reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć!

Ja dzisiaj mam mega chrypkę! Nie boli mnie gardło, nie mam kataru, tylko paskudną chrypkę(mąż twierdzi, że to przez klimę w aucie). Byłam w aptece i pytałam czy mogę coś na nią łykać. Niestety usłyszałam, że nic! Znacie jakieś domowe sposoby na chrypkę????

Wczoraj dostaliśmy w końcu kołyskę dla Małej. Zamówiliśmy kolor miodowy, bo takie mamy meble, ale niestety ma ciemniejszy odcień. No ale kołyska jest urocza:-)!!! Super bezpieczna kołyska dla Ciebie i dziecka HIT (1610556262) - Aukcje internetowe Allegro

U nas dzisiaj pogoda paskudna, a mamy jechać do ciotki na grilla. No cóż będę siedzieć w domu, bo na ogródek z tą chrypką nie wyjdę. To mój pierwszy grill w tym roku- mam ogromną ochotę na kiełbaskę z grilla!!!!

Jeżeli chodzi o ilość wód płodowych to mój gin zawsze mówi tylko, że ilość wód ok. Nigdy nie podaje ilości ani takich oznakowań!
 
reklama
czesc dziewczynki jezeli chodzi o wody to mi tez lekarz mowi ze ilosc wod prawidlowa. olenka kolyska naprawde super :-) dziewczyny wczoraj wieczorem co mi sie przytrafilo to :szok: wieczorem podnioslam sie z lozka tylko po to aby dac buziaka na dobranoc malz ktory walczy obok w pokoju z remontem. wlazlam na kabel i jak nie polecialam ..... dobrze ze padlam na kolana i zdazylam wystawic rece do przodu ktorymi sie zatrzymalam i nie uderzylam brzuchem w podloge :crazy: ale sie strachu najadlam !!!!! ale mysle ze gdyby cos sie mialo stac to od razu ... mowie Wam ostatnio jestem taka sierota !! niedosc ze wszystko leci mi z rak to jeszcze potykam sie o wlasne nogi!!!
 
Hej dziewczyny,

Trochę mnie na forum nie było, ale wszystko przeczytałam :) W środę byłam u gina i tak jak 2 tygodnie brałam Luteinę+ Nospę Forte, tak teraz przepisał mi Fenoterol 3x1 + Isoptin 1/2x2, bo skurcze ciągle miałam (b. dużo w ciągu dnia) i coś mnie tam kłuje.

misza, a czemu lekarz kazał ci odstawić fentorel, wcześniej jak długo go brałaś? Ja wolałabym się nie faszerować lekami, zwłaszcza, że nie do końca wiadomo, czy to jest bezpieczne...

mama Kubka, uważaj na siebie! wszystkie ciężarówki to niezłe łamagi, ja to też biję wszelkie rekordy w niezdarności :) mąż się ze mnie tylko śmieje :)
 
mamaKubka - ty uważaj na siebie dziewczyno!!! u mnie niestety tez jest straszna nieporadność, już nie biore się za ręczne mycie naczyn, a juz na pewno wykluczone ich wycieranie. Wszystko leci i sie tlucze :-(

mondy - ja tez jestem alergikiem, na cholerna brzoze (na szczescie juz to za mna). Niestety w tym czasie umowic sie do alergologa graniczy z cudem, wiec poszlam do domowego. Kobieta przy mnie otwarła książkę leków i czytała co można brać w ciąży a czego nie. Zyrtec absolutnie przeciwwskazany!!! W zeszłym roku (jak nie byłam jeszcze w ciazy) alergolog zapisal mi Telfast i to niby mozna brac w razie koniecznosci w ciazy. No to skoro mi to wczesniej pomagalo to teraz domowy tez mi to zapisal. Dwa dni pozniej mialam umowiona prywatna wizyte u lekarza (tylko na konsultacje) i powiedzial ze Zyrtec i duzo wapna. Koles jest profesorem , wiec stwierdzialam ze nie moze sie mylic. Tak tez wziełam. Od następnego dnia dostałam strasznych skurczy (był to 33 tydz) strasznie sie wystraszyłam, bo skurcze sie coraz bardziej nasilaly. To byla wielka sobota - dopiero w czwartek po świętach spotkałam się z moim lekarzem prowadzącym i strasznie mnie zwyzywal że cokolwiek brałam. Nie wolno i koniec. Od razu wszystko odstawiłam, dopiero po dwóch dniach przeszły mi te skurcze. I niestety przez następne dwa tygodnie szczelnie zamknęłam się w domu i nie wychodziłam na dwór w ciągu dnia (tylko wieczorem).

Także zanim cokolwiek weźmiesz skonsultuj to z kilkoma lekarzami, bo tak na prawdę każdy mówi coś innego, a efekt może spowodować jakies komplikacje (jak u mnie)
 
agrawa, dzięki, trudno zatem, nie będę nic brać, lepiej faktycznie w 4 ścianach się przemęczyć niż zaszkodzić dzieciaczkowi. Ewentualnie podpytam o samo wapno - w piątek mam wizytę, wytrzymam. Mnie uczula kilka roślin, z reguły cały czerwiec i lipiec. Nie chcialabym tylko, aby to kichanie miało wpływ na szyjkę.

kremka, kołyska super, duża jak łóżeczko!
W piątek skończyliśmy składać i nasze łóżeczko, brakuje tylko przewijaka i .....miejsca w pokoiku ;-). Teraz jeździmy meblami i szukamy odpowiedniego ustawienia.

Dzisiaj super pogoda, ale ja leżę. Wczoraj zaszalałam, byliśmy na pizzy i w sklepie (kupiłam jeszcze kilka większych bodziaków, bo chyba rozmiar 56 na długo nie starczy, o ile w ogóle :) ). I kosmetyki dla Małego.
W nocy obudził mnie dziwny ból brzucha, ale nie wiem, czy od łażenia, czy od złej pozycji - nogi miałam wysoko na mężu. Oczywiście, wyobraźnia w nocy pracuje na zwiększonych obrotach, więc już widziałam siebie jak rodzę :-D. Dzisiaj jednak wolę odpoczywać.
 
hej Baloniki!!!

ale mam zwariowany weekend. wczoraj goscie z dwójka diabełków zamiast dzieci. Normalnie tornado przeszło mi przez mieszkanie. Przywieżli ciuszki po swojej córci i 3/4 z nich wyrzuciłam do splaenia takie były zniszczone. Kurcze ja nie wiem ze ludzie sie nie wstydza czego takiego oddawac komus innemu. Ja bym sie chyba ze wstydu spaliła jakbym miaął komus takie ciuszki oddac. no ale cóz sa ludzie i ludziska. Dzis wyprawiłam małża na komunie mojej chrzesnicy, zły chodził jak osa, bo sam musiał jechac. mnie tez troche szkoda, no ale Niuńka ważniejsza i ryzykowac nie bede, bo to nie dosc ze trzeba wejsc na 3 pietro, to jeszcze cały dzien na siedząco - nie dałabym rady i nie chce jeszcze mocniej obciążać szewka, takze zostałam w domku. Czekam własnie na kolejnych gosci.

krenka
na chrypke nic szczególnie nie przychodzi mi do glowy, moze spróbuj tantum verde - on co prawda jest na bol gardła, ale moze zadziała. a i kołyska przecudna!!
mama kubka kurcza kobitko dobrze, ze te rece wystawiłas i nie poleciałas na brzuszek, uwazaj na siebie:*
kremka moze to i dobrze ze zmienił ci leki, na pewno wie co robi.
mondy współczuje tej alergii, wyobrazam sobie jak to moze zatruc życie. Odpoczywaj po wczorajszych zakupach. a i oczywisice jak pokoik bedzie gotowy wrzucaj nam tu foto:)

miłej niedzieli!!!
 
Ostatnia edycja:
Mondy zapytaj lekarza o to wapno, chociaż mi lekarz prowadzący powiedział, że wapno jest skurczogenne i też kazał mi odstawić :-(
 
Witajcie!

Ale wczoraj miałam skurcze, myślałam, że urodzę. Leżałam na każdym boku, siedziałam, jadłam fenoterol i no-spę, a te cholery odpuścić nie chciały. Tak silnych chyba jeszcze nie odczuwałam. Już chciałam się brać za pakowanie torby, na szczęście dzisiaj póki co ok. Jednak postanowiłam, że muszę się zapakować do końca tego tygodnia, wczoraj mnie nieźle postraszyło.

maqnio, tak to jest z niektórymi, że wydaje im się, że byle co dadzą byle było i dobry uczynek zapisany. Sama tego unikam, przekazuję tylko dobre jakościowo rzeczy i ładne, ewentualnie starsze, ale niezniszczone do PCK dla tych najbiedniejszych.
Dostałam kilka toreb z ciuchami dla Matiego od koleżanki z pracy po jej synach - ale te są naprawdę śliczne!

Pokoik wstawię, gdy tylko będzie gotowy - na razie tam ciągle burdelik.
W ramach dobrej pogody i przygotowań - piorę torby.

Miłego dnia Wam życzę :-).

PS Wyczekany, kociatka, co tak cichutko ???
 
reklama
Mondy to nieźle się musiałaś nastraszyć. Dobrze, ze przeszło a torbę ja tez juz częściowo spakowałam i okazało się, ze jest za mała
mi pranie wieszają chłopaki. Wyciągam z pralki i składam do miski a oni jak wracają rozwieszają. Ja jak tylko podniosę cos nawet lekkiego zaraz mi brzuch twardnieje mocno i boli. Czasem wieszam po kilka sztuk jak długo musze czekac na nich. ja tez piorę torbę bo tamta okazała się za mała


Ja tylko wstałam od razu do Pola, ze chcę na basen. Mamy na przeciwko domu. Były 3 osoby i my:-)Wróciłam bez opuchlizny i taka zrelaksowana.......Dopiero jak wychodzi się z wody to czuje się ten ciężar brzuszkowy. A jest co nosić. Mam +10kg, oczywiście z zatrzymaną wodą, bo jak schodzi to koło 8,5.Basen to dla mnie błogosławieństwo. Cieszę się, że nie mam żadnych kłopotów z bakteriami bo moge spokojnie z niego korzystać całą ciążę.Oczywiście tylko rekreacja, leżę sobie i pluszczę się albo na plecach pływam delikatnie:-)

Upał.
 
Do góry