reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Płacę jakieś 5 zł za 1 paczkę luteiny 50. Na recepcie mam zaznaczone "R". Nie wiem czy chodzisz prywatnie czy na NFZ, ale podobno nie każdy lekarz prywatny może przepisywać recepty z refundacją. Słyszałam, że muszą mieć podpisaną jakąś umowę z NFZ żeby móc wypisać receptę "R"
Ja chodzę prywatnie, więc może faktycznie nie ma umowy dlatego tak miałam przepisane.
 
reklama
Nawet prywatnie mi pisali na ryczałt
@Manitoba ja tak samo jak @kasiaczek89pl chodzę prywatnie i również lekarz przepisuje mi luteine na ryczałt i płace coś koko 13 zł.
Pytanie czy masz stwierdzoną niewydolność szyjki? Czy tylko się skrocila?
Ja na początku nie miałam zniżki i placilam tak jak Ty i zapytałam lekarza dlaczego nie wypisuje mi zniżki na recepcie i płace po 120 zł za opakowanie i wtedy wytłumaczył mi że jak jest stwierdzoną niewydolność to dopiero wtedy może wypisać receptę ze zniżką a jak nie ma niewydolności to musi wypisać na 100% lek.
 
@Manitoba ja tak samo jak @kasiaczek89pl chodzę prywatnie i również lekarz przepisuje mi luteine na ryczałt i płace coś koko 13 zł.
Pytanie czy masz stwierdzoną niewydolność szyjki? Czy tylko się skrocila?
Ja na początku nie miałam zniżki i placilam tak jak Ty i zapytałam lekarza dlaczego nie wypisuje mi zniżki na recepcie i płace po 120 zł za opakowanie i wtedy wytłumaczył mi że jak jest stwierdzoną niewydolność to dopiero wtedy może wypisać receptę ze zniżką a jak nie ma niewydolności to musi wypisać na 100% lek.
Ja też prywatnie i z refundacją. Swoją drogą co lekarz to inne informacje i podejście.
 
Dziewczyny ja mam dość.
Nie dość że ciąża zagrożona od samego początku. Teraz krótka szyjka z rozwarciem i nakaz leżenia, cukrzyca ciążowa - to jeszcze zauważyłam 1 rostępy na piersiach (tak "od spodu" na szczęście).
Dziś skończyłam 27 tc i zaczynam 3 trymestr, aż boję się co mnie jeszcze czeka. Łudzę się, że poród będzie lekki, córa zdrowa i grzeczna.
 
@Manitoba ja tak samo jak @kasiaczek89pl chodzę prywatnie i również lekarz przepisuje mi luteine na ryczałt i płace coś koko 13 zł.
Pytanie czy masz stwierdzoną niewydolność szyjki? Czy tylko się skrocila?
Ja na początku nie miałam zniżki i placilam tak jak Ty i zapytałam lekarza dlaczego nie wypisuje mi zniżki na recepcie i płace po 120 zł za opakowanie i wtedy wytłumaczył mi że jak jest stwierdzoną niewydolność to dopiero wtedy może wypisać receptę ze zniżką a jak nie ma niewydolności to musi wypisać na 100% lek.
Szyjka skrócona ale nie mam stwierdzonej niewydolności, więc faktycznie może dlatego.
 
@Manitoba ja tak samo jak @kasiaczek89pl chodzę prywatnie i również lekarz przepisuje mi luteine na ryczałt i płace coś koko 13 zł.
Pytanie czy masz stwierdzoną niewydolność szyjki? Czy tylko się skrocila?
Ja na początku nie miałam zniżki i placilam tak jak Ty i zapytałam lekarza dlaczego nie wypisuje mi zniżki na recepcie i płace po 120 zł za opakowanie i wtedy wytłumaczył mi że jak jest stwierdzoną niewydolność to dopiero wtedy może wypisać receptę ze zniżką a jak nie ma niewydolności to musi wypisać na 100% lek.

Mi od początku piszą na ryczałt. Nie tłumacza tego niczym. Nawet jak było już i jeszcze ok tylko stwierdzili żeby brać zapobiegawczo to tez ryczałt.
 
Jeju Dziewczyny dramat z tymi cenami... kupa kasy. Współczuję. W razie co jestem jedna receptę do przodu, na której mam zapisane 3 opakowania luteiny 100 mg na ryczałt. Mogę wykupić i wysłać.
 
reklama
Dziewczyny ja mam dość.
Nie dość że ciąża zagrożona od samego początku. Teraz krótka szyjka z rozwarciem i nakaz leżenia, cukrzyca ciążowa - to jeszcze zauważyłam 1 rostępy na piersiach (tak "od spodu" na szczęście).
Dziś skończyłam 27 tc i zaczynam 3 trymestr, aż boję się co mnie jeszcze czeka. Łudzę się, że poród będzie lekki, córa zdrowa i grzeczna.
Każda z nas przechodzi kryzys od czasu do czasu. Smaruj się Bio Oil, na prawdę dobry. Leżenie jest dołujące ale konieczne, jak mnie dopada dół to myślę jak sobie wynagrodzić trudy a co! Noc tak noe poprawia humoru kobiecie jak zakupy :-D a że teraz wszystko można internetowo tovdo dzieła! I głowa do góry! Już bliżej jak dalej :-D
 
Do góry