reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Kobietki zapytam was bo wy doświadczone w szyjkach najbardziej, w 21 tygodniu miałam szyjkę 35mm a teraz od soboty mam bardzo często twardnienie brzucha nieraz takie aż dyskomfort, delikatny ból jakby czuje. Dziś 29+2 a szybka ma 30mm, cały ten czas biorę 2x100mg luteinę a jednak coś się skróciła [emoji1745] wg was jak to wygląda?
A co na to Twoj lekarz? 😉
 
reklama
Że to bardzo nie dobrze że zaczął mi twardnieć brzuch, mam się obserwować i jakby mnie coś niepokoiło to mam przyjeżdżać na ktg bo może mam już delikatne skurcze.. tym bardziej że poprzednia ciążę straciłam w 16 tygodniu, a teraz właśniej zastanawiam się jaka jest granica, różnica pomiędzy skurczem a twardnieniem, boje się że to przeocze i nie zareaguje w porę [emoji1745] ogólnie brzuch spina mi się kilkanaście razy na dzień i w różnych sytuacjach, czasami wystarczy że zmienię pozycję leżenia np z boku na bok i już twardy, czasami siedzę jem i stwardnieje, czasem jak leżę i wstanę to od razu kamień.. nie ma reguły. Pociesza mnie fakt że mały waży już 1600g ale niestety jest główka do góry, ułożenie pośladkowe. Czy na tym etapie ciąży czyli 29+3 jest możliwe że on się jeszcze przekręci? Wgl z USG mały wychodzi że ma 31+2, termin porodu z 30 czerwca na 17 czerwca się teoretycznie przesunął, pytałam lekarza czy mały się urodzi duży skoro waży już tyle ale powiedział że raczej normalny taki sredniaczek [emoji1745]
A co na to Twoj lekarz? [emoji6]
 
Że to bardzo nie dobrze że zaczął mi twardnieć brzuch, mam się obserwować i jakby mnie coś niepokoiło to mam przyjeżdżać na ktg bo może mam już delikatne skurcze.. tym bardziej że poprzednia ciążę straciłam w 16 tygodniu, a teraz właśniej zastanawiam się jaka jest granica, różnica pomiędzy skurczem a twardnieniem, boje się że to przeocze i nie zareaguje w porę [emoji1745] ogólnie brzuch spina mi się kilkanaście razy na dzień i w różnych sytuacjach, czasami wystarczy że zmienię pozycję leżenia np z boku na bok i już twardy, czasami siedzę jem i stwardnieje, czasem jak leżę i wstanę to od razu kamień.. nie ma reguły. Pociesza mnie fakt że mały waży już 1600g ale niestety jest główka do góry, ułożenie pośladkowe. Czy na tym etapie ciąży czyli 29+3 jest możliwe że on się jeszcze przekręci? Wgl z USG mały wychodzi że ma 31+2, termin porodu z 30 czerwca na 17 czerwca się teoretycznie przesunął, pytałam lekarza czy mały się urodzi duży skoro waży już tyle ale powiedział że raczej normalny taki sredniaczek [emoji1745]
Myśle, ze ma jeszcze dużo czasu żeby się przekręcić.
 
reklama
Do góry