reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Skrocona szyjka od infekcji? To mozliwe? Ciekawe, bo ja mam i nic mi nie mowila. Globulki oprzepisala, ale mam brac jak beda objawy. Ja mam czesto infekcje.
Zależy od infekcji. Grzybica sama w sobie chyba nie wpływa bardzo na szyjkę, ale zawsze to dyskomfort i trzeba kolejne leki dopochwowe aplikować. Natomiast niektóre bakterie bywają groźne i mogą doprowadzac do porodu przedwczesnego, znam kilka takich przypadków. Dlatego robi się posiewy.
 
reklama
Zależy od infekcji. Grzybica sama w sobie chyba nie wpływa bardzo na szyjkę, ale zawsze to dyskomfort i trzeba kolejne leki dopochwowe aplikować. Natomiast niektóre bakterie bywają groźne i mogą doprowadzac do porodu przedwczesnego, znam kilka takich przypadków. Dlatego robi się posiewy.


Ja mam grzybice, ale to juz ktorys raz. Pewnie tak, mi chyba bardziej chodzilo o grzybice wlasnie czy ona wplywa na skracanie szyjki.

A ja w czw. ide na NFZ po skierowanie na immunoglobuline, ciekawe czy dostane. Ma ktoras jakies doswiadczenie w tej kwestii?
 
Ja jestem po wizycie. Szyjka skróciła się z 28mm do 22, ale wszystko jest ładnie zamkniete i biorąc pod uwagę 34tc jest naprawdę nieźle. W porownaniu do pierwszej ciąży jest duuużo lepiej, także teraz cel 36tc :)
Super to dobra wiadomość :) dotrzymacie napewno do końca !:) pozdrawiam
 
Straszne mam poczucie wybrakowania jako kobieta. Brak przyczyny dlaczego ta moja szyjka jest taka do dupy. Nigdy nie miałam żadnych zabiegów, które mogłyby ją osłabić, budowa w porządku, cytologia również. Przed tą ciążą miałam nadzieję, że zostanę zakwalifikowana do TAC, niestety się nie udało. Zapewniono mnie, że szew wystarczy. Gdyby nie wsparcie psychicznie męża, pewnie już dawno bym się wysypała. Jak sobie pomyślę co przeżyłam przy poprzedniej stracie, to ogarnia mnie straszna panika, a to też na pewno nie pomaga.
A możesz powiedzieć coś więcej o kwalifikacji na TAC?
 
Ja już bez pessaru. Główka przyparta, szyjki brak, rozwarcie na centymetr. Czekam na ktg
Uuu...pisz jak się akcja będzie rozwijać[emoji3] a skurcze czy coś masz? Zostajesz w razie w w szpitalu czy do domku??

Ja jak narazie też w dwupaku[emoji3] dzisiaj 33+4...w piątek okazało się że mam lekkie rozwarcie wewnętrzne , ale szyjka nadal 1,9[emoji39] ale po tych sterydach jakaś spokojniejsza jestem, że w razie porodu młody już duży i da radę sam oddychać[emoji3059]
Lekarz mi wróży, że urodzę w 35-36 więc się z nim założyłam że wytrzymam do 38[emoji23] zobaczyny hehe
Filip w piątek ważył 1970g +/- ...
 
Uuu...pisz jak się akcja będzie rozwijać[emoji3] a skurcze czy coś masz? Zostajesz w razie w w szpitalu czy do domku??

Ja jak narazie też w dwupaku[emoji3] dzisiaj 33+4...w piątek okazało się że mam lekkie rozwarcie wewnętrzne , ale szyjka nadal 1,9[emoji39] ale po tych sterydach jakaś spokojniejsza jestem, że w razie porodu młody już duży i da radę sam oddychać[emoji3059]
Lekarz mi wróży, że urodzę w 35-36 więc się z nim założyłam że wytrzymam do 38[emoji23] zobaczyny hehe
Filip w piątek ważył 1970g +/- ...
Mi też doktor mowil odkad pamiętam ze ur. Wczesniaka :p a tu cisza a 17.07 termin hehe
Ladny juz tydzień masz :) i wagę rowniez
Moja kluska 3400 wazy. Glowa w kanale a ja co 10 minut siusiam po kropelce :o
 
reklama
Mi też doktor mowil odkad pamiętam ze ur. Wczesniaka [emoji14] a tu cisza a 17.07 termin hehe
Ladny juz tydzień masz :) i wagę rowniez
Moja kluska 3400 wazy. Glowa w kanale a ja co 10 minut siusiam po kropelce :o
Ja nie wiem po czym oni tak wróżą[emoji1787] to ładnie wytrwałas do terminu[emoji39] ja chodzę co pół godziny odwiedzić sobie WC [emoji6]
 
Do góry