reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja też po wizycie już,szyjka się nie skrócila;)

p19udqk324xkqow6.png
 
Hej. Mala zmiana planow Lilianka bedzie z nami dopiero w czwartek ale juz na 100% wiec sie nie moge doczekac. Mieli problem ze zdjeciem pessara bo sie "zassal" ale jak go nie ma to taka ulga...szyjki prawie nie ma i rozwarcie po zdjeciu bylo 1.5cm



 
https://www.suwaczki.com
Uzupełniasz kopiujesz link chyba ten pierwszy (już za bardzo nie pamiętam )
Wchodzisz w swój ptlrifil i wklejasz w sygnatura
A ty w którym tyg jestes


dziękuję wam serdecznie za pomoc przy suwaczku :*
Nie było mnie tu trochę. Wstrętny wirus gardłowo-katarowy mnie dopadł i nie miałam siły na nic.
Jak tam u was dziewczyny? Jak się czujecie?

Jak byłam na ostatniej kontroli pani doktor powiedziała żeby brać dodatkowo DHA w dużej ilości tj 1000, lub jesc ryby (tzn jeśli danego dnia zjem rybę to nie brac już suplementu). Kupiłam Pregna DHA i biorę po 2-3 tabletki (500-750 DHA) i częściej jem ryby (wcześniej jadłam co tydzień, czasami 2 razy w tygodniu). Pani doktor powiedziała że kwas DHA wydłuża ciąże o 4 dni. Ktos powie co to jest, ale dla nas - skracających szyjek - to sporo.

Pozdrawiam was gorąco!
 
Dziękuję.staram sie nie stresować ale mala czuje nisko dzis bardzo i w dodatku jak wkladalam luteine to czulam pessar a ostatnio czulam jednak szyjke. Wiec pewnie sie skrocila. Raz sie wydluza, raz skraca. W którym jestes tyg?

Ja tez czasami czuje pessar nizej.
Jak tylko tak było od razu szłam na kontrolę i okazywało się że jest wszystko ok. Po prostu czasami tak jest. Nie martw się! BEDZIE DOBRZE!
 
Nie wiedziałam o tym DHA. Dobra ta informacja:)
Dziewczyny, cieszę się z Waszych wizyt - że szyjki się nie skracają! To zawsze takie super wieści.
@k.d.30 - to Lilinka na Święta będzie z Tobą <3
 
hanus85
Lubię czytać Twoje posty są takie pokrzepiające ;) Mam pytanie, jakie leki bierzesz? No spa na stałe czy tylko doraźnie? Jak Twoja szyjka? :)

Dzieki wielkie. Milo ze ci pomagają.:)
Aktualnie biore luteinę dopochowowo 2 x dziennie , magneB6 forte x 3 czasami 4 razy dziennie, macmirror globulki 2x na tydzień, no i witaminy Pregna Plus 1x1 oraz Pregna DHA 2-4 na dobe.
Nospe forte tylko doraźnie, jak czuje napiecie lub bol brzuszka, wcześniej brałam regularnie 3x1.
Moja szyjka ma 19mm, przy zakładaniu pessara w 25tc była 16-19mm, wiec poki co bez zmian.

@Sandi82 a jak ty się czujesz? Co aktualnie bierzesz? Jak Twoja szyjka?
 
Dzieki wielkie. Milo ze ci pomagają.:)
Aktualnie biore luteinę dopochowowo 2 x dziennie , magneB6 forte x 3 czasami 4 razy dziennie, macmirror globulki 2x na tydzień, no i witaminy Pregna Plus 1x1 oraz Pregna DHA 2-4 na dobe.
Nospe forte tylko doraźnie, jak czuje napiecie lub bol brzuszka, wcześniej brałam regularnie 3x1.
Moja szyjka ma 19mm, przy zakładaniu pessara w 25tc była 16-19mm, wiec poki co bez zmian.

@Sandi82 a jak ty się czujesz? Co aktualnie bierzesz? Jak Twoja szyjka?
Ja juz sama nie wiem jak się czuję. Czasem coś zaboli, jak więcej pochodzę (bo trzeba sie umyc i zjesc) to zakłuje i dół brzucha ciągnie. Jak leżę to zazwyczaj jest ok. Moja szyjka to tragedia. Przed założeniem szwu było mniej niż 1cm dzień po były niby 2cm. Potem z tyg. na tydzień mniej 17mm 13mm 1cm. Na ostatnim mierzeniu jak się popłakalam to lekarz mi tłumaczył że szyjka przed założeniem miała ok 1cm i tego u mnie się nie dało wydłużyć dlatego znowu mam ten 1cm. Szew trzymał i nie było rozwarcia zew. ale wewnętrznie pęcherz siedzi w tej szyjce. Tak naprawdę na następnym badaniu mogę się spodziewać wszystkiego o ile wogole dotrwamy. Na prawdę staram się być dobrej myśli bo co innego mi pozostało. Biorę magneB6 3x1, nospe max 3x1, Luteina 3x1, Duphaston 2x1, DHA , Trivagin i Proctolact.
 
reklama
Do góry