reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tak pytam bo moja siostra miała w pierwszej ciąży pessar ale w pl. Teraz jest też w irl chociaż jeszcze nie w ciazy. Ja chodzilam przed ciążą do dybkowskiego.
 
reklama
Ja byłam dzisiaj na wizycie z okazji nowej bakterii wskazanej na wymazie :( znów antybiotyk
Doktor zbadał szyjke i tu zaskoczenie było 2,85 23.08
Dzisiaj 3,18 wiec bez rygor leżenia można, bo jednak ostatnio dużo krece się po domu :)
 
Ja byłam dzisiaj na wizycie z okazji nowej bakterii wskazanej na wymazie :( znów antybiotyk
Doktor zbadał szyjke i tu zaskoczenie było 2,85 23.08
Dzisiaj 3,18 wiec bez rygor leżenia można, bo jednak ostatnio dużo krece się po domu :)


Super, moje gratulacje. Ja niestety nawet jesli nie dostane nakazu lezenia od lekarza, nie bede w stanie nic innego robic. Za duzy strach, głowa nie pozwoli nic innego robic. Pozatym ja w drugiej ciazy duzo odpoczywalam, w jeden dzien pokrecilam sie po domu i na drugi dzien lezalam juz w szpitalu.

A teraz pytanie z innej beczki, czy macie dziewczyny problemy z zaparciami, jak sobie z nimi radzicie? przy problemach szyjkowych sa one bardzo niewskazane. Staram sie ograniczać cukier, praktycznie wyeliminowalam biala make, jem sporo warzyw ale nie wiele to daje.
 
Ja byłam dzisiaj na wizycie z okazji nowej bakterii wskazanej na wymazie :( znów antybiotyk
Doktor zbadał szyjke i tu zaskoczenie było 2,85 23.08
Dzisiaj 3,18 wiec bez rygor leżenia można, bo jednak ostatnio dużo krece się po domu :)
No ja jak miałam 3,8 szyjkę to mi lekarz juz kazał leżeć kategorycznie
 
Super, moje gratulacje. Ja niestety nawet jesli nie dostane nakazu lezenia od lekarza, nie bede w stanie nic innego robic. Za duzy strach, głowa nie pozwoli nic innego robic. Pozatym ja w drugiej ciazy duzo odpoczywalam, w jeden dzien pokrecilam sie po domu i na drugi dzien lezalam juz w szpitalu.

A teraz pytanie z innej beczki, czy macie dziewczyny problemy z zaparciami, jak sobie z nimi radzicie? przy problemach szyjkowych sa one bardzo niewskazane. Staram sie ograniczać cukier, praktycznie wyeliminowalam biala make, jem sporo warzyw ale nie wiele to daje.
Oj ja miałam straszne po założeniu szwu mi pomagało wypicie na czczo wody z miodem cytryna i suszonymi sliwkami w tej wodzie zostawione na noc i rano wypić,kiwi,kefir.I zaraz okazali się ze mam cukrzycę i niestety nie mogę ani miodu ani śliwek,został tylko kefir i kiwi i są zaparcia ale jakoś daje rade,jem dużo warzyw pije koktajle warzywne.
 
No ja jak miałam 3,8 szyjkę to mi lekarz juz kazał leżeć kategorycznie
Dla mnie lezenie plackiem jest bez sensu.
Nie robie nic prócz przemieszczania się. Szyję sporo sie wydluzyla. W krytycznym momencie miała 1,80cm
Co do szyjki powyzej 3cm w tym tyg w którym jestem jest to ok tylko trzeba się oszczędzać i oczywiście jak najwięcej leżeć :)
W poprzedniej ciazy panikowalam i zamartwialam się i było gorzej.
 
3.8 to ja bym chciala miec taka hehe ja w 18tc mialam najkrótsza 23mm lezalam i najdluzsza jaka mialam to 30mm teraz jestem w 30tc lekarz mowil ze mam sie ruszac juz normalnie ale bez porzadkow domowych.. co to zaprac nigdy ich nie miałam ale polecam duzo wody z cytryny oraz jablka :)
 
3.8 to ja bym chciala miec taka hehe ja w 18tc mialam najkrótsza 23mm lezalam i najdluzsza jaka mialam to 30mm teraz jestem w 30tc lekarz mowil ze mam sie ruszac juz normalnie ale bez porzadkow domowych.. co to zaprac nigdy ich nie miałam ale polecam duzo wody z cytryny oraz jablka :)
Tak tylko jak miałam 3,8 zaczęła leżeć a szyjka i tak strasznie szybko się skracala zeszła prawie do zera i szew wiec ja już wole bardzo uważać i mam nauczkę po przejściach w zeszłym roku,zresztą jak lezalam to się nasluchalam od dziewczyn różnych historii i niestety każda z nas jest inna i wiele rzeczy inaczej przechodzi i z szyjkami jest różnie a skraca się chwila moment i może być za późno,a ze nie czuć jak się skraca można to przeoczyć.Polezec nie zaszkodzi a chodzeniem niestety można sobie zaszkodzić cis o tym wiem.Dlatego każda indywidualnie powinna podejść do swojego problemu bo czasami nawet lekarz może cos przeoczyć i potem wielka rozpacz.A szyjka nie może się wydłużyć jak juz się skróci tak mówią lekarze i wszedzie tak pisza jedynie może być tak ze lekarz źle zbadał.
 
reklama
Mnie bada caly czas ten sam lekarz i sie wydluzyla takze to nie jest tak ze sie nie wydłuży... mi sie skracala przy domowych porzadkach pozniej wydluzyla i zaczelam sie sprawdzac wwychoDzi na zakupy na spacery i było ok.. dlatego teraz polegiwuje ale ruszam sie
 
Do góry