reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie USG

KateK27

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Sierpień 2021
Postów
15
Witajcie jestem tu nowa.jak wynika z obliczeń jestem w 6 tygodniu ciąży.Dwa dni temu byłam u ginekologa który stwierdził ciąże.Jednak nie pokazał mi płodu jego badanie było szybkie i niewyraźne stwierdził że to jeszcze wcześnie i kazał przyjść za 10 dni.Bardzo się boje ponieważ naczyrałam się że w tym czasie wyraźnie powinien być zarysowany płud i bez problemu powinno być go widać nie wiem co robić czy zmienić lekarza czy czekać na następną wizytę do mojego pytania dołączam zdjęcie z usg
 

Załączniki

  • Screenshot_20210730-211051_Messenger.jpg
    Screenshot_20210730-211051_Messenger.jpg
    105,4 KB · Wyświetleń: 542
reklama
Witajcie jestem tu nowa.jak wynika z obliczeń jestem w 6 tygodniu ciąży.Dwa dni temu byłam u ginekologa który stwierdził ciąże.Jednak nie pokazał mi płodu jego badanie było szybkie i niewyraźne stwierdził że to jeszcze wcześnie i kazał przyjść za 10 dni.Bardzo się boje ponieważ naczyrałam się że w tym czasie wyraźnie powinien być zarysowany płud i bez problemu powinno być go widać nie wiem co robić czy zmienić lekarza czy czekać na następną wizytę do mojego pytania dołączam zdjęcie z usg
Po pierwsze - w którym tygodniu ciąży dokładnie jesteś? Bo wiele osób podaje albo zaczęte albo skończone. Druga rzecz - u Ciebie na USG widać dopiero sam pęcherzyk (ulokowany w macicy więc wiadomo, że nie pozamaciczna) więc wizyta za 10 dni jest wskazana by może już wtedy zobaczyć zarodek z serduszkiem. Poza tym o płodzie można mówić po 11 tygodniu ciąży...
 
reklama
Czesc.Jestem tu od kilku dni i napisalam podobny temat do TwojegoTez jestem 6tyg.Pan doktor który badał mnie prywatnie zlokalizował tylko pęcherzyk.Potem mialam badanie u swojej pani doktor po tygodniu,ale przyjęła mnie inna lekarka w zastępstwie tylko ze z nią miałam spiecie ale to inny temat zbadała mnie szybko i niedokładnie i powiedziała ze obraz niewyraźny płodu itp i dala skierowanie do szpitala mysle że specjalnie to zrobiła by mnie zdenerwować i by mnie od haczyk.Miałyśmy ostra wymianę zdań powiedziala ze mnie nie przyjmie na wizytę bo mam krotkie slodenkiPierwszy raz się spotkalam z czym takim.Dziewczyny na forum pisały mi ze przykro im jak mnie potraktowala i że nie mam się przejmować i poradziły że mam poczekac bo u nich zarodek pokazał się w 7 i 8 tyg i że mam byc cierpliwa.Jutro idę z polecenia kolezanki to superr specjalisty i dowiem się więcej.Takze mysle ze po prostu czas pokaze nam...Bądźmy dobrej mysli.Ściskam ciepło.
 

Załączniki

  • 20210721_092425.jpg
    20210721_092425.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 68
  • 20210721_092442.jpg
    20210721_092442.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 66
Czesc.Jestem tu od kilku dni i napisalam podobny temat do TwojegoTez jestem 6tyg.Pan doktor który badał mnie prywatnie zlokalizował tylko pęcherzyk.Potem mialam badanie u swojej pani doktor po tygodniu,ale przyjęła mnie inna lekarka w zastępstwie tylko ze z nią miałam spiecie ale to inny temat zbadała mnie szybko i niedokładnie i powiedziała ze obraz niewyraźny płodu itp i dala skierowanie do szpitala mysle że specjalnie to zrobiła by mnie zdenerwować i by mnie od haczyk.Miałyśmy ostra wymianę zdań powiedziala ze mnie nie przyjmie na wizytę bo mam krotkie slodenkiPierwszy raz się spotkalam z czym takim.Dziewczyny na forum pisały mi ze przykro im jak mnie potraktowala i że nie mam się przejmować i poradziły że mam poczekac bo u nich zarodek pokazał się w 7 i 8 tyg i że mam byc cierpliwa.Jutro idę z polecenia kolezanki to superr specjalisty i dowiem się więcej.Takze mysle ze po prostu czas pokaze nam...Bądźmy dobrej mysli.Ściskam ciepło.
Wystarczy, że owulacja będzie przesunięta i od razu ciąża robi się młodsza a tym samym zarodek z serduszkiem pojawi się później.
Co do zachowania ginekologa - to dno, żenada i metr mułu. Jestem w szoku, że są jeszcze ginekolodzy, którzy nie potrafią normalnie pogadać z pacjentką i mają pretensje o to jak przyszłaś ubrana. W końcu do badania i tak się rozbierasz więc nie rozumiem co ma do rzeczy przyjście w krótkich spodenkach. Sama chodzę do takiego ginekologa, który odpowiadał na moje, nawet najgłupsze, pytania i robiąc USG opisywał i pokazywał wszystko dokładnie tłumacząc co robi.
 
Cześć, ja miałam podobna sytuacja, na pierwsze usg poszłam właśnie jakoś w 6 tygodniu i moje badanie nie trwało nawet minuty, lekarz nic nie sprawdził, powiedział ze zarodek chyba jest, ale ze wczesnie i mam przyjść za 2 tygodnie. Potem okazało się ze wszystko przebiega prawidłowo:) bądź dobrej myśli ☺️
 
Czesc.Jestem tu od kilku dni i napisalam podobny temat do TwojegoTez jestem 6tyg.Pan doktor który badał mnie prywatnie zlokalizował tylko pęcherzyk.Potem mialam badanie u swojej pani doktor po tygodniu,ale przyjęła mnie inna lekarka w zastępstwie tylko ze z nią miałam spiecie ale to inny temat zbadała mnie szybko i niedokładnie i powiedziała ze obraz niewyraźny płodu itp i dala skierowanie do szpitala mysle że specjalnie to zrobiła by mnie zdenerwować i by mnie od haczyk.Miałyśmy ostra wymianę zdań powiedziala ze mnie nie przyjmie na wizytę bo mam krotkie slodenkiPierwszy raz się spotkalam z czym takim.Dziewczyny na forum pisały mi ze przykro im jak mnie potraktowala i że nie mam się przejmować i poradziły że mam poczekac bo u nich zarodek pokazał się w 7 i 8 tyg i że mam byc cierpliwa.Jutro idę z polecenia kolezanki to superr specjalisty i dowiem się więcej.Takze mysle ze po prostu czas pokaze nam...Bądźmy dobrej mysli.Ściskam ciepło.
Niestety okazało się najgorsze u mnie brak serduszka czeka mnie zabieg załamana jestem
 
W szpitalu powinni zrobić jeszcze raz usg może tam zrobią ci dokładniejsze słyszałam o takich przypadkach że kobiety kierowane były na zabieg a przed zabiegiem w czasie badania wszystko było wpożądku i biło serduszko.Mimo wszystko trzymam kciuki nie załamuj się kochana.
 
W szpitalu powinni zrobić jeszcze raz usg może tam zrobią ci dokładniejsze słyszałam o takich przypadkach że kobiety kierowane były na zabieg a przed zabiegiem w czasie badania wszystko było wpożądku i biło serduszko.Mimo wszystko trzymam kciuki nie załamuj się kochana.
Dziekuje Ci Kochana ale myślę że już nie da się zrobić lekarz mi tak powiedział ze jest nieomylny ma 407 dobrych opnini na znany lekarz i raczej musze się z tym pogodzić brak serduszka boli bardzo bo strasznie się staraliśmy 6miesiecy
 
Dziekuje Ci Kochana ale myślę że już nie da się zrobić lekarz mi tak powiedział ze jest nieomylny ma 407 dobrych opnini na znany lekarz i raczej musze się z tym pogodzić brak serduszka boli bardzo bo strasznie się staraliśmy 6miesiecy
A ja bym poszła jeszcze do innego i sprawdziła. Na grupie jednej dziewczynie lekarz powiedział, że ciąża młodsza i nic nie ma i, że na zabieg, a drugi zobaczył i pokazał jak ładnie bije serce....
Nie odpuściła bym tak łatwo i upewniła się gdzie indziej.
 
reklama
Dziekuje Ci Kochana ale myślę że już nie da się zrobić lekarz mi tak powiedział ze jest nieomylny ma 407 dobrych opnini na znany lekarz i raczej musze się z tym pogodzić brak serduszka boli bardzo bo strasznie się staraliśmy 6miesiecy
Mój lekarz też miał mnóstwo świetnych opinii, a mimo to, sprzęt ma słaby..
Nie poddawaj się!
 
Do góry