reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bolesne gazy u miesięczniaka

Pomaranczowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Wrzesień 2021
Postów
36
Hej, syn ma skończone 3 mc e. Od poczatku bardzo duzo plakal, malo spal,byl niespokojny. Pozniej zauwazyliamy korelacje z baczkami... jak jadl to juz go prezylo,pozniej wyl dopoki nie usnal i tak w kolko ;( teraz w miare spi w nocy,choc zdarza sie obudzić z placzem
Ale w dzień bywaja dramaty, obudzi sie i jest ok, dzis wcześnie zaczal marudzic bo o 9,wczoraj o 12. Placze i ida mu bąki,czasem sie po tym sie uspokaja, czasem nie. Czasem w ogole baczki nie ida a placze. Później chwile sie pobawi i znow ryk i tak do wieczora az padnie.. czy ktos mial takie problemy z układem trawiennym? Kiedy minelo? Nie wydaje mi sie ze to kolki,kiedys mial ataki placzu od 18 do 23 ale to minelo
.teraz caly dzien poplakuje co chwile a ja nie mam.juz sily :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas wszystkie problemy brzuszkowe (dwoje dzieci ) mijaly po skończeniu 3 Msc, ale były one umiarkowane , konsultowałas sie z pediatra ? Szkoda żeby maleństwo tak sie męczyło , może alergia na mleko ?
 
Córka przez miesiąc miała mleko pepti , z powodu zaparć , potem przesłaliśmy na syneo teraz już ma normalne mm, i u nas to podziałało , brzuszek był niedojrzały i mm „normalne” się niw sprawdziło na początku
 
Hej, syn ma skończone 3 mc e. Od poczatku bardzo duzo plakal, malo spal,byl niespokojny. Pozniej zauwazyliamy korelacje z baczkami... jak jadl to juz go prezylo,pozniej wyl dopoki nie usnal i tak w kolko ;( teraz w miare spi w nocy,choc zdarza sie obudzić z placzem
Ale w dzień bywaja dramaty, obudzi sie i jest ok, dzis wcześnie zaczal marudzic bo o 9,wczoraj o 12. Placze i ida mu bąki,czasem sie po tym sie uspokaja, czasem nie. Czasem w ogole baczki nie ida a placze. Później chwile sie pobawi i znow ryk i tak do wieczora az padnie.. czy ktos mial takie problemy z układem trawiennym? Kiedy minelo? Nie wydaje mi sie ze to kolki,kiedys mial ataki placzu od 18 do 23 ale to minelo
.teraz caly dzien poplakuje co chwile a ja nie mam.juz sily :(
Co mówi pediatra? Synek dostaje jakieś leki?
Proponuję wizytę u gastrologa - z tego co opisujesz to Twój synek bardzo się męczy i trzeba działać - bez lekarza się nie obędzie.
 
Polecam kąpiele w wiaderku (takim specjalnym), pomaga pozbyć się gazów. Jest też takie urządzenie, kateter czy jakoś tak, które niby pomaga, chociaż ja osobiście nie używałam, bo jakoś mnie to nie przekonywało. Ludzie stosują też różne preparaty - probiotyki, espumisan itp. Może być jakaś przyczyna np. nietolerancja laktozy i wtedy można podać odpowiednie środki, ale chyba najczęściej nie da rady określić przyczyny. Generalnie niemowlaki maja taki niedojrzały ten układ trawienny i często podobne problemy :( mój syn gdzieś do 4 miesiąca ryczał bez przerwy, później mu przeszło :)
 
U mnie było podobnie. Miał może 2 tygodnie albo 3 już teraz nie pamiętam nie mógł gazów wypuścić i załatwić się. Jak o 22 zaczął płakać to przestawał o 24 zaznaczę że wtedy nie wiedziałam od czego tak płacze i nosiłam go z mężem na zmianę przy czym przy piersi się uspokajał tylko na chwilę i rano była powtórka póki nie znalazłam po czym mogłoby mu ulżyć. Położna kazała odstawić witaminę d na kilka dni i przeszło. Po tym incydencie zmieniłam witaminę na inną po której ciągle chciał jeść, wymiotował i też miał problem ze spaniem to po konsultacji z pediatra zmieniła mi witaminę na taką bez tego olejku bo niektóre są na bazie olejku i to mogło podrażniać układ pokarmowy dziecka. Od tamtej pory mam witaminę na bazie wody i problemy znikły 😉 Nie twierdzę że może być u Pani również problem z witaminą ale u mojego syna to był powód takich sytuacji 😉
 
reklama
Dajemy debridat i espumisan, jesteśmy juz na nutramigenie puramino,kateter niewiele pomaga... sprawdze to wiaderko
 
Do góry