reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

DziewcZyny jestem zalamana. Ponad tydz temu zalozony pessar.. dzis kontrol i moja szyjka ma 1,6 a miala ponad 2cm. Martwie sie czy donosze jeszcze mała chociaż z 3 tyg. Teraz mam kontrolę za tydz i nakaz bezwzględnego lezenia. Mala wazy 2,400 a my jestesmy w 33t.c. doktor mowi ze ur. Wczesniaka .. czy ktoras bylas z Was w podobnej sytuacji ? Fakt przez ten tydzień poczulam sie bezpieczniej i pralam rzeczy dla malej i ogarnelam trochę chAtę - mam za swoje, wiem :( ale jestem z tym wszystkim sama .. teraz bede lezec i wstawać TYLKO do wc ...

Leż i odpoczywaj. Nie ma żartów. 33 tydzień to wcześniak ale jak mi lekarz mówił, że od 32 tygodnia to już bez poważnych konsekwencji na przyszłość dla dziecka. Trzymam kciuki żebyś jak najdłużej donosila!
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, idąc na założenie szwu okrężnego kupowałyście majteczki poporodowe, wkładki i podkłady ? Czy raczej jest to zbędne? Jutro się muszę spakować a chciałabym wiedzieć czy takie coś może mi się przydać

Mi wystarczyły zwykle wkładki :)
 
DziewcZyny jestem zalamana. Ponad tydz temu zalozony pessar.. dzis kontrol i moja szyjka ma 1,6 a miala ponad 2cm. Martwie sie czy donosze jeszcze mała chociaż z 3 tyg. Teraz mam kontrolę za tydz i nakaz bezwzględnego lezenia. Mala wazy 2,400 a my jestesmy w 33t.c. doktor mowi ze ur. Wczesniaka .. czy ktoras bylas z Was w podobnej sytuacji ? Fakt przez ten tydzień poczulam sie bezpieczniej i pralam rzeczy dla malej i ogarnelam trochę chAtę - mam za swoje, wiem :( ale jestem z tym wszystkim sama .. teraz bede lezec i wstawać TYLKO do wc ...
Trzymam kciuki, dasz radę. Szyjka jeszcze długa, najważniejsze żeby pessar trzymał.
Powodzenia.
 
DziewcZyny jestem zalamana. Ponad tydz temu zalozony pessar.. dzis kontrol i moja szyjka ma 1,6 a miala ponad 2cm. Martwie sie czy donosze jeszcze mała chociaż z 3 tyg. Teraz mam kontrolę za tydz i nakaz bezwzględnego lezenia. Mala wazy 2,400 a my jestesmy w 33t.c. doktor mowi ze ur. Wczesniaka .. czy ktoras bylas z Was w podobnej sytuacji ? Fakt przez ten tydzień poczulam sie bezpieczniej i pralam rzeczy dla malej i ogarnelam trochę chAtę - mam za swoje, wiem :( ale jestem z tym wszystkim sama .. teraz bede lezec i wstawać TYLKO do wc ...

Hej, nie martw się jesteś już w bezpiecznym tygodniu ciąży a pessar bardzo pomaga. W pierwszej ciąży w 21 tc założyli mi krążek, 14 tygodni leżenia plackiem, donosiłam ciążę do 35 tyg ale urodziłam ze względu na sączenie się wód. Córcia ważyła właśnie 2400, nie miała żadnych komplikacji, po ponad tygodniu byłyśmy w domu. Aktualnie jestem w 29 tc kolejnej ciąży i od tygodnia też latam z pessarem. Staram się polegiwac jak najwięcej chociaż przy 2,5 letnim dziecku czasem graniczy to z cudem . Wytrwamy do terminu! :)
 
Ja dziewczyny też w szpitalu. W poniedziałek miałam wizytę i szyja wychodziła 28mm, 3 cm, ale skierowała do szpitala bo to ostatni dzwonek żeby założyć szew jak coś. W szpitalu mierzyli i wyszła 4 cm :/ zgłupialam, mówią że jest twarda i nie widzą potrzeby zakładania, że by bardziej mógł zaszkodzić niż pomoc. Jutro kolejne badanie i później w poniedziałek. Jak się nie będzie nic dziać do domu. Coraz bardziej mam wątpliwości co do mojej 2 ciąży czy była potrzeba zakładania pessara :( może się tam nic nie działo a oni bez obserwacji założyli i wyszło jak wyszło :(
 
Ja dziewczyny też w szpitalu. W poniedziałek miałam wizytę i szyja wychodziła 28mm, 3 cm, ale skierowała do szpitala bo to ostatni dzwonek żeby założyć szew jak coś. W szpitalu mierzyli i wyszła 4 cm :/ zgłupialam, mówią że jest twarda i nie widzą potrzeby zakładania, że by bardziej mógł zaszkodzić niż pomoc. Jutro kolejne badanie i później w poniedziałek. Jak się nie będzie nic dziać do domu. Coraz bardziej mam wątpliwości co do mojej 2 ciąży czy była potrzeba zakładania pessara :( może się tam nic nie działo a oni bez obserwacji założyli i wyszło jak wyszło :(

4 cm szyjki to miałam na początku ciąży. Teraz jak zakładali mi pessar to miała 18mm chyba. Moim zdaniem trochę za bardzo się spieszą. Mój lekarz krótka szyjkę uznaje od 25mm w dół, w sumie ile lekarzy tyle teorii.
 
4 cm szyjki to miałam na początku ciąży. Teraz jak zakładali mi pessar to miała 18mm chyba. Moim zdaniem trochę za bardzo się spieszą. Mój lekarz krótka szyjkę uznaje od 25mm w dół, w sumie ile lekarzy tyle teorii.
Moja lekarka tam samo, że poniżej 25 mm, ale tak nie zeszła. Ale ja jestem panikara cały czas do niej pisałam że coś kłuje że coś zaboli i na wizycie oglądała ze wszystkich stron i dała do obserwacji też dla pewności.
 
Moja lekarka tam samo, że poniżej 25 mm, ale tak nie zeszła. Ale ja jestem panikara cały czas do niej pisałam że coś kłuje że coś zaboli i na wizycie oglądała ze wszystkich stron i dała do obserwacji też dla pewności.

Myślałam , że tylko ja tak panikuje. :) Poleżeć w szpitalu nie zaszkodzi a napewno będziesz spokojniejsza. Wszystko będzie w porządku
 
Ja dziewczyny też w szpitalu. W poniedziałek miałam wizytę i szyja wychodziła 28mm, 3 cm, ale skierowała do szpitala bo to ostatni dzwonek żeby założyć szew jak coś. W szpitalu mierzyli i wyszła 4 cm :/ zgłupialam, mówią że jest twarda i nie widzą potrzeby zakładania, że by bardziej mógł zaszkodzić niż pomoc. Jutro kolejne badanie i później w poniedziałek. Jak się nie będzie nic dziać do domu. Coraz bardziej mam wątpliwości co do mojej 2 ciąży czy była potrzeba zakładania pessara :( może się tam nic nie działo a oni bez obserwacji założyli i wyszło jak wyszło :(
Bardzo duża różnica, faktycznie lekarz tez mi mówił, ze szew zakłada się poniżej 25 mm, ale tak jak jest Ok 20 mm to dopiero jest podstawa ...musisz cierpliwie czekać co powiedzą Ci przy kolejnej kontroli , ja tez czekam na wyniki wymazow, i jak będą Ok to jutro idę do szpitala a w piątek szew... szyjka w zeszłym tygodniu była 17 mm, liczę ze się nic nie pogorszyło ...
 
reklama
Bardzo duża różnica, faktycznie lekarz tez mi mówił, ze szew zakłada się poniżej 25 mm, ale tak jak jest Ok 20 mm to dopiero jest podstawa ...musisz cierpliwie czekać co powiedzą Ci przy kolejnej kontroli , ja tez czekam na wyniki wymazow, i jak będą Ok to jutro idę do szpitala a w piątek szew... szyjka w zeszłym tygodniu była 17 mm, liczę ze się nic nie pogorszyło ...
Jutro moja doktor będzie więc mam nadzieję że razem z ordynatorem obczaja. Fakt że ona stoi w miejscu już od 19 tyg, bo wtedy też miała 28 mm, i dziś 22+1 i ma 28, więc może się taka utrzyma. Obyy!!! Bo boję się tych wszystkich obcych ciał w środku po ostatnim przeżyciu.
Trzeba być dobrej myśli :) do jutra już niedaleko :)
 
Do góry