reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Wystarczy świstek z zaleceniami od lekarza albo ze szpitala :) ogólnie każdy ginekolog może wystawić niezależnie czy jest prowadzący czy nie i to bez papierka. Mi lekarka mówiła, że luteina po 34tc już nic nie daje, zazwyczaj podaje się ją dłużej ale tylko dlatego, żeby oszukać psychikę bo w ten sposób czujemy się bezpieczniej
To chyba u mnie to dobrze zadziala na psychike..
 
Dziewczyny to Wy bierzecie nospe doraznie czy na stale?
Nie boisz się tak obciążać stale organizmu lekiem? 😯 Mi lekarz po wyjściu ze szpitala powiedział, że tylko doraźnie, jak poczuję, że twardnienie wywołuje duży dyskomfort. Swoją drogą i tak nie pomagało.
Twardnienie (skurcze BH) łatwo rozpoznać - dotykasz brzucha i czujesz, że macica jest twarda bardzo, a cały brzuch robi się jakby spiczasty. Nic nie boli, tylko czuć dyskomfort. Jak się dziecko wypina to inaczej, a jak napięty od wzdęcia to też zupełnie inaczej. Na nic z tych rzeczy nospa nie pomaga niestety.
 
Dziewczyny to Wy bierzecie nospe doraznie czy na stale? Jak z luteina? Ja mam luteine do jutra i nie wiem pislalm do swojej to zeby brac po 1x3 i w razie potrzeby nospe, to jej napisalam ze ze nospe biore 3x1..luteiny i tak mi starczy do jutra..to juz nie wiem jak z tą nospa w koncu...jakos w tych ostatnich 2 miesiącach nie czuje sie dobrze "zaopiekowana" [emoji20] wiem ze urlopy itp. Dobrze ze chociaz dziś mam usg w celu sprawdzenia komory mózgowej i mam nadzieje ze wszstko dobrze sprawdzi i bede spokojniejsza..moze poprosze go tez o spr.szyjki bo chyba przez usg przez brzuch tez cos widac [emoji2368] moze tez poprosze o przepisanie Luteiny ale watpie czy siw zgodzi jak nie jest lekarzem prowadzacym... Zycze Wam milego Dnia[emoji8][emoji8]
Ja biorę doraźnie jak czuję potrzebę, jak brzuch twardnieje kilka razy w krótkim czasie i powoduje dyskomfort. Zauważyłam, że dzieje się tak wtedy kiedy więzadła się rozciągają i bolą pachwiny. Tak miałam wczoraj, cały dzień w łóżku i no spa, dzisiaj już ok :)
A co do luteiny, jak masz ją dalej brać, może w aptece ci pożyczą i oddasz receptę jak będziesz na kolejnej wizycie u lekarza prowadzącego?
 
Nie boisz się tak obciążać stale organizmu lekiem? 😯 Mi lekarz po wyjściu ze szpitala powiedział, że tylko doraźnie, jak poczuję, że twardnienie wywołuje duży dyskomfort. Swoją drogą i tak nie pomagało.
Twardnienie (skurcze BH) łatwo rozpoznać - dotykasz brzucha i czujesz, że macica jest twarda bardzo, a cały brzuch robi się jakby spiczasty. Nic nie boli, tylko czuć dyskomfort. Jak się dziecko wypina to inaczej, a jak napięty od wzdęcia to też zupełnie inaczej. Na nic z tych rzeczy nospa nie pomaga niestety.
Boje sie ale coz moge zrobić jak mam takie zalecenia od lekarza..jakbym byla w pozniejszym tyg.to by bylo inaczej🤷‍♀️ nigdy nie bylam i nie jestem za braniem tylu lekow...
 
reklama
Do góry