reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg- proszę o pomoc w interpretacji wyniku!

Rozumiem, ale czy na tym etapie ciąży np jeśli beta jest za wysoka dla danego tygodnia można podejrzewać np. zespół Downa czy również nie? Zrobiłam to bardziej w tym kierunku, ponieważ słyszałam że zbyt niska beta może świadczyć np o poronieniu natomiast zbyt wysoka np o zespole Downa. Dlatego chciałam wiedzieć czy moja jest prawidłowa

Badaniem do oceny ryzyka zespołów genetycznych jest wolna podjednostka beta HCG - jest to inne badanie niż wykonalas. Wykonuje się je wraz z innymi badaniami w określonych tygodniach ciąży i wynik kalkuluje lekarz w oparciu o wykupione oprogramowanie. Od razu uprzedze, że nie ma sensu, abyś teraz szła i wykonywała badanie wolnej podjednostki. Nie ma też sensu, żebyś powtarzała HCG, bo jesteś już na górce wykresu HCG.
 
reklama
Witam. Proszę o podpowiedź co oznacza wynik? To 28dc, 14dpo wczoraj powinna być miesiączka , na testach slaba druga kreska.
 

Załączniki

  • 2BF4114D-135C-4D25-AC9E-C7F53DEE6C9C.jpeg
    2BF4114D-135C-4D25-AC9E-C7F53DEE6C9C.jpeg
    792 KB · Wyświetleń: 46
Do góry