reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cięższy jest poród jak się tak lezy. Ja nie miałam sily małej wypchnac dlatego były na koniec komplikacje. Bynajmniej tak mi sie wydaje :p
Wlasnie wiem, bo jak urodziłam pierwsze dziecko to później leżałam 2h i nie miałam siły wstac, a porod był i tak ekspresowy. Tyle że wtedy w ogóle nie chodziłam, wstawałam tylko do toalety. Kondycja jest ważna do porodu, dlatego teraz więcej chodzę, skoro mam taką możliwość, bo szyjka jeszcze jest :-)
 
reklama
A ja dzisiaj skończyłam 36 tc[emoji3] kurde od 3 dni brzuch twardy parcie na odbyt, a na ktg jeden skurczyki się zapisał[emoji23] tragedia....co jade do lekarza albo na ktg to się wszystko uspokaja ehh....
Tylko tętno młodego oscyluje ok 150[emoji848] lekarka z izby stwierdziła, że to przez liczne ruchy, ale sama już nie wiem, bo te przepływy mam powyżej górnej granicy ehh...idę we wtorek do swojego gin i zobaczymy.
 
Wlasnie wiem, bo jak urodziłam pierwsze dziecko to później leżałam 2h i nie miałam siły wstac, a porod był i tak ekspresowy. Tyle że wtedy w ogóle nie chodziłam, wstawałam tylko do toalety. Kondycja jest ważna do porodu, dlatego teraz więcej chodzę, skoro mam taką możliwość, bo szyjka jeszcze jest :-)
No to pewnie chodz korzystaj akurat taka ladna pogoda :)
Ja gdybym wiedziala to tez bym lazila wiecej ale w sumie pod koniec ciazy to ciezko chodzic eh :p ja w nocy po porodzie zemdlalam jak poszłam do toalety i zbierali mnie z ziemi. :o.
 
A ja dzisiaj skończyłam 36 tc[emoji3] kurde od 3 dni brzuch twardy parcie na odbyt, a na ktg jeden skurczyki się zapisał[emoji23] tragedia....co jade do lekarza albo na ktg to się wszystko uspokaja ehh....
Tylko tętno młodego oscyluje ok 150[emoji848] lekarka z izby stwierdziła, że to przez liczne ruchy, ale sama już nie wiem, bo te przepływy mam powyżej górnej granicy ehh...idę we wtorek do swojego gin i zobaczymy.
Ze niby za duze ? Czy za małe ? Nie lubią na KTG jak nie ma ruchów i za długo utrzymuje się np 140 bez skokow i wtedy trzeba powtarzac albo bujają brzuchem polozne heh. Jak dla mnie tetno spoko u Twojego malego :)
 
Ze niby za duze ? Czy za małe ? Nie lubią na KTG jak nie ma ruchów i za długo utrzymuje się np 140 bez skokow i wtedy trzeba powtarzac albo bujają brzuchem polozne heh. Jak dla mnie tetno spoko u Twojego malego :)
Za duże...bo prawie przez pół godziny takie było. A bywały momenty że dochodziło do 190 podczas ruchów....
 
Za duże...bo prawie przez pół godziny takie było. A bywały momenty że dochodziło do 190 podczas ruchów....
Ale 150 jest dopuszczalne nawet bardzo... Ja w szpitalu cały zapis miałam raz od 150-160 i przy ruchach do 190 tez parę razy to płakałam jak mnie odlaczyli ze może ma cos z sercem ale uspokoil mnie i lekarz i położne ze tak moze byc i nawet musi byc skaczące te tętno.. może akurat mały nie spał tylko sie wiercil wystarczy ze ruszy nozka a Ty nie czujesz tego i juz skacze. Byłam panikara największa na oddziale że po kazdym zapisie każdą kreseczke omawialam z lekarzami.. Pewnie mieli mnie juz dość nie ma co sie stresować serio. Gdyby faktycznie bylo zle to od razu skierowanie do szpitala :p aaa na ostatnim ktg mialam zapis przez 30 min 135-140 i kazal mi doktor zrobic po 2 godz znowu bo nie podobało mu się ze nie skakalo :D
 
Dziewczyny może Wy mi doradzicie ,może któraś tak miała ? ma 32+1 lekarz kazał mi kupić anty d i przyjąć zastrzyk ,bo mam krew minus a mąż plus ,czy w tym tyg to jest sens ?mój organizm nie wytwarza przeciwciał
 
Ja miałam podana imunoglobuline (bo o tym mowa tak? ) W 28tyg to się chyba właśnie jakoś tak podaje między 28 A 32 czy 34 ja tego co kojarzę profilaktycznie, z tym, że mi.podsno to w szpitali, za darmo.
Druga dostałam po porodzie , bo 1 z bliźniaków miał grupę krwi męża, A drugi moja.
Dziewczyny może Wy mi doradzicie ,może któraś tak miała ? ma 32+1 lekarz kazał mi kupić anty d i przyjąć zastrzyk ,bo mam krew minus a mąż plus ,czy w tym tyg to jest sens ?mój organizm nie wytwarza przeciwciał
 
reklama
Do góry