reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

mamanastart

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Marzec 2018
Postów
67
Witam wszystkie przyszłe mamy te pierwszy i kolejny raz. W tym tygodniu czeka mnie badanie prenatalne, jakie są wasze odczucia i doświadczenia z tymi badaniami? Wśród znajomych mam opinię są różne jak jest u Was?
 
reklama
Od waszych wpisów minęło kilka lat a mnie przeraża dalszy bark wiedzy u ciężarnych. Strasznie wkurza mnie mówienie, że test papp-a tylko miesza w głowie, że często się myli, albo, ze nie planuję aborcji w żadnym wypadku, więc po co.

Test papp-a jest testem przesiewowym i jego zadaniem jest wytypowanie płód na podstawie statystyki do dalszych badań diagnostycznych. Badania warto robić, bo niektóre wady u dziecka np. niektóre wady serca można leczyć jeszcze w życiu płodowym. Niedecydując się na badania same możecie zaszkodzić swojemu dziecku.

Ale to idziesz do lekarza, który ma odpowiedni sprzęt na "taką okazję" i certyfikat. Przecież tego usg nie musi wykonywać lekarz prowadzący. Lepiej zapłacić kilka stówek u doświadczonego lekarza i zacząć leczyć dziecko jak najszybciej niż wtedy kiedy może być już za późno.
I dlatego wykopałaś temat z 2018, żeby dziewczynom, których juz tu nie ma (i które mają już przynajmniej 6letnie dzieci) uświadamiać?
 
reklama
I dlatego wykopałaś temat z 2018, żeby dziewczynom, których juz tu nie ma (i które mają już przynajmniej 6letnie dzieci) uświadamiać?
Nie, czepialska dziewczyno. Wyobraź sobie, że ciężarne w 2024 znajdują takie wątki przekopujac internet. Wyobraź również sobie, że mimo upływu lat wiedzą na temat badań prenatalnych jest bardzo niska.

Umiejętność wyszukiwania, filtrowania i sprawdzania wiarygodności informacji też pozostawia sporo do życzenia.

Moja odpowiedź ma na celu sprostowanie starych głupot i propowanie badań prenatalnych.
 
Nie, czepialska dziewczyno. Wyobraź sobie, że ciężarne w 2024 znajdują takie wątki przekopujac internet. Wyobraź również sobie, że mimo upływu lat wiedzą na temat badań prenatalnych jest bardzo niska.

Umiejętność wyszukiwania, filtrowania i sprawdzania wiarygodności informacji też pozostawia sporo do życzenia.

Moja odpowiedź ma na celu sprostowanie starych głupot i propowanie badań prenatalnych.
Oczywiście, ze znajdują. I jest masa takich wątków założona po 2018 roku :) wiedza się aktualizuje, wiesz? W 2018 dziewczyny mialy prawo nie wiedziec tego, co my wiemy teraz i nie ma powodu do jechania po nich z tego powodu.
 
Do góry