reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mi zaloozyl doktor w 31 :) bo poleciała miala ledwo 2.5 naciagane. A w 38 tc przy zdjęciu 2.7 prawie i dalej chodzę 39+3.. Chodzę heh biegam sprzatam i wogole a tu niiic. Majac pessar po wyjsciu do 32 tc lezakowalam później troszke więcej chodziłam w sensie powoli pranie jednego dnia, na drugi dzien np mycie naczyń. Ciezko było cokolwiek zrobic jak 3/4 ciąży lezalam-miesnie sie zastaly i musiałam na nowo sie rozruszać... Na 1 piętro jechałam winda u siebie. To tez nie zdrowe takie lezenie bo szyjka to miesien i macica takze i jak jest niedotelniony to nie dobrze bo takze częściej może się stawiać. Pewnego razu w szpitalu którym chce rodzić opowiedzialam Pani doktor o mojej sytuacji zr muszę leżeć plackiem bo szyjka skrócona itp to zaczęła sie smiac ze lezenie to szkola lekarzy w 1980 roku którzy kończyli studia i ze nie jest naukowo udowodnione ze lezenie pomaga :p fakt nie można dźwigać ani uciskac brzucha e pozycji np do odkurzania, ale spacer po chleb lub podreptac po domu można śmiało aaa pessar zakładać w moim przypadku to bez sens bo taka szyjka to luksus a miala wteddy ponad 2.5 (doktorka na patologii ciąży pracowała) a mój doktor bezwzględnie leżeć bo urodze wcześniaka. Dzis jak juz pisalam ponad 39 tc .. Tadaam :p
A z ciekawosci termin masz na ktorego dokladnie?
A dziecko wg USG ile wazy?
 
reklama
Ja widze po sobie, ze jak mnie cos uwiera to leze, ale staram sie chodzic po domu (mam schody), bo widze po sobie, ze takie lezenie plackiem to mi na dobre nie wyjdzie. Ja mieszkam w miescinie pod Wroclawiem, gdzie sa gorki i tutaj juz jakis czas temu mialam problem, zeby pod nia podejsc. Nie jakos kondycyjnie tylko brzuch sie mega stawiał. Pod koniec lipca pojde do lekarza i na morfologie.
Dlatego ona mi nic o szyjce nie mowila, wiec widocznie tez wyszla z nowej szkoly, a nie tej z 1980 :p Nie mniej zazdroszcze Ci 39 tyg ciazy ! :)
A z ciekawosci termin masz na ktorego dokladnie?
A dziecko wg USG ile wazy?
Termin na 17 lipca wg usg 3370 :p
 
Kurcze, wyczułam u siebie mały guzek pod pachą, obmacałam i trochę boli. Pokażę jutro doktorkowi, zobaczymy co on na to. Oby nic poważnego...
 
reklama
Wzielam nospe, bo brzuch byl tak twardy, ze nawet jak siedzialam byl klopot i nie czulam ruchow dziecka. Troche puscil. Po jakim czasie ta nospa dziala?
Gdybym była na Twoim miejscu to bym pojechała do szpitala - po opisaniu sytuacji i zaznaczeniu, że szyjka się skróciła, powinni zostawić Cię w szpitalu i podać magnez w kroplówce. Już pierwsza kroplowka dobrze rozkurcza taki twardy brzuch. Już tu wspominałam, że opinie co do brania no spy są podzielone. Ponoc dobrze rozkurcza, ale również szyjkę macicy. Jeśli jest ona miękka to tabletki nie mają dobrego wpływu.
 
Do góry