg
    Screenshot_20220702-143343_Chrome.jpg
    261,3 KB · Wyświetleń: 52
Składałam poprzez pismo ogólne przy pomocy profilu zaufanego a nie pue. Pue to Zus a profil zaufany umożliwia korespondencję z każdą instytucją. Załatwiałam to rok temu.
Widzę, że dziewczyny piszą że Ty nie łapiesz się na bon. Akurat do tego się nie odniosę, bo nie wiem jak z tym jest.
To chyba nie do mnie pisaly. Ja teoretycznie powinnam sie łapać, bo rodzilam w 2021r.
To Twój ZUS pue nie wygląda tak? Nie masz tych zakładek po lewej?
U mnie to wygląda tak:
Specjalnie ustawilam na 500+ zeby pokazac ze nie mam zakladki informacje, którą ponoć powinnam mieć
 

Załączniki

  • Screenshot_20220702_145234.jpg
    Screenshot_20220702_145234.jpg
    69,8 KB · Wyświetleń: 44
reklama
Też nie miałam zakładki. Kontaktuj się z Organizacją powiedzą Ci szczegółowo co i jak. Wypełniałam wniosek i w znacznikach "przypinałam" decyzję o przyznaniu 500+
Zakładkę Polski bon turystyczny dopięli, gdy dostałam odpowiedź o jego przyznaniu. Wcześniej też jej nie było.
 
Do góry