reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja tez mialam twardnienia brzucha w ciazy. U mnie skrocila sie szyjka w 22 tyg do 1. 8, dostalam skierowanie do szpitala, tam magnez dozylnie i decyzja o zalozeniu pessara. 3 dni i wypisali do domu. Twardnienia sa normalne jesli nie wystepuja wiecej niz 10 razy na dobe. Tak mi mowili w szpitalu. My wytrwalismy wz synem do 40+2 a twardnienia brzuszka mialam do samego konca.
 
Dziewczyny czy mozecie spacerowac ze skrocona szyjka?
Nie. Tylko leżeć i wstawać do toalety. Ja jeszcze wstaje zrobić sobie śniadanie i podgrzać obiad (mąż gotuje). Czasem wychodzę do ogrodu, ale tam mam leżak, więc od razu się kładę. W pierwszej ciąży to samo. Zaczęłam trochę chodzić po 37 tyg.i urodziłam 37+4 :)
 
A pamietasz ile mialas cm jak moglas chodzic na krotkie spacery?
Chyba trochę ponad 3cm, ale to było przy pierwszym stwierdzeniu, że się skraca.. Mimo wszystko lepiej sobie wyjść na ogród/podwórko na ławkę i po prostu posiedzieć na świeżym powietrzu niż chodzić, nachodzić jeszcze się nachodzimy z wózkami ;)
 
reklama
Dziewczyny jestem załamana... byłam wczoraj na wizycie, okazało się, ze mam bardzo duże rozwarcie które kończy się na szwie, jak narazie szew trzyma - ale obawa jest ze może strzelić ... szyjka 14 mm, biorę luteine, magnez 4x2, Clexane i w dalszym ciągu leżenie - boje się do toalety nawet wstawać
Kochana bierz poprawkę na to wszystko.. Mnie od 24 tyg straszyl doktor ze urodze wcześniaka bo szyjka leciała az musial założyć pessar na szyjke 1.5wkoncu. Na kontroli dowiedziałam sie ze szyjka spadła i ledwo siedzi w pessarze czyli cos podobnego jak u Ciebie :/ wywnioskowalam ze po prostu nie mam szyjki juz. Wczoraj trafiłam do szpitala z bolami podbrzusza silnymi gdzie wyjeli mi pessar i moja szyjka 2.7 ma i zamknięta :o a to juz 38+3 tc i nic nie zanosi sie na poród... Takze na pewno i u Ciebie będzie dobrze! Tez biore clexane. Resztę juz odstawiłam ponad tydz. Temu a skurcze tzn te twardnienia bolą teraz niemiłosiernie i 100% na ktg aaa szyjka ani dygnie. Najważniejsze to spokoj. Trzymam kciuki za Ciebie bo domyślam się co przeżywasz.. Ja piłam meliske bo byłam załamana tym lezeniem eh. :*
 
Do góry