reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

A i jeszcze jedno ja w zimie nie lubiłam być w ciąży bo wogóle z brzuszkiem nie mogłam się pokazywac bo był nie widoczny ;-) i długo wszyscy się dziwili ze jesetm w ciąży bo wszystko długo było zakryte.
 
reklama
Wreszcie uporałam się z dolegliwościami z moimi dziasłami. Całą ciąże był spokój, a teraz na samą końcówkę zaczeły mi krwawić, pękać, boleć, strasznie uciążliwe uczucie...ale to już za mną:-) Jakby któraś miała podobny problem, to niech spokojnie do mnie pisze. Przetestowałam chyba wszystkie sposoby, czy specyfiki, które są dopuszczane w ciąży, naturalne, ziołowe i poprostu łagodne, polecane przez lekarzy i w końcu pomogło:tak:
 
Iguana - pisz - bo ja mam od jakiegos czasu problem z krwawiącymi dziąsłami. Fakt - nie bolą jakos strasznie - ale to krwawienie podzcas mycia zębów - jeszcze takiego nie widziałam :szok: Co Ci pomogło?
 
Na krwawienie dziąseł bardzo pomogła mi pasta Lacalut Activ (taka biało-czerwona tubka), bo jest kilka typów tej pasty, w tym sensitive na wrażliwe zęby, ale to właśnie activ okazała się najlepsza. A w dodatku smarowałam ranne dziąsła takim żelem z wyciągiem z szałwii Aperisan Gel, bo płukanie samą szałwią znacznie słabiej pomagało.

A na samą infekcję dziąsła (bow jednym miejscu to już nie krwawiło, tylko dość mocno bolało) przepisał mi dentysta płyn do płukania Perio Aid, 2x dziennie, ale można nim płukać tak 1,5-2 godzin po myciu zębów pastą, bo podobno pasta znacznie osłabia działanie płynu. Płyn okazał się też trafem w 10-tkę, bo choć kuracja trwała tydzień to infakcja została pokonana:-)

Wszystkie wymienione środki można dostać bez recepty.
 
Dziewczyny a Wy tez tak macie, ze czasami na bieliznie pojawia Wam sie taki bialy sluz? Ja niedawno poszlam sobie do WC bo cos mi mokro bylo... a tu patrze i takie cos jest... Marwie sie... :-(
 
Biały i przeźroczysty śluz jest normalną rzecza zarówno w ciąży jak i nie, chyba że jest konstystencji "serkowatej" to oznacza prezważnie infekcje
 
Tak, białe i przezroczyste upławy to normalne zjawisko w ciąży, oczywiście jeśli nie pieką i nie swędzą. W wersji serkowatej to infekcja, drożdżak (candida), też popularne w ciąży, ale to już trzeba podleczyć.
 
reklama
może głupie pytanie, ale mam dylmat czy któraś dziewczyna stosowała czopki glicerynowe przed CC?? ja mam cc jutro i się zastanawiam czy sobie zaaplikować tak dla "świętego spokoju" tylko na opakowaniu jest napisane stosować na noc, rezultat po 15-60 minutach, no to bez sensu mi na noc chyba stosować chyba rano nie?? na IP mam byc na 8, więc rano zdążę
 
Do góry