reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Cześć dziewczyny. Ja też niestety dołączam do tych ze skrócona szyjką:hmm:Poza tym mam jeszcze cukrzyce ciążową. Także mam trochę pod górkę w tej ciąży. Czy są jakieś normy na długość szyjki w 30 tygodniu. Ja mam obecnie 12mm-13mm i rozwarcie na 1cm. Jestem teraz w szpitalu, ponieważ dostaje sterydy na rozwój płucek mojej córeczki i jeszcze kroplówkę z lekami rozkurczowymi. Chociaż ja skurczy nie czuje, tylko twardnienia macicy. Lekarz w szpitalu powiedział, żebym sama zdecydowała czy chce pessar czy nie. On twierdzi, ze to nie ma sensu, bo on zaraz spadanie. Dzidziuś jest bardzo nisko ułożony i naciska główka na szyjkę i przez to bardzo szybko się skraca. Przez 4dni skróciła się z18mm do 13mm. A Wy bardziej doświadczone sądzicie, żeby zgodzić się na ten pessar? Ja myślę, ze on może pomóc.
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny. Ja też niestety dołączam do tych ze skrócona szyjka niestety:hmm:Poza tym mam jeszcze cukrzyce ciążową. Także mam trochę pod górkę w tej ciąży. Czy są jakies normy na długość szyjki w 30tygodniu. Ja mam obecnie 12mm-13mm i rozwarcie na 1cm. Jestem obecnie w szpitalu, ponieważ dostaje sterydy na rozwój płucek mojej córeczki i jeszcze kroplówkę z lekami rozkurczowymi. Chociaż ja skurczy nie czuje, tylko twardnienia macicy. Lekarz w szpitalu powierdzial, żebym sama zdecydowała czy chce pessar czy nie. On twierdzi, ze to nie ma sensu, bo on zaraz spafanie. Dzidzius jest bardzo nisko ułożony i naciska główka na szyjkę i przez to bardzo szybko się skraca. Przez 4dni skróciła się z18mm do 13mm. A Wy bardziej doświadczone sadzice, żeby zgodzić się na ten pessar. Ja mysle, ze on może pomóc.

Myśle ze warto spróbować założyć jednak pessar.. leżałam w szpitalu z dziewczyną której założono pessar na szyjkę 1,5 cm w 30 tyg i donosiła do 38 tyg..
a pessar zakłada sie z tego co wiem na minimum 0,5 cm wiec u Ciebie tez jest na co go założyć..
 
Cześć dziewczyny. Ja też niestety dołączam do tych ze skrócona szyjka niestety:hmm:Poza tym mam jeszcze cukrzyce ciążową. Także mam trochę pod górkę w tej ciąży. Czy są jakies normy na długość szyjki w 30tygodniu. Ja mam obecnie 12mm-13mm i rozwarcie na 1cm. Jestem obecnie w szpitalu, ponieważ dostaje sterydy na rozwój płucek mojej córeczki i jeszcze kroplówkę z lekami rozkurczowymi. Chociaż ja skurczy nie czuje, tylko twardnienia macicy. Lekarz w szpitalu powierdzial, żebym sama zdecydowała czy chce pessar czy nie. On twierdzi, ze to nie ma sensu, bo on zaraz spafanie. Dzidzius jest bardzo nisko ułożony i naciska główka na szyjkę i przez to bardzo szybko się skraca. Przez 4dni skróciła się z18mm do 13mm. A Wy bardziej doświadczone sadzice, żeby zgodzić się na ten pessar. Ja mysle, ze on może pomóc.
Hej :) powiem Ci jak to z mojego doświadczenia wynika. Mój ginekolog i ordynator w szpitalu w ktorym lezalam jest przeciwny zakładaniu pessara po 30 tyg ciąży ze względu na wielkość dziecka. Dodatkowo na szyjkę poniżej 1,5 cm u nas się nie zakłada pessara tylko szew. Norma dla normalnej szyjki w 30 tyg to powyżej 3 cm. 2,5cm do 3 cm to dla mojego ginekologa szyjka skracająca wymagająca leczenia progesteronem i odpoczynku a poniżej 2,5 cm to pessar. Tylko tak jak mówię w 30 tyg cześć lekarzy uważa że pessar nie spełni swojego zadania a tylko podrażni szyjkę. Decyzję jednak musisz podjąć sama. Trzymam kciuki za Ciebie i Twojego maluszka ;)
P.s. twardnienie macicy to właśnie skorcze macicy.
 
Cześć dziewczyny. Ja też niestety dołączam do tych ze skrócona szyjka niestety:hmm:Poza tym mam jeszcze cukrzyce ciążową. Także mam trochę pod górkę w tej ciąży. Czy są jakies normy na długość szyjki w 30tygodniu. Ja mam obecnie 12mm-13mm i rozwarcie na 1cm. Jestem obecnie w szpitalu, ponieważ dostaje sterydy na rozwój płucek mojej córeczki i jeszcze kroplówkę z lekami rozkurczowymi. Chociaż ja skurczy nie czuje, tylko twardnienia macicy. Lekarz w szpitalu powierdzial, żebym sama zdecydowała czy chce pessar czy nie. On twierdzi, ze to nie ma sensu, bo on zaraz spafanie. Dzidzius jest bardzo nisko ułożony i naciska główka na szyjkę i przez to bardzo szybko się skraca. Przez 4Dni skróciła się z18mm do 13mm. A Wy bardziej doświadczone sadzice, żeby zgodzić się na ten pessar. Ja mysle, ze on może pomóc.
Zakładaj ja w 30 tygodniu tak miałam jak ty szyjka 13mm sterydy. Z pessarem donosiłam ciążę do 40 tygodnia. W 38 +5 dni miałam pessar zdjęty. W momencie zdejmowania szyjka była całkowicie skrócona i było rozwarcie na 1 cm. Mimo to wytrzymałam do 40 tygodnia. Do od 30 do 38 Tc leżałam non stop wstawałam tylko do łazienki. Potem już wstałam na nogi. Lekarka powiedziała że pessar spełnił swoją funkcję. Cukrzyca ciążowa też mnie dopadła byłam na diecie a na noc 3 j insuliny. Mateuszek urodził się zdrowy siłami natury z wagą 4kg. Teraz leży przy mnie i ssie pierś:) zrób wszystko abyś później nie żałowała że mogłaś ten pessar jeszcze założyć. Każdy dzień w brzuszku dla dziecka jest na wagę złota.
 
Zakładaj ja w 30 tygodniu tak miałam jak ty szyjka 13mm sterydy. Z pessarem donosiłam ciążę do 40 tygodnia. W 38 +5 dni miałam pessar zdjęty. W momencie zdejmowania szyjka była całkowicie skrócona i było rozwarcie na 1 cm. Mimo to wytrzymałam do 40 tygodnia. Do od 30 do 38 Tc leżałam non stop wstawałam tylko do łazienki. Potem już wstałam na nogi. Lekarka powiedziała że pessar spełnił swoją funkcję. Cukrzyca ciążowa też mnie dopadła byłam na diecie a na noc 3 j insuliny. Mateuszek urodził się zdrowy siłami natury z wagą 4kg. Teraz leży przy mnie i ssie pierś:) zrób wszystko abyś później nie żałowała że mogłaś ten pessar jeszcze założyć. Każdy dzień w brzuszku dla dziecka jest na wagę złota.
Gratulacje! :) jak widać co lekarz to inna opinia z tym pessarem ;) Ty miałas wywoływany poród? A jeszce z ciekawości dlaczego pessar ściągnięty dopiero 38+5? Rok temu jak tu więcej byłam, to dziewczyny miały od 36 do najpóźniej 38+1 ściągany i tak się zastanawiam.
 
Ostatnia edycja:
Informacyjnie - urodziłam 27 sierpnia, jeden dzień przed terminem z om i 5 dni przed terminem z USG. Poród najpiekniejszy na świecie, bez interwencji medycznych. Moja szyjka tak przyzwyczaila się do rozwarcia, że 3 dni po porodzie dalej miałam rozwarcie na 4 cm. W czwartek mam wizytę już u ginekologa, to zobaczymy, czy się pozamykałam. Synek w dniu porodu ważył 3670g i mierzył 55 cm :)
 
reklama
Informacyjnie - urodziłam 27 sierpnia, jeden dzień przed terminem z om i 5 dni przed terminem z USG. Poród najpiekniejszy na świecie, bez interwencji medycznych. Moja szyjka tak przyzwyczaila się do rozwarcia, że 3 dni po porodzie dalej miałam rozwarcie na 4 cm. W czwartek mam wizytę już u ginekologa, to zobaczymy, czy się pozamykałam. Synek w dniu porodu ważył 3670g i mierzył 55 cm :)

Gratulacje [emoji4]
 
Do góry