reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja takich rzeczy nie kupuje. To moda i tylko tyle. Ktos to sprzedaje by zarobic a dla zdrowia noworodka to roznie. Noworodek ma być plasko a w foteliku sa specjalne wkładki dla noworodka które podtrzymują glowe.
 
Dziewczyny,jak macie skurcze takie po kilka w ciągu dnia to czy one są bolesne?Mnie się zdarzy takich z 5-6 w ciągu dnia ale są one bardzo bolesne i trwają ok.2-3 minuty.Jest to uciążliwe.U mnie 37 i 4 dni ale przez te bolesne skurcze już mam dość.
 
Ja bym się chyba bała z taką wkładką, w szczególności póki dziecko nie ma pełnej kontroli nad główką. Co, jak się obróci do niej buzią i przyblokuje drogi oddechowe? Lepiej płasko.

@Katiuszka81 na takim etapie ciąży to masz już prawo do wszelakich skurczy :) Ja mam tylko takie niewyczuwalne w tej chwili. Ale z wielu innych powodów też już mam dość, chciałabym na przykład choć przez chwilę nie czuć bólu brzucha i pleców, dosłownie 10 minut w dzień czy w nocy by mi wystarczyło :)
 
Wszyscy mi doradzają, żeby nocą świeciła się cały czas jakaś lampka, żeby móc przy przebudzeniu rzucić okiem na dziecko. Stosujecie?
 
reklama
Ja bym się chyba bała z taką wkładką, w szczególności póki dziecko nie ma pełnej kontroli nad główką. Co, jak się obróci do niej buzią i przyblokuje drogi oddechowe? Lepiej płasko.

@Katiuszka81 na takim etapie ciąży to masz już prawo do wszelakich skurczy :) Ja mam tylko takie niewyczuwalne w tej chwili. Ale z wielu innych powodów też już mam dość, chciałabym na przykład choć przez chwilę nie czuć bólu brzucha i pleców, dosłownie 10 minut w dzień czy w nocy by mi wystarczyło :)
Jezu,już dziś nad ranem wyć mi się chciało.Też marzę o tymżeby choć pół dnia mnie nic nie bolało.Na dodatek dostałam jeszcze jakiś dziwnych bóli na wysokości pasa tak bardziej z boku i to tylko w jednym miejscu.To chyba bardziej bolesne niż te skurcze.Nic tylko wyć do księżyca jak wilk.Zastanawiam się ile to jeszcze może trwać.Ja już nie mam szyjki,4 cm rozwarcia,nie oszczędzam się i nic.I to trwa już ponad 3 tygodnie.Ile u Ciebie będzie tygodni i dni tego 5.04? U mnie prawie 40 tydzień.Myślałam,że cesarki robi się wcześniej a lekarka powiedziała,że w terminie powinno się robić.A termin mam na 9.04.
 
Do góry