reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Badanie dopochwowe

reklama
Ja to się zastanawiam jak lekarz robił USG przez brzuch, skoro robi się (będąc w ciąży na wczesnyn etapie) dopochwowo. Ktoś mnie oświeci?
Też jest to dla mnie tajemnicą 😆 przecież na tym etapie ciąży, jeśli byłaby ciąża, to każdy lekarz by robił dopochwowo, bo przez brzuch nie ma sensu. 🙃
 
to też prawda, ale kiedyś któraś kobieta może być naprawdę w takiej sytuacji i będzie szukała odpowiedzi.
Patrząc no to, że w innym poście lekarz przy becie prawie 4tys mówi, że " ma prawo jeszcze nic nie widac na USG ", to możliwe, że trafił się kolejny super mądry lekarz z ponadprzeciętną wiedzą.
 
Lekarz wykonał usg dopochwowo w czwartek po czym stwierdził że mam przyjść na kolejną wizytę w poniedziałek jak nie dostanę miesiaczki wtedy wykona usg przez brzuch aby się upewnić i wtedy przepisze mi tabletki na wywołanie miesiaczki i tak się stało że nic nie zobaczył i przepisał mi progresteron 200 i muszę brać przez tydzień i wtedy powinna wystąpić miesiaczka jak już to nastąpi to kazał mi przyjsc po tabletki antykoncepcyjne aby wyregulowac cykl bo nigdy tak długo się nie spoznial miałam cykle od 28 do 32 dni a teraz już 46 dzien cyklu i nic , nawet jak będziemy chcieli zacząć starania już od teraz to przy takich długich cyklach nie wiadomo nawet kiedy owulacja występuje :(
 
Lekarz wykonał usg dopochwowo w czwartek po czym stwierdził że mam przyjść na kolejną wizytę w poniedziałek jak nie dostanę miesiaczki wtedy wykona usg przez brzuch aby się upewnić i wtedy przepisze mi tabletki na wywołanie miesiaczki i tak się stało że nic nie zobaczył i przepisał mi progresteron 200 i muszę brać przez tydzień i wtedy powinna wystąpić miesiaczka jak już to nastąpi to kazał mi przyjsc po tabletki antykoncepcyjne aby wyregulowac cykl bo nigdy tak długo się nie spoznial miałam cykle od 28 do 32 dni a teraz już 46 dzien cyklu i nic , nawet jak będziemy chcieli zacząć starania już od teraz to przy takich długich cyklach nie wiadomo nawet kiedy owulacja występuje :(
Powinien Ci dopochwowo zrobić USG a nie przez brzuch. Na Twoim miejscu zmieniłabym lekarza to raz.
Po 2 jest takie coś jak monitoring owulacji, żeby sprawdzić czy występuje owulacja.
 
reklama
Do góry