reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Badania prenatalne źle przeprowadzone badanie a wynik ?

Dołączył(a)
30 Styczeń 2018
Postów
12
Witam serdecznie, pragnę zaczerpnąć informacji na ile źle przeprowadzone badanie genetyczne USG może zmienić normalną ciąże w ciążę zagrożoną np ZD.

A teraz wszystko od początku, wraz z moją wspaniałą partnerką oczekujemy dziecka jest właśnie w 12 tc w piątek byliśmy u naszego ginekologa który zrobił nam badania "prenatalne" prywatnie tak poglądowo i wyszło mu wszystko w jak najlepszym porządku przezierność karkowa wyszła 2,3 kość nosowa na miejscu żołądek trochę powiększony ale do obserwacji, długość ciała w normie, dodam jeszcze że badania free bhcg 38,6 a papp-a 481,3 nasz ginekolog stwierdził że jak dla niego wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie mamy się czego obawiać, minęły dwa dni poszliśmy na badania prenatalne na NFZ w ramach jakiegoś programu dofinansowanego z UE, no i wyszliśmy ze łzami w oczach bo lekarz stwierdził że przezierność karkowa naglę wynosi 3,5 że nie ma żołądka a to co nasz lekarz określił mianem powiększonego żołądka to nie jest żołądek ale on nie wie co to jest może być jakaś przepuklina. i że on nie widzi kości nosowej coś jest ale on sobie ręki nie da uciąć, serducho bije jak dzwon z częstotliwością 156. i na podstawie interpretacji doktorka z NFZ wyliczył prawdopodobieństwo ZD na 1:14 i określił jako bardzo wysokie kierując jednocześnie na amniopunkcję. dodam jeszcze że nasz prowadzący ginekolog przeprowadzał usg zewnętrznie oraz wewnętrznie, natomiast na USG tylko zewnętrznie, jesteśmy załamani i ciężko nam w to wszytko uwierzyć, czy ktoś miał podobną sytuację ?? podzielcie się z nami swoją opinią na ten temat poradźcie coś, bardzo proszę o jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam Zaniepokojony Tata
 
reklama
reklama
Hej, to w dużej mierze zależy od sytuacji w jakiej rozważasz zrobienie testu i czy 99,9% trafności testu Cię uspokoi. Ja po bardzo dobrym usg prenatalnych i średnim wyniku z testu pappa miałam podejrzenie ZD 1:160. Po rozmowach że swoim lekarzem prowadzącym i genetykiem w pierwszej kolejności zdecydowałam się na Sanco. Prawdopodobieństwo wad wyszło bardzo niskie, od razu miałam włączony acard i wszystko było w porządku. 27 września urodził się syn i jest okazem zdrowia. Mnie Sanco uspokoiło i pozwoliło cieszyć się ciążą. Ale każdy przypadek jest inny i tak jak ja musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy to wystarczy. Pozdrawiam i życzę błogiej i spokojnej ciąży 😘
 
Do góry