reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BÓL!!!pleców w ciąży

termofor albo worki żelowe które można podgrzewać w mikrofali..
Słyszałam aby tylko kocem elektrycznym nie rozgrzewać tego.

Ja miałam okropny problem z kościa ogonowa tak ze nie moglam chodzić, nacisk na nerwy. Rozwiązanie:odpoczynek i ciepłe okłady.,
 
reklama
Witam
Jestem w 21 tygodniu ciąży,od dwóch tygodni dokucza mi ból pleców,dzisiaj osiągnał chyba swoje apogeum.Od kilku dni jestem na zwolnieniu lekarskim, mój lekarz stwierdził że jest to zwiazany z powiekszającym sie płodem, prok temu mialam przeciazenie ukladu miesniowego odcinka ledzwiowo krzyzowego.Na codzien nie moge funkcjonowac normalnie, nie ma pozycji ktora umozliwia mi odpoczynek dla plecow w kazdej mnie one bardzo bolą, równiez w nocy nie m oge spac, jestem wyczerpana.Czy moze któras z was miala podobne dolegliwosci w ciazy i jak sobie z tym poradzilyscie, prosze o informacje i pomoc.dziekuje i pozdrawiam
next

Ja byłam u ortopedy po poradę:

- po pierwsze nie przemęczać , nie dźwigać nie ćwiczyć
- pozycja w której kręgosłup odpoczywa to taka z nogami w górze, nie żałować sobie poduszek aby się poobkładać :-)
- basen z hydromasażem czynu cuda :-)
 
Witam, jestem w 26 tygodniu ciazy i od 2 miesiecy męczy mnie straszny ból dolnej części kręgosłupa w okolicach kosci ogonowej,najgorzej jest w momencie wstawania z pozycji leżącej a o szybkim zrobieniu kroku i stąpnięciu na nogę wogóle nie ma mowy.Lekarz polecił mi tantum żel ,ale jeszcze nie miałam okazji go nabyć,zato balsam ziołowy Kur-A-San:-) okazał sie wybawieniem.Polecam!
 
Dziewczyny!
Po pierwsze jednoczę się z Wami w bólu i każdej z nas życzę WIELKIEJ ULGI.

Ja jestem w 7 miesiącu, od dwóch tygodni leżę w łóżku i staram się unikać jakichkolwiek gwałtownych ruchów. Boli mnie najczęściej w odcinku krzyżowym, a ból promieniuje przez pośladek, aż do uda. Utrudnia chodzenie, szczególnie po schodach :/
A ogólnie czasem cały kręgosłup boli mnie do tego stopnia, że nie tylko mam ochotę zaryczeć się na śmierć, ale także pojawia się we mnie istna żądza mordu :)
Muszę leżeć szczególnie, że często twardnieje mi brzuch. Zaczynam wpadać już w depresję ;(
 
klauduśka ja teraz kończe 8 miesiąc i mi własnie teraz przeszło..:tak: chodź nie chodze za dużo bo mały jest nisko już.
Będzie dobrze:tak:

Ja miałam takie uciski na nerwy ze chodzić nie mogłam, w sensie takim że stawałam na nogi i nagle upadałam bo nogi odmawiały mi posłuszeństwa:-( potem przeszło ale spacerów już dawno u mnie nie ma.:-(
 
reklama
Ja mam dokładnie to samo co klauduśka. Zaczęło się 3 tygodnie temu. Myślałam że jak będę leżeć i zupełnie nic nie robić to samo przejdzie. Niestety to nie pomogło. Dopiero 4 dni temu byłam u lekarza. Powiedział mi że to przez ucisk na nerw. I zalecił basen. Wczoraj byłam po raz pierwszy. 30 minut spokojnego pływania żabką i na plecach. Jak wyszłam z basenu to ledwo doszłam do szatni i myślałam że "umrę", tak bolało. Ale za mniej więcej trzy godziny ból przeszedł i odczuwałam tylko lekkie kłucie w nodze jak chodziłam. I dzisiaj znowu basenik. Mam tak zamiar codziennie dopóki mi całkowicie nie przejdzie. Tak więc naprawdę polecam basen na ból kręgosłupa. Czyni cuda:-p.....przynajmniej w moim przypadku:-)
 
Do góry