reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mitaginko zwykle biorę 3 x niezależnie od skurczy.ale czasem rano mam taki luz ,ze zapomnę, zwykle konczy sie to podwójną dawka wieczorem :/

Mam ten buscopan. Czy to zastosowac np. przez jeden dzień dla odmiany ?

Co do hemoroida krwawiacego to nie wiem moj boli,piecze ale krwi malo .
Smaruje mascia avenoc jak mi sie przypomni,ale mala różnica

Milly ja mam 13.8 g/ l przy normie do 10.
Jakos nie zwracalam na to uwagi....
 
reklama
JUP, ja biorę jeszcze trzy razy dziennie duphaston, wiec jak biorę go to i inne przy okazji.

Ja najczęściej łącze no spę z buscopanem, czyli np rano i po południu no spe a wieczorem b.
 
Mitaginka jak krwawi to nie tak źle. Lepiej niech pęknie niż miałby się stworzyć zakrzep. Przynajmniej krew z niego spłynie i nie ma zagrożenia życia. Jeśli o ból chodzi - spróbuj przykładać kostkę lodu owiniętą w chusteczkę. Mi niestety nigdy nie pękają same, więc nie wiem jakie maści można na takie "rany" stosować. Ja odkąd wyszłam ze szpitala to cały czas stosuję POSTERISAN ale nie wiem czy można go też nakładać na takiego hemoroida, który pękł i krwawi. Jeśli o zaparcia chodzi - doszłam do wniosku, że jak mnie "zaprze" to wezmę 2 tabletki żelaza razem z jedzeniem i wtedy efekt murowany.

Milly ja mam z jednego szpitala wyniki 12.68 G/l a norma jest do 11 , a z drugiego 12.300 K/ul a norma jest do 10.000

Jup widzisz gin karze jechać na IP. Tam wrzeszczą, żeby z problemami do swojego gina chodzić. Chociaż w moim szpitalu mi się coś takiego nie przydarzyło.. byłam dwa razy z typowo ciążowymi problemami, raz z hemoroidem i zawsze mnie miło przyjęli. Nikt nie robił problemów. Za to w trójmieście podejrzewam, że jest tyle pacjentek i tyle porodów przyjmują i tyle ciężarnych z problemami, że nie robi to na nich kompletnie wrażenia, że coś się dzieje.
 
Dziewczyny, a Wam gin zawsze robił usg dopochwowe? Bo gdzieś mi się obiło o uszy że przy skracającej szyjce nie robi się dopochwowego, żeby jej nie podrażniać jeszcze bardziej.
 
Mi tak. Chyba tylko w ten sposób jest w stanie prawidłowo ocenić długość i ewentualne rozwarcie wew. Pamiętam że jak mnie badał w dzień zakładania pessara to na fotelu mówił że szyjka wygląda ok. A jak przeszliśmy na usg to wyszło rozwarcie wew na 0,5 cm
 
Zawsze robi dopochwowe, na polowkowym pytalam czy można przez brzuch ale tamten lekarz tez zaprzeczyl.
Tez słyszałam o tym, ze może jakos drażnić to szyjke ale w końcu nie robimy tego codziennie :)
 
reklama
Ewelina mnie co wizyte mierzy dopochwowo glowica. Pewnie w jakims tam stopniu to podraznia szyjke, wiadomo. Tak samo badanie palcem. Moj gin za kazdym razem mowi, ze nie dotyka tam nawet. Takze nie wiem czy mieka czy twarda z zewnatrz. A w szpitalu spotkalam sie, ze podawali dlugosc szyjki badajac tylko palcem, jak oni to robia to nie wiem:)
 
Do góry