reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Kurde to ja już nie wiem jak pobierać te próbki 😐 wprawdzie mocz był wieczorny, ale powiedziano mi, że to nie ma większego znaczenia. Podmyłam się porządnie, osuszyłam, pobrałam środkowy strumień do jałowego pojemnika ... co jeszcze? Co mnie w takim razie boli jak nie pęcherz 😑 napisałam do mojego doktorka, ale on się w czwartki kształci to pewnie odpisze wieczorem albo jutro.
Kochana nie pobieramy próbki wieczornej, probka moze miec kolo 2h inaczej namnazaja sie w niej bakterie
Tak jak mówisz podmywamy sie, osuszamy srodkowy strumien z daleka pojemnik aby nie dotknąć ścianek przy siusianiu
 
reklama
Ja wczoraj usłyszałam, że krótka szyjka po 20tc to szyjka nie dłuższa niż 15mm, wcześniej czytałam też o tym w różnych źródłach i słyszę notorycznie że 25 mm to szyjka dobra, interwencje dopiero poniżej tej wielkości. Odchodzi się też od szwów profilaktycznych bo robią więcej szkód niż pożytku. Mam wrażenie, że z tymi szyjkami to oni cały czas "eksperymentują"
Moj Lekarz powiedział np w 25tyg ze martwilby sie gdyby szyjka miala 2cm
Moja ma poki co 3cm ale wizyta za 1.5tyg i pewnie będzie krótsza
Tak więc roznie lekarze podchodzą 🤷‍♀️ jedni panikuja przy 2.5 inni dopiero przy wartościach poniżej
 
Kochana nie pobieramy próbki wieczornej, probka moze miec kolo 2h inaczej namnazaja sie w niej bakterie
Tak jak mówisz podmywamy sie, osuszamy srodkowy strumien z daleka pojemnik aby nie dotknąć ścianek przy siusianiu
Ale to było w szpitalu, więc ja im siuśki dałam o 19.00 a o 22.00 już był wynik. W domu to wiadomo, że zawsze rano
 
Ojjej!!! W szpitalu do końca ale czemu? Przecież z pessarem możesz lezec a domu, czy to przez wielowodzie?
Ponieważ wielowodzie powoduje u mnie skurcze macicy... w pewnym momencie i krążek może poleciec. Całe szczęście, ze mam zrobione badania prenatalne to choć wiem, ze wielowodzie nie jest spowodowane wadami dziecka
 
Ponieważ wielowodzie powoduje u mnie skurcze macicy... w pewnym momencie i krążek może poleciec. Całe szczęście, ze mam zrobione badania prenatalne to choć wiem, ze wielowodzie nie jest spowodowane wadami dziecka
W szpitalu nie jest najgorzej :) przeważnie na patologii są przemiłe położne. Codziennie Cię kontrolują, cokolwiek Cię niepokoi od razu zgłaszasz. Ja tam czuję się w szpitalu dość komfortowo 😜 codziennie posłuchasz dzidziusia, nie musisz się interesować co na obiad czy kolację 😜 wpadasz w fajny rytm, zawsze można kogoś poznać fajnego bo tam się często pqcjentki zmieniają ... wiem, że teraz w większości miejsc nie ma odwiedzin, ale na prawdę da się to przeżyć, jest telefon, internet.
 
W szpitalu nie jest najgorzej :) przeważnie na patologii są przemiłe położne. Codziennie Cię kontrolują, cokolwiek Cię niepokoi od razu zgłaszasz. Ja tam czuję się w szpitalu dość komfortowo 😜 codziennie posłuchasz dzidziusia, nie musisz się interesować co na obiad czy kolację 😜 wpadasz w fajny rytm, zawsze można kogoś poznać fajnego bo tam się często pqcjentki zmieniają ... wiem, że teraz w większości miejsc nie ma odwiedzin, ale na prawdę da się to przeżyć, jest telefon, internet.
Jak mus to mus. W domu tez leżałam. Szkoda mi tylko 3 letniego synka, który został w domu ... ten brak odwiedzin jest najgorszy ☹️
 
reklama
Jak mus to mus. W domu tez leżałam. Szkoda mi tylko 3 letniego synka, który został w domu ... ten brak odwiedzin jest najgorszy ☹️
No tak jak jest mały w domu, to ciężko się z nim rozstać. A chodzi do przedszkola? Teraz te videorozmowy są świetne, możesz się z nim jednak codziennie widzieć w pewien sposób, przeczytać bajkę na dobranoc. Trzymam kciuki żeby czas szczęśliwie i szybko leciał ✊✊
 
Ostatnia edycja:
Do góry