reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie dopochwowe

Objawy ciążowe wywołuje rosnąca gwałtownie betaHCG. Skoro masz negatywne testy, to nie masz hormonu betaHCG, więc nie może on wywoływać objawów ciążowych. Cokolwiek czujesz w tej chwili nie jest związane z ciążą.
Zrób sobie w poniedziałek betę, nie będziesz miała wątpliwości. Może owulacja się przesunęła, różne rzeczy mogą się dziać. Organizm to nie maszyna.
 
reklama
Objawy ciążowe wywołuje rosnąca gwałtownie betaHCG. Skoro masz negatywne testy, to nie masz hormonu betaHCG, więc nie może on wywoływać objawów ciążowych. Cokolwiek czujesz w tej chwili nie jest związane z ciążą.
Zrób sobie w poniedziałek betę, nie będziesz miała wątpliwości. Może owulacja się przesunęła, różne rzeczy mogą się dziać. Organizm to nie maszyna.
Jutro z rana idę na bete muszę się upewnić ponieważ jak pójdę w poniedziałek do lekarza bo kazał przyjsc na usg brzuszne i nic nie zobaczy to da mi tabletki na wywołanie miesiaczki a jeżeli owulacja się przesunęła i mogę być w ciazy to mogę zaszkodzić tymi tabletkami duzo czytałam w internecie że testy ciazowe dziewczyna nie raz do 7 tyg nie pokazywały a jednak byli w ciąży
 
Jutro z rana idę na bete muszę się upewnić ponieważ jak pójdę w poniedziałek do lekarza bo kazał przyjsc na usg brzuszne i nic nie zobaczy to da mi tabletki na wywołanie miesiaczki a jeżeli owulacja się przesunęła i mogę być w ciazy to mogę zaszkodzić tymi tabletkami duzo czytałam w internecie że testy ciazowe dziewczyna nie raz do 7 tyg nie pokazywały a jednak byli w ciąży
Mniej czytania internetu... Serio. Bo to głupoty. ;)
Natomiast tabletki na wywołanie miesiączki to nic innego jak duphaston, który działa podtrzymująco na ciążę. Miesiączkę wywołuje dopiero odstawienie duphastonu. Także tak naprawdę to przed jego odstawieniem, a nie podaniem, trzeba się upewnić, czy się w ciąży nie jest. ;)
 
Mniej czytania internetu... Serio. Bo to głupoty. ;)
Natomiast tabletki na wywołanie miesiączki to nic innego jak duphaston, który działa podtrzymująco na ciążę. Miesiączkę wywołuje dopiero odstawienie duphastonu. Także tak naprawdę to przed jego odstawieniem, a nie podaniem, trzeba się upewnić, czy się w ciąży nie jest.
Dobrze ze jest to forum dziękuję ślicznie bo o tym nie wiedzialam ale ma Pani rację już więcej nie czytam bo ino nie potrzebny stres zrobię bete i spokój :) pozdrawiam serdecznie 😗!
 
Dobrze ze jest to forum dziękuję ślicznie bo o tym nie wiedzialam ale ma Pani rację już więcej nie czytam bo ino nie potrzebny stres zrobię bete i spokój :) pozdrawiam serdecznie 😗!
No dokładnie, nie ma co szukać i czytać... Ludzie różne głupoty piszą. :) W 7 tygodniu ciąży zarodek ma już serce, beta jest w dziesiątkach tysięcy... Nie może nie wyjść na testach. :) Może na jednym wadliwym ewentualnie nie wyjść, ale nie na kilku.
Jedyne co, to jak kobieta ma nieregularne cykle i minęło 7 tygodni od ostatniej miesiączki, a tak naprawdę owulacji nie miała 5 tygodni wcześniej a np. 10 dni temu, bo ma cykle 25-60 dniowe (są kobiety, które mają takie problemy). Ale to wtedy nie jest 7 tydzień ciąży, tylko USG pokaże, że np. 4/5 tydzień. Także naprawdę nie ma co się sugerować takimi historiami...
Proszę się nie stresować. :) Lekarz na pewno nie wywoła miesiączki nie mając pewności, że nie ma ciąży (bo to po prostu karalne wg prawa polskiego - podpadałoby pod aborcję). :) Na pewno wytłumaczy szczególowo w poniedziałek wszystko. :)
 
Czy Twoje cykle są regularne? Nie miałaś wcześniej spóźnień? Nie byłaś chora? To inny przypadek, ale moja siostra miała bardzo nieregularne cykle, czasami miała w terminie a czasem po 40-45 dni nic. Cykle w większości bezowulacyjne. W końcu wybrala sie do ginekologa, na wywołanie miesiączki. Dostala duphason na jakiś czas i miała do niego wrócić na kontrol. Poszla, zrobił jeszcze usg (dopochwowo, na tak wczesnym etapie wykonuje sie tylko przez usg dopochwowo bo jest dokladniej,chociaz jak ciaza jest zbyt wczesna moze nie byc nic widac( no a tam ciąża 5 tydzień 🤷🏼‍♀️ Tak szczerze to lekarz był w szoku i powiedział, że ten duphason tylko jej pomógł.

Czasami spóźnienia są normalne, czasami się coś dzieje. Wykonaj betę. To rozwieje Twoje wątpliwości w 100%. :-)
 
Do góry