reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizniaki jednokosmowkowe.

Dołączył(a)
2 Grudzień 2021
Postów
3
Witam. Jestem w 13tyg ciąży blizniaczej jednokosmowkowej, dwuowodniowej.
2 tyg temu bylam na badaniach prenatalnych i u jednego z dziudziusiow lekarz zbadal wieksza przeziernosc karkowsla (NT). Zdrowe 1.2 "niby chore" 3.21.... Wynik papa tez wykazał jakies prawdopodobieństwo.... Co robic dalej? Amniopunkcja? Test panorama? Czy wg ktos mial podobny przypadek i sie na koniec okazalo ze dzieci sa zdrowe??
 
reklama
Ja bym pewnie zrobiła Nifty i dopiero jeśli tam wyjdą nieprawidłowości amnio dla potwierdzenia. Ale to ja. Amniopunkcja jest badaniem diagnostycznym więc daje Ci odpowiedź "tak/nie".
 
Ja bym pewnie zrobiła Nifty i dopiero jeśli tam wyjdą nieprawidłowości amnio dla potwierdzenia. Ale to ja. Amniopunkcja jest badaniem diagnostycznym więc daje Ci odpowiedź "tak/nie".
Dlaczego robilabys nifty przed amnio?

Nifty to badanie przesiewowe - genialne badanie ale na celu nie ma stawianie diagnozy tylko wyłapanie chorych płodów i kierowana jest do ciąż niepodejrzanych (sama robię to badanie od razu w 11 tyg - jako badanie przesiewowe).
Jeśli coś już jest nie tak to nifty nie ma sensu.
 
Dlaczego robilabys nifty przed amnio?

Nifty to badanie przesiewowe - genialne badanie ale na celu nie ma stawianie diagnozy tylko wyłapanie chorych płodów i kierowana jest do ciąż niepodejrzanych (sama robię to badanie od razu w 11 tyg - jako badanie przesiewowe).
Jeśli coś już jest nie tak to nifty nie ma sensu.

Tak całkiem nie ma sensu? ;) Wynik fałszywie ujemny zdarza się 1 na 10 000 wyników. Bardzo wiele dzieci ma NT większe, a nie ma żadnych nieprawidłowości. Bałabym się prawdopodobnie, dlatego zdecydowałabym się na Nifty. Oczywiście amnio jest badaniem diagnostycznym i daje 100% pewności, ale ja na pewno nie napisałabym, że Nifty "nie ma sensu" jeśli np NT wychodzi większe albo ryzyko z Pappy jest podwyższone.
 
reklama
Nifty są z krwi. Jeśli jest ciąża bliźniacza i jedno dziecko jest zdrowe a drugie może być chore to co krew wykaże ?
 
Do góry